بزرگ ترين پژوهشگاه علمي عسل

موضوعات : اخبار

بزرگ ترين پژوهشگاه علمي عسل و گياهان دارويي در خوانسار تاسيس مي شود
خوانسار- خبرنگاركيهان:
 فرماندار خوانسار از احداث بزرگ ترين پژوهشگاه علمي عسل و گياهان دارويي در اين شهر با صرف اعتباري بالغ بر 300 ميليارد ريال خبر داد.
 سيدمحمدباقر محمدي افزود: اين واحد علمي و پژوهشي در زميني به مساحت 64 هكتار توسط دانشگاه پيام نور و با مشاركت خيرين در 6 گروه پژوهشي شامل عسل و فرآورده هاي آن، گياهان دارويي و طب سنتي، مديريت بازرگاني، ارتباط بين رشته اي، فيزيك و نجوم، تاريخ ايران و اسلام احداث و ساخت يك رصدخانه نيز از ديگر بخش هاي اين طرح است.
 فرماندار خوانسار با اشاره به پيشينه درخشان اين شهرستان در توليد عسل و همچنين آب و هوا و اقليم جغرافيايي خاص كه پرورش گونه هاي نادر گياهي را امكان پذير مي سازد گفت: احداث اين پژوهشگاه مي تواند خاستگاه تحولي عظيم در علم و پژوهش كشور باشد.
محمدي از تاسيس داروخانه هلال احمر با هدف تامين داروهاي كمياب بيماران خاص غرب استان در آينده نزديك در خوانسار خبر داد و افزود: طرح احداث تونل خوانسار-فريدن به كميسيون 215 ارجاع شده است كه در سال 1391 شاهد تخصيص اعتبار و شروع اين پروژه خواهيم بود.
 محمدي با اشاره به آبگيري سد باغكل و بارش 130 ميليمتري سال جاري و نگراني هاي موجود براي كم آبي و خشكسالي تصريح كرد: كشاورزان در سال زراعي جاري با مشكل كمبود آب مواجه نخواهندبود.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : دوشنبه 17 بهمن ماه 1390
  • 2704 بازدید
  • 0 نظر