افزايش امواج راديويي و مخابراتي

موضوعات : اخبار

مديركل دامپزشكي استان سمنان:
افزايش امواج راديويي و مخابراتي در زمينه پرورش زنبور عسل تأثيرات منفي دارد
مناطق شمالي استان از مستعد ترين مناطق براي پرورش زنبور عسل است
مديركل دامپزشكي استان سمنان گفت: افزايش امواج راديويي و مخابراتي در زمينه پرورش زنبور عسل تأثيرات منفي دارد وسبب فرار زنبورها از كندو و باعث كاهش توليد عسل مي شود.
رضا عامري در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه سمنان، افزود: عوامل متعددي در پديده كاهش جمعيت زنبورداران نقش دارند از جمله تغييرات ناخواسته زيست محيطي،هواي آلوده ذرات گرد و غبار، ريز گردها، سموم آفت كش و حتي امواج الكترومغناطيس و راديوئي از جمله اين موارد هستند.
وي خاطرنشان كرد: مسلماً در كنار اين عوامل بيماريهاي عفوني مانند بيماريهاي نوزمازيس هم در تشديد بروز سندرم مؤثر هستند. در اين خصوص اصلاح عوامل ميكروبي، مقابله با بيماريهاي احتمالي، اصلاح مديريت بهداشتي، اصلاح نژاد و تغيير محل زنبورداران به محل غني از گرده در پيشگيري اين سندرم مؤثر هستند.
مدير كل دامپزشكي استان خاطرنشان كرد: با توجه به بروز خشكسالي چنديدن ساله در استان سمنان كمكهاي قابل توجهي به زنبورداران در قالب خريد شكر و يا داروهاي زنبور عسل انجام گرديده تا فعاليت زنبورداري در استان متوقف نگردد.
عامري اضافه كرد: مناطق شمالي استان از مستعد ترين مناطق براي پرورش زنبور عسل است و در مجموع عسل مناطق كويري در مقايسه با مناطق شمالي بهتر است.
وي تصريح كرد: با توجه به كم آب بودن و خشك بودن استان سمنان پرورش شترمرغ و گسترش آن در سطح استان در دستور كار اين اداره قرار داشته و در حال حاضر نيز واحدهاي فعال زيادي نيز در سطح استان اقدام به پرورش شترمرغ به صورت داشتي و پروراري مي نمايند و اين وضعيت در حال توسعه مي باشد.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : يكشنبه 9 بهمن ماه 1390
  • 2569 بازدید
  • 0 نظر