امضا تفاهم نامه استقرار کلونی زنبور عسل

موضوعات : اخبار

امضا تفاهم نامه استقرار کلونی زنبور عسل در باغات گیلان

پيرو كيفي تر شدن و افزايش توليدات باغي با استقرار زنبور عسل در باغات، تفاهم نامه استقرار كلوني زنبور عسل در باغات گيلان در جشنواره زنبور عسل امضا شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه خزر- به موضوع فوايد بيشمار ناشي از استقرار زنبورعسل در باغات گيلان و كيفي تر شدن و افزايش توليدات باغي در جشنواره زنبورعسل بسيار تاكيد شد.

مهندس داداش پور، مدير امور ترويج جهاد كشاورزي گيلان در اين جشنواره خاطرنشان كرد: پرورش زنبور عسل، توليد ميوه‌هاي بازار پسندي را در پي دارد و علاوه بر آن با كاهش مصرف سم به سمت توليدات سالم و كيفي پيش مي‌رويم.

مهندس غلامي، معاون امور دام سازمان كشاورزي گيلان نيز اظهار داشت: مهمترين وظيفه زنبورعسل در طبيعت، گرده افشاني است نه توليد عسل، زيرا با گرده افشاني‌ها توليدات باغي را بسيار كيفي، بهتر و بيشتر مي‌كند.

نماينده باغداران گيلان نيز با اعلام آمادگي باغداران استان در استقرار كلوني‌هاي زنبورعسل در باغات خود، گفت: زنبور و عسل از نعمتهاي الهي هستند كه استفاده از آنها در باغات موجب حفظ محيط زيست و كيفي شدن محصولات مي‌شود.

با توافق و همدلي كه بين باغداران و زنبورداران استان در اين جشنواره به وجود آمد تفاهم نامه اي از سوي سازمان جهاد كشاورزي استان براي استقرار كلوني‌هاي زنبور عسل در باغات استان امضا شد.

http://khabarfarsi.com  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : جمعه 13 خرداد ماه 1390
  • 4847 بازدید
  • 0 نظر