پتانسیهای ارتقای صنعت پرورش زنبورعسل

موضوعات : اخبار

پتانسیهای ارتقای صنعت پرورش زنبورعسل در البرز وجود دارد
کرج - خبرگزاری مهر: استاندار البرز گفت: پتانسیهای ارتقای صنعت پرورش زنبورعسل در البرز وجود دارد و از این امر باید به بهترین نحو استفاده شود.
به گزارش خبرنگار مهر، عیسی فرهادی بعد از ظهر شنبه در همایش عسل و سلامت جامعه در تالار شهیدان نژادفلاح کرج افزود: استان البرز از مهمترین مناطق کشور در زمینه صنعت زنبورداری و تولید عسل است و ظرفیتهای فراوانی در این زمینه وجود دارد.
وی ادامه داد: وجود تنوع جغرافیایی و آب وهوایی در استان البرز بر ظرفیتهای ارتقای صنعت زنبورعسل در البرز می افزاید که این امر اهمیت فراوانی دارد و باید به آن توجه کافی داشته بایم.
این مسئول اضافه کرد: البرز این ظرفیت را دارد که بتواند میزان قابل توجهی عسل تولید کند و در زمینه پرورش زنبور عسل نیز جایگاه خوبی داشته باشد که این امر به عنوان یک ظرفیت و پتانسیل مهم باید مد نظر قرار گیرد.
استاندار البرز افزود: تولید عسل و پرورش زنبور عسل از فعالیتهایی است که چندان وقت گیر نیست و وقت زیادی را نمی گیرد که این امر از نقاط مثبت این شغل است.
زنبوردار می تواند در کنار انجام سایر کارهای خود، به زنبورداری نیز بپردازد
فرهادی گف: به این ترتیب، یک زنبوردار می تواند در کنار انجام سایر کارهای خود، به زنبورداری نیز بپردازد که این امر بسیار مطلوب است و باید مد نظر قرار گیرد.
این مسئول اظهار داشت: همچنین باید گفت که زنبورداری از مشاغلی است که نیاز به تخصص خیلی بالا و سواد خیلی بالا ندارد و افراد با کسب مهارتهای و تجربه ها و علم کافی می توانند وارد این عرصه شوند و در آن فعالیت کنند.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : يكشنبه 15 آبان ماه 1390
  • 2494 بازدید
  • 0 نظر