افزايش 11 درصدي توليد عسل در اردبيل

موضوعات : اخبار

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل:
افزایش تولید ۱۱ درصدی عسل / یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: میزان تولید عسل در مقایسه با سال گذشته ۱۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.
علیرضا توانا در گفت‌و گو با خبرنگار جوان در اردبیل اظهار داشت: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال تولید عسل در استان اردبیل به ۶ هزار و ۹۵۴ تن برسد که مرغوبیت آن جهانی بوده و شهره آفاق است.
وی تاکید کرد: میزان تولید عسل در استان اردبیل در مقایسه با سال گذشته ۱۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.
وی نظارت دقیق بر کیفیت تولید و عرضه آن را خارج از توان جهاد کشاورزی برشمرد و گفت: با تاکید استاندار اردبیل تلاش می‌شود تا عسل‌های تقلبی و با آرم و مارک‌های مختلف که در کنار جاده‌ها و مناطق مختلف عرضه‌ می‌شوند جمع‌آوری شود.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل به میزان تولید ماهی نیز اشاره کرد و افزود: میزان تولید ماهی در پایان سال جاری به ۳ هزار و ۵۰۰ تن می‌رسد.
توانا ادامه داد: این میزان تولید در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.
این مسئول عنوان کرد: در سال ۹۱ به حد کافی جو، ذرت و کنجاله سویا از طریق شرکت پشتیبانی امور دام استان و با همکاری اتحادیه دامداران و مرغداران در اختیار تولید‌کنندگان استان قرار گرفت.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان داشت: میزان تولید شیر خام در پایان سال جاری به ۴ میلیون و ۳۸۰ هزار تن می‌رسد که در این ارتباط نیز نسبت به سال قبل ۰.۵ درصد افزایش تولید را شاهد خواهیم بود.
توانا در خصوص تولید گوشت مرغ در مقایسه با سال گذشته از افزایش ۲۱ درصدی خبر داد و گفت: انتظار داریم تا پایان سال جاری میزان تولید گوشت مرغ به ۲۳ هزار تن برسد که البته بخشی از آنها در استان و بخشی دیگر در خارج از استان عرضه می‌شود.
وی با اشاره به تولید تخم‌مرغ نیز تصریح کرد: میزان تولید تخم‌مرغ در سال پایان سال ۹۱ به ۷ هزار و ۲۰۰ تن می‌رسد که در قیاس با سال گذشته ۱۴ درصداغزایش را شاهد خواهیم بود.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل تولید گوشت قرمز را نیز ۴۲ هزار و ۷۰۰ تن اعلام کرد و یادآور شد: در عرضه گوشت قرمز و سفید در سطح استان با مانع و مشکلی روبرو نیستیم.
توانا افزود: هم اکنون تعداد واحدهای صنعتی دام و طیور در این استان یک هزار و ۲۵۷ واحد است که این تعداد در سال گذشته کمتر از یک هزار و ۲۳۵ واحد بوده است.
این مسئول در پایان گفت‌و گوی خود با خبرنگار جوان در اردبیل به میزان تسهیلات پرداخیت به طرح‌های زیر‌مجموعه دام و طیور و زنبور‌عسل اشاره کرد و ابراز داشت: امسال از محل تسهیلات توسعه بخش کشاورزی یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان اعتبار مصوب شده که به نظر می‌رسد با اجرای این طرح‌ها روند رو به رشد را در این حوزه شاهد باشیم.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : شنبه 21 بهمن ماه 1391
  • 2916 بازدید
  • 0 نظر