بهره‌برداران قطب زنبورداری عجب شیر

موضوعات : اخبار

بهره‌برداران قطب زنبورداری عجب شیر با بیماریهای زنبور عسل آشنا شدند
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان عجب شیر گفت: طی یک دوره کلاس آموزشی – ترویجی زنبورداران روستای هرگلان این شهرستان با بیماریهای زنبور عسل آشنا شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، دکتر بهروز احمدزاده رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان عجب شیر با اعلام این خبر افزود: این دوره آموزشی مهارتی آشنایی با زنبورعسل و بیماریهای آن با همکاری مدیریت جهادکشاورزی برگزار گردید.
وی هدف از برگزاری این دوره را آشنایی هرچه بیشتر زنبورداران شهرستان عجبشیر با بیماریها و آفات زنبورعسل و نیز راههای کنترل، پیشگیری و مبارزه با آنها عنوان نمود.
دکتر احمدازده تصریح کرد: با توجه به اینکه روستای 400 خانواری هرگلان قطب زنبورداری شهرستان عجبشیر محسوب می شود این دوره آموزشی به مدت 2 روز در این روستا برگزار گردید.
وی با اشاره به اینکه در این کلاس بروشورهای آموزشی تهیه شده در زمینه مبارزه با بیماریهای زنبورعسل نیز در بین زنبورداران توزیع گردید خاطر نشان کرد گواهینامه شرکت در این دوره آموزشی برای زنبورداران شرکت کننده صادرخواهد شد.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان عجب شیر تعداد کل کلاسهای آموزشی – ترویجی برگزار شده شهرستان عجبشیر در سالجاری را 8 دوره عنوان کرد و گفت: در مجموع 275 نفر از دامداران، مرغداران و بهره‌برداران این شهرستان در رابطه با بیماریهایی نظیر تب‌برفکی، تب‌مالت، شاربن، هاری، سقط جنین و بیماریهای طیور و زنبورعسل و راههای مبارزه و پیشگیری از آنها آموزش دیده‌اند.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : سه شنبه 27 دي ماه 1390
  • 3602 بازدید
  • 0 نظر