زنبورداران نیشابور 60 تن عسل بهاره تولید کرد?

موضوعات : اخبار

زنبورداران نیشابور 60 تن عسل بهاره تولید کردند

نیشابور - خبرگزاری مهر: مدیر جهاد کشاورزی نیشابور از تولید و برداشت 60 تن عسل بهاره از 18 هزار کلنی زنبور عسل توسط زنبورداران این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا نبوی نامقی صبح دوشنبه در نشستی با اعضای تعاونی زنبورداران این شهرستان با اشاره به فعالیت 261  عضو در این تعاونی اظهار داشت: این شهرستان با داشتن موقعیت خاص جغرافیایی، وجود رشته‌کوه بینالود در شمال شهرستان و داشتن دو ایستگاه تولید ملکه و ایستگاه پرورش و اصلاح نژاد و 215 زنبورستان به‌عنوان قطب پرورش این حشره مفید در خراسان رضوی محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: امسال بیش از 120 تن عسل مرغوب در شهرستان تولید خواهد شد که مقدار 60 تن دیگر به‌عنوان عسل پاییزه از 215 زنبورستان سطح شهرستان برداشت می‌شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی زنبورداران نیشابور نیز در این نشست گفت: برای رفاه حال و افزایش سلامتی شهروندان و مصرف‌کنندگان عسل، ترتیبی اتخاذ شده است که عسل‌های تولید شده زنبورداران پس از آزمایش، خریداری و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار ‌گیرد.

غلامعلی جعفری اظهار داشت: به اطلاع مصرف‌کنندگان می‌رساند از خرید عسل‌هایی که توسط افراد دوره‌گرد در سطح شهرستان عرضه می‌شود و مورد تایید این شرکت تعاونی نیست، خودداری کنند.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : پنجشنبه 24 شهريور ماه 1390
  • 4340 بازدید
  • 2 نظر