«عسل» بهترين آنتي‌بيوتيك براي بدن

موضوعات : اخبار

«عسل» بهترين آنتي‌بيوتيك براي بدن

در حقيقت، عسل خواص شگفت‌انگيزي براي سلامتي اعضاي بدن دارد از جمله پيشگيري از حملات قلبي، التيام زخم‌ها، و افزايش انرژي بدن.

تحقيقات حاكي از اين است كه هر چه عسل تيره‌تر باشد خاصيت آنتي اكسيداني آن بيشتر بوده و از ابتلا به سرطان جلوگيري مي‌كند.

به گزارش ايسنا، نبايد از قند و شيريني عسل طبيعي ترسيد و آن را به خاطر شيرين بودن مصرف نكرد.

عسل خاصيت آنتي بيوتيكي دارد و محتوي آنتي ميكروبيال است. سرشار از مواد معدني از قبيل كلسيم، سولفور، آهن، روي، پتاسيم و منيزيم است وحاوي ويتامين هايA، B1، B2، B3، B5و Cمي‌باشد. عسل يكي از بهترين مكمل‌هاي غذايي محسوب مي‌شود كه خواص دارويي زيادي دارد.

در حقيقت، عسل خواص شگفت‌انگيزي براي سلامتي اعضاي بدن دارد از جمله پيشگيري از حملات قلبي، التيام زخم‌ها، و افزايش انرژي بدن.

1- افزايش انرژي طبيعي بدن

بسياري از ورزشكاران براي افزايش انرژي خود از عسل در رژيم غذايي خود به مقدار زياد مصرف مي‌كنند. عسل براي تقويت ماهيچه‌ها بسيار مفيد مي‌باشد.

2- پيشگيري از سرطان‌هاي خاص

بسياري از افراد از ابتلا به سرطان هراس دارند اما با استفاده عسل در رژيم غذايي روزانه مي‌توانند اين ترس و هراس را از دل خود بيرون كنند.

نتايج تحقيقات حاكي از اين است كه هر چه عسل تيره‌تر باشد خاصيت آنتي اكسيداني آن بيشتر بوده و از ابتلا به سرطان جلوگيري مي‌كند.

3- افزايش ايمني بدن در برابر عفونت‌ها

عسل در برابر عفونت‌هاي بدن مثل يك آنتي بيوتيك عمل كرده و نقش مهمي در سيستم دفاعي بدن ايفا مي‌كند. به عنوان مثال اگر جايي از بدن عفونت داشته باشد مي‌توان به جاي استفاده از داروهاي شيميايي آنتي بيوتيك، از عسل استفاده كرد.

عسل محتوي آنتي ميكروبيال است پس در مبارزه با باكتري‌ها نيز نقش مهمي به عهده دارد.

مي‌توان عسل را به شيوه‌هاي مختلف استفاده كرد از جمله مخلوط با چاي يا آب گرم يا شير، استفاده در شيريني‌ها و دسرها و ...

4- التيام زخم‌ها و جاي سوختگي

در مواردي كه جايي از اعضاي بدن زخم مي‌شود و يا مي‌سوزد به جاي استفاده از داروهاي آرام‌بخش و شيميايي و ... از عسل استفاده كنيد.

عسل در بدن، ‌رطوبت هوا را به طرف خود مي‌كشد و با اين خاصيت خود در درمان زخم و سوختگي اثر مثبتي دارد.

5- غني از ويتامين‌ها و مواد معدني

عسل سرشار از ويتامين‌هاي A، B1، B2، B3، B5، Cمي‌باشد همچنين مواد معدني مفيدي نيز در عسل از جمله كلسيم، سولفور، آهن، روي، پتاسيم، منيزيم و ... موجود مي‌باشد.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : شنبه 4 تير ماه 1390
  • 3716 بازدید
  • 0 نظر