ورود بیش از ۵ ایستگاه تولید ملکه زنبور به بو?

موضوعات : اخبار

ورود بیش از ۵ ایستگاه تولید ملکه زنبور به بوشهر

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: بیش از ۵ ایستگاه تولید ملکه در بخش دولتی و خصوصی از نقاط مختلف کشور وارد استان شده و حدود ۲۰ هزار ملکه تولید و پرورش می‌دهند.
به گزارش لیمر افشین قطبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر در شش ماه از سال با داشتن زمستانی معتدل و ملایم و بهار زودرس و همچنین پوشش گیاهی متنوع و مناسب از جمله نقاط مطلوب و مناسب برای مهاجرت زنبورداران مهاجر و زنبورداران بومی استان است.
وی بیان کرد: آب و هوای مناسب استان بوشهر برای پرورش زنبورعسل، یکی از دلایل اصلی مهاجرت زنبورداران کشور به این استان است.
قطبی افزود: در سال جاری۳۵۰ زنبوردار مهاجر با تعداد ۱۱۰ هزار کندو از آبان ماه سال جاری در مناطق مختلف استان به‌ویژه مناطق کوهستانی و دشت مهاجرت کرده و از اردیبهشت تا خرداد ماه سال آینده به استان مبدا کوچ می‌کنند.
وی هدف اصلی مهاجرت زنبورداران به استان را استفاده از شرایط آب و هوایی مناسب در پاییز و زمستان و پوشش گیاهی مناسب برای تامین منابع شهد و گرده و تولید مثل و تکثیر جمعیت و تولید ملکه دانست.
قطبی اضافه کرد: بیش از ۵ ایستگاه تولید ملکه در بخش دولتی و خصوصی از نقاط مختلف کشور وارد استان شده و حدود ۲۰ هزار ملکه تولید و پرورش می‌دهند.
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در حال حاضر ۱۹۰ زنبوردار بومی با تعداد ۱۴ هزار و ۵۰۰ کلنی دارد که سالانه بیش از ۱۸۰تن عسل تولید می‌کند و ازاین مقدار ۴۵ تن آن عسل کنار است که از نظر کیفیت رتبه نخست را دارد.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : جمعه 2 دي ماه 1390
  • 2762 بازدید
  • 1 نظر