طرح اصلاح نژادی ملکه زنبور عسل در استان آذرب

موضوعات : اخبار

طرح اصلاح نژادی ملکه زنبور عسل در استان آذربایجان غربی اجرا شد .
معاونت بهبود تولیدات دام و طیور جهاد کشاورزی آذربایجان غربی امروز گفت:پرورش ملکه زنبور عسل در جمعیت بسته یک نوع طرح اصلاح نژادی است که با هدف تثبیت صفات مطلوب در این گونه حشره مفید از سال 90 در آذربایجان غربی آغاز شد.
یوسفی رضایی تثبیت صفاتی چون سازگاری با آب و هوای منطقه، مقاومت در مقابل بیماریها ،زمستانی گذرانی بهتر و آرام بودن کلونی را از جمله اهداف اجرای این طرح عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح اصلاح نژادی نهایتا منجر به افزایش تولید 20 تا 30 درصدی در هر کلونی زنبور عسل خواهد شد.
وی با بیان اینکه استان آذربایجان غربی در اجرای طرح اصلاح نژاد و تولید ملکه زنبور عسل در جمعیت بسته جزء استان های پیش رو است گفت:در مرحله نخست 80 کلونی ملکه زنبور عسل خریداری شده و در زنبورستانهای نگهداری می شود .
معاونت بهبود دام و طیور جهاد کشاورزی استان مقاومت در مقابل کنه quotation mark واروا quotation mark و quotation mark نوزما quotation mark را از جمله مهمترین صفت های اصلاح شونده این ملکه ها عنوان کرد و با بیان اینکه مبارزه با این آفت ها هزینه های زیادی را هر سال به زنبورداران تحمیل می کند افزود:نخستین صفت های تثبیتی این ملکه ها در سال 93 که نسل دوم ملکه خواهند بود خود را نشان می دهند.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : چهارشنبه 19 مهر ماه 1391
  • 3275 بازدید
  • 0 نظر