كلاس كنترل و پیشگیری از بیماری های زنبور عسل

موضوعات : اخبار

كلاس كنترل و پیشگیری از بیماری های زنبور عسل در چاراویماق برگزار شد
چاراویماق، مراغه - رییس شبكه دامپزشكی چاراویماق از برگزاری كلاس آموزشی كنترل و پیشگیری از بیماری های زنبور عسل در این شهرستان خبر داد.

جعفر رضایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این كلاس كه با همكاری مدیریت جهاد كشاورزی برگزار شد، 50 نفر از زنبورداران این شهرستان با نحوه كنترل و پیشگیری از بیماری های زنبور عسل آشنا شدند.

وی با بیان اینكه تولید عسل سالم و ارگانیك بدون استفاده از سموم نقش بسزایی در سلامت مصرف كنندگان دارد، ادامه داد: این كلاس ها در راستای شعار سازمان دامپزشكی مبنی بر دام سالم، غذای سالم و انسان سالم و تامین سلامت فرآورده های دامی مورد نیاز جامعه برگزار شد.

وی یادآورشد: در این كلاس آموزشی، نحوه كنترل و پیشگیری از بیماری های زنبور عسل به خصوص بیماری های نوزوما، واروا و لوك به زنبورداران آموزش داده شد.

وی اظهار كرد: در این كلاس در خصوص زمان مناسب مصرف داروها و نحوه استفاده از داروهای درمانی به زنبورداران اطلاعات لازم ارایه و به سووالات آنان پاسخ های لازم داده شد.

در زمان حاضر در شهرستان چاراویماق، هفت هزار و 648 كلنی كندوی بومی و سه هزار و 733 كلنی كندوی مدرن وجود دارد كه سالانه از این تعداد كندو 77 هزار و 55 كیلوگرم عسل تولید می شود.

این شهرستان با 39 هزار نفر جمعیت در 150كیلومتری جنوب شرقی تبریز مركز آذربایجان شرقی واقع است.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : سه شنبه 20 تير ماه 1391
  • 4853 بازدید
  • 0 نظر