دودرا از پتانسيل خوبي براي زنبورداري

موضوعات : اخبار

دودرا از پتانسيل خوبي براي زنبورداري برخوردار است
خبرگزاري فارس: مديركل اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي چهارمحال و بختياري گفت: منطقه دودرا از توابع شهرستان لردگان از پتانسيل خوبي براي زنبورداري برخوردار است كه با ايجاد شركت هاي تعاوني مي تواند اين حرفه را رونق بخشد.

خبرگزاري فارس: دودرا از پتانسيل خوبي براي زنبورداري برخوردار است
به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، داود شيوندي عصر امروز در ديدار استاندار چهارمحال و بختياري با مردم ساكن روستاهاي منطقه دودرا از توابع شهرستان لردگان، اظهار داشت: توسعه مشاغل خانگي و تشكيل واحدهاي تعاوني راهكار اصلي ايجاد اشتغال در مناطق روستايي است كه در صورت اجراي اين دو طرح نرخ بيكاري در سطح روستاهاي استان بسيار كاهش خواهد يافت.
وي با اشاره به ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي اشتغالزايي اين منطقه، گفت: منطقه دودرا به‌واسطه برخورداري از طبيعت بكر و زيبا پتانسيل مناسبي براي پرورش زنبور عسل است كه در صورت ساماندهي اين شغل در اين منطقه از مهاجرت جوانان به شهرها به‌منظور يافتن كار كاسته خواهد شد.
شيوندي با تأكيد بر اينكه مشاغل خانگي از ديرباز در كشور ما داراي جايگاه مناسبي در عرصه توليد و ارائه خدمات بوده است، گفت: در اين ميان مي‌توان به صنعت ديرپا و افتخارآميز فرش و انواع صنايع دستي و نيز بسياري از خدمات از جمله آموزش و امور بهداشتي كه در محيط خانه‌ها صورت مي‌گرفته است، اشاره كرد.
مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي چهارمحال و بختياري افزود: در دوران جديد كه دانش و مهارت به عنوان ابزار قدرت كشورها مطرح است و سه انقلاب عمده ديجيتالي، اينترنتي و كارآفريني روي داده، همچنان مي‌توان از محيط مناسب خانه‌ها براي رونق بخشيدن به كسب و كارها با نگاهي دانش بنيان براساس مشاغل جديد بهره برد.
به گفته وي بسياري از مشاغل از سنتي‌ترين تا نوظهورترين آنها در طيف گسترده مشاغل خانگي جاي مي‌گيرد.
شيوندي با بيان اينكه مشاغل خانگي همخواني بسيار خوبي با هنجارهاي فرهنگي دارد، تصريح كرد: اين طرح علاوه بر پرداختن به امور جاري خانواده، مي‌تواند به توليد محصول و يا ارائه خدمت در محيط خانه بپردازد.
استاندار چهارمحال و بختياري به همراه جمعي از مديران استاني به‌منظور بررسي مسائل و مشكلات مردم شهرستان لردگان به منطقه دودرا از توابع شهرستان لردگان سفر و از نزديك با مردم روستاهاي اين منطقه ديدار كردند.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : چهارشنبه 2 آذر ماه 1390
  • 2808 بازدید
  • 1 نظر