زنبورداران مازندران نیازمند تسهیلات بانکی

موضوعات : اخبار

زنبورداران مازندران نیازمند تسهیلات بانکی برای بقا هستند
قائم شهر - خبرگزاری مهر: مدیرعامل اتحادیه زنبورداران مازندران گفت: زنبورداران استان برای بقا و ماندگاری در عرصه تولید نیازمند تسهیلات بانکی هستند.

سید محی الدین میر محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برای دریافت تسهیلات دو مشکل معرفی از سازمان جهاد کشاورزی به بانک و خود بانک که متقاضیان با آن مواجه می شوند.
وی با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات زنبورداری بسیار محدود است، افزود: به دلیل تسهیلات محدود در مازندران با وجود حدود چهار هزار زنبوردار در ارائه تسهیلات با مشکل مواجه شدیم.
 
میرمحمدی با بیان اینکه باید بخش زنبورداری توجه جدی شود، اظهار داشت: زنبورداری در افزایش محصولات کشاورزی و تولید عسل تاثیرگذار و سهم خودرا در تولید خواستاریم.
 
وی افزود: در شناسایی نبورداران تمامی کلنی های زنبور عسل بیش از یکسال بوده که به نصب پلاک و کد ملی زنبورداران که با اجرای این طرح مشکلات آنها نظیر دریافت تسهیلات و ارائه فاکتور گرفته می شود.
 
میرمحمدی با بیان اینکه نبود نقدینگی در موقع بهره برداری و تولید عسل موجب فروش زنبور توسط زنبوردار شد، اظهارداشت: فروش زنبورها در ایجاد اشتغال و تولید عسل تاثیر منفی می گذارد و با ارائه تسهیلات با نظارت اتحادیه این مشکلات برطرف می شود.
 
چهار هزار زنبوردار در مازندران، 380 هزار کلنی عسل را توسط دو هزار و 800 کارگر پرورش می دهند.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : چهارشنبه 22 شهريور ماه 1391
  • 5821 بازدید
  • 0 نظر