افزایش قیمت عسل

موضوعات : اخبار

افزایش قیمت عسل
 
طلا نیوز :مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبور‌داران از کاهش برداشت عسل به 40 هزار تن به دلیل نامساعد بودن شرایط اقلیمی خبرداد و گفت: طبق مجوز سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان قیمت عسل در سال جاری 10 درصد افزایش یافته است.
عفت رییسی سرحدی از پایان فصل برداشت عسل خبر داد و اعلام کرد: امسال به دلیل نامساعد‌بودن شرایط اقلیمی میزان برداشت این محصول از کندوها کاهش یافته است.
وی با اشاره به این‌که سال گذشته 50 هزار تن عسل از کندوهای موجود برداشت شد، گفت: پنج میلیون کندو در کشور وجود دارد که با توجه به میانگین برداشت هشت کیلوگرم از هر کندو امسال 40 هزار تن عسل تولید شده است.
رییسی در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد: میانگین برداشت عسل در سال جاری به دلیل نامساعد‌بودن شرایط اقلیمی کاهش یافته و به هشت کیلوگرم از هر کندو رسیده است البته در برخی از استان‌ها از هر کندو دو کیلو عسل برداشت شده است.
مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبوردان میانگین برداشت عسل در سال گذشته از هر کندو را 10 کیلوگرم عنوان و اظهار کرد: کاهش برداشت عسل در سال جاری به دلیل ناپایداری شرایط جوی، وجود ریز‌گرد‌ها و خشک‌شدن شهد گل‌ها در پی بارندگی‌های اسیدی تابستانه بوده است.
وی‌ گفت: در حالی که قیمت دارو، نهاده‌های تولید، حمل‌ونقل و دستمزد کارگر در سال جاری 50 درصد افزایش یافته است، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان تنها اجازه افزایش 10 درصدی قیمت را داده است.


  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : جمعه 31 شهريور ماه 1391
  • 4658 بازدید
  • 0 نظر