تصويب 21 طرح زنبورداري در دشتستان

موضوعات : اخبار

با اعتباري بيش از 2 ميليارد ريال انجام شد؛

تصويب 21 طرح زنبورداري در دشتستان

خبرگزاري فارس: 21 طرح زنبورداري در كارگروه اشتغال دشتستان به تصويب رسيد.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، فرماندار دشتستان شامگاه دوشنبه در جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان دشتستان اظهار داشت: يكي از برنامه‌هاي اساسي و مهم دولت خدمتگزار در سال جاري ايجاد اشتغال و رفع مشكل بيكاري جوانان است كه بايد از تلاش و توجه وافر دولت در اين زمينه تقدير كرد.

غلامحسين خسروي افزود: سهم اشتغال شهرستان دشتستان به نسبت عملكرد همه دستگاه‌هاي اجرايي به ويژه بانك‌هاي عامل در سطح استان بايد افزايش چشمگيري پيدا كند.

وي با تاكيد بر ظرفيت‌هاي بالاي شهرستان تصريح كرد: شهرستان دشتستان در حوزه‌هاي مختلف داراي ظرفيت‌ها و توانايي‌هاي فراواني است كه بايد از اين ظرفيت‌ها در اشتغالزايي و ايجاد طرح‌هاي زودبازه به خوبي استفاده كنيم.

فرماندار دشتستان يادآور شد: آمار تعهد اشتغال دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان در سال 89 آمار مورد قبولي است و انتظار داريم امسال شاهد بهبود اين وضعيت باشيم.

خسروي در ادامه با انتقاد از بانك‌ها در پرداخت تسهيلات اشتغالزا عنوان كرد: در بخش بنگاه‌هاي زودبازده و اجرايي كردن طرح‌هاي اقتصادي اشتغالزا به ويژه در پرداخت تسهيلات، شهرستان دشتستان به نسبت اعتبارات اختصاصي داراي عملكرد مناسب و رضايت‌بخشي نيست.

فرماندار دشتستان دستگاه‌هاي اجرايي را مكلف كرد نسبت به پيگيري جدي در ايجاد تعهد اشتغال تلاش كنند و بر تهيه بانك اطلاعاتي جامع تعهد اشتغال و حضور و همكاري فعال بانك‌ها در كارگروه اشتغال شهرستان تاكيد كرد.

وي در ادامه با تقدير از مسئولان بانك ملي شهرستان دشتستان در ارائه تسهيلات به متقاضيان جوياي كار گفت: آسان‌سازي اشتغال در همه حوزه‌ها، اطلاع‌رساني عمومي به متقاضيان كار و معرفي فرصت‌ها و ظرفيت‌هاي شغلي مناسب در حوزه‌هاي مختلف از وظايف مهم دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان است.

اين مسئول بيان داشت: دشتستان داراي ظرفيت بالايي در حوزه صنعت و كشاورزي است و اين ظرفيت‌ها بايد در حوزه اشتغال مورد توجه بيشتري قرار گيرد.

در ادامه رئيس اداره كار دشتستان نيز گفت: كارگروه اشتغال دشتستان از فعال‌ترين كارگروه‌هاست و مصوبات خوبي در سال جاري در اين كارگروه انجام شده است.

سيامك وطن‌خواه اذعان داشت: براي كاهش نرخ بيكاري بايد مصوبات كارگروه اشتغال پيگيري و اجرا شوند و نبايد كم‌كاري در اين راستا انجام شود.

در اين جلسه 21 طرح زنبورداري با اعتباري بالغ بر 210 ميليون تومان با اشتغال 21 نفر به تصويب رسيد.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : يكشنبه 29 خرداد ماه 1390
  • 4120 بازدید
  • 1 نظر