يک گونه زنبور غول پيکر کشف شد

موضوعات : اخبار

 
 
در اندونزي
يک گونه زنبور غول پيکر کشف شد
جام جم آنلاين:زیست شناسان آمریکایی در جزیره "سولاوزی" اندونزی گونه‌ای غول پیکر از زنبوری را شناسایی کردند که طول آن به 6.5 سانتیمتر می‌رسد.

1

به گزارش مهر، این زنبور رزمجوی نر را گروهی از محققان موزه حشره شناسایی بوهارد دانشگاه کالیفرنیا در جزیره سولاوزی اندونزی یافتند.

طول این حشره که با عنوان "اژدهای کومودی خانواده زنبورها" معرفی شده است به 6.5 سانتیمتر (2.5 اینچ) می‌رسد و طول آرواره هایش بلندتر از طول پاهای جلویی آن است.

این دانشمندان در این خصوص توضیح دادند: "این آرواره ها به حدی بلند هستند که وقتی در حالت بسته قرار دارند حتی تا کنار سر نیز می رسند و وقتی باز می شوند بلندتر از پاهای جلویی این حشره هستند. نمی دانیم که چطور می تواند راه برود. در حقیقت، واقعاً نمی دانیم که نرهای این گونه زنبور این آرواره بلند را برای چه کاری می‌خواهند."

مقایسه این زنبور غول پیکر با یک زنبور معمولی

براساس گزارش لایو ساینس، این گونه در طول اکتشاف اخیر تنوع زیستی در جنوب این جزیره کشف و با نام علمی Mekongga Mountains نامگذاری شده است.

یکی از این محققان اظهار داشت: "اولین بار که این زنبور را دیدم فهمیدم که واقعاً چیزی غیرعادی است. من با اعضای خانواده زنبورهای Crabronidae که این گونه به آن تعلق دارد بسیار آشنا هستم اما هرگز چیزی شبیه به این گونه را ندیده بودم. ما هیچ چیز درباره بیولوژی این گونه از زنبور بدون عسل نمی دانیم."

   • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : شنبه 5 شهريور ماه 1390
  • 3230 بازدید
  • 0 نظر