صدور و تعویض پروانه زنبورداری در آذربایجان ?

موضوعات : اخبار

صدور و تعویض پروانه زنبورداری در آذربایجان شرقی آغاز شد

11 هزارو 616 تن عسل در آذربایجان شرقی تولید شد.

ایلنا: مدیر امور طیورسازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از آغاز صدور و تعویض پروانه(شناسنامه)زنبورداری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، جاوید بهروزین در گفتگو با خبرنگاران گفت: افرادی که خواهان اخذ پروانه برای نخستین بار هستند و نیز آن دسته از زنبورداران قدیمی دارای پروانه که پروانه هایشان فاقد اعتبار شده است لازم است با مراجعه به مدیریت جهادکشاورزی در شهرستان ها نسبت به اخذ و یا تعویض پروانه زنبورداری خویش اقدام کنند.

وی بابیان اینکه براساس ضوابط صدور پروانه، آن دسته از زنبوردارانی که دارای40 کندوی مدرن و یا 80 کندوی بومی باشند می‌توانندنسبت به اخذ پروانه اقدام کنند، افزود: از10 هزار زنبوردار در استان بین 6 الی 7 هزار نفر حائز اخذ و یا تعویض پروانه زنبورداری بوده و لازم است در اسرع وقت نسبت به تعویض و یا اخذ پروانه جدید اقدامات لازم را به عمل آورند.

مدیر امور طیور سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه هر ساله افرادی به عنوان زنبوردار نمونه انتخاب می‌شوند كه دارای شناسنامه زنبورداری هستند تصریح کرد: زنبوردارانی که پروانه اخذ نکنند در زمان توزیع نهاده و نیز تخصیص تسهیلات مالی در استان نمی توانند بدون پروانه از این خدمات بهره مند شوند.

بهروزین از افزایش قریب به47درصدی عسل در زنبورستان‌های استان درسال گذشته خبرداد و گفت: زنبورداران آذربایجان شرقی موفق شدند درسال 91 بیش از 11 هزار و 616 تن محصول عسل تولید و به بازار مصرف عرضه کنند.

وی با اشاره به افزایش3 هزارو 693 تنی عسل در زنبورستانهای آذربایجان شرقی گفت: محصول تولیدی سال گذشته در مقایسه با میزان 8 هزارتنی تولید شده در سال ماقبل آن، 6/46 درصد افزایش نشان می دهد.

مدیر امور طیور سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه امسال با توجه به کمترشدن تلفات در استان، شاهد افزایش برداشت عسل خواهیم بود افزود: با بهبود وضعیت صنعت زنبورداری و توسعه صنایع بسته بندی محصول عسل، شاهد افزایش اشتغال به كارجوانان جویای كار در این بخش بوده و در این زمینه، همدلی اعضای اتحادیه زنبورداران و همراهی و همگامی اتحادیه با برنامه‌های معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان، از موثرترین فاكتورها درگسترش تولید عسل و صنعت زنبورداری در استان به شمار می آید.

وی افزود: امید می‌رود زنبورداران، تولیدكنندگان و عرضه كنندگان عسل استان با مشاوره و توسعه تعامل با كارشناسان بخش زنبورعسل سازمان، بتوانند آذربایجان شرقی را درتولید عسل طبیعی به عنوان مركز عسل كشور ومنطقه معرفی و توسعه این صنعت سودآور بخش کشاورزی را درقالب طرح توسعه بخش کشاورزی ازسرعت بیشتری برخوردار کنند.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : يكشنبه 26 خرداد ماه 1392
  • 6462 بازدید
  • 3 نظر