کشتن ۳۰ هزار زنبور عسل توسط ۳۰ زنبور قرمز بز?

موضوعات : اخبار

ده ها هزار سرباز کشته شده اند، صدها سرباز در حال مرگ در میدان نبرد افتاده اند و توان حمایت از کودکان را ندارند.
به گزارش آپام،به نوشته دیلی میل : این صحنه ی ترسناک و در عین حال خارق العاده پس از جنگی سه ساعته بین ۳۰ زنبور قرمز ژاپنی بزرگ و ۳۰٫۰۰۰ زنبور عسل اروپایی رخ داده است.
این فیلم که در گنجینه فیلم های نشنال جئوگرافیک به نام زنبوران قرمزی از جهنم ثبت شده است صحنه ی کامل حمله ی آنها را به زنبورهای عسل برای گرفتن لاروهایشان را نشان می دهد.

زنبور قرمز
کشتار واقعی است چون زنبورهای عسل اروپایی در کنار زنبورهای سرخ ژاپنی زندگی نمی کنند تا دفاعی بر علیه آنها پیدا کرده باشند.
باور کارشناسان بر این است که Vespa velutina ( نام لاتین زنبورهای سرخ) در سال ۲۰۰۴ پس از انتقال گلدانی چند گیاه از چین به فرانسه آمده است.
در آسیا، زنبورهای عسل آموخته اند که چطور مهاجم را دوره کنند و با بال زدن های سریع او را از شدت گرما بکشند. اما زنبورهای اروپای برای آموختن این تاکتیک اثربخش وقت کافی نداشته اند.
زنبورهای قرمز حمله شان را از مقابل کندوی زنبورهای عسل شروع می کنند. زنبورهای تنها را از سرشان می گیرند و پاها و بالشان را می کنند. پس از آن این توده های گوشتی را برای غذا دادن به زنبورهای جوان لانه ی خودشان می برند.

زنبور قرمز
زنبورهای قرمز بالغ گوشت شکار خود را با ماده ای چسبنده می پوشانند تا برای خورده شدن توسط زنبورهای نوزاد آماده شود.
پس از آن دوباره روی حمله تمرکز می کنند و به کشتار ادامه می دهند چون زنبورهای عسل حتی قدرت زخمی کردن آنها را هم ندارند و در عرض یک دقیقه حدود ۴۰ زنبور عسل کشته می شود.
پس از کشتار، زنبورهای قرمز مایع دهانشان را با یکدیگر معاوضه می کنند تا انرژی شان بالا برود.

زنبور قرمز
پس از آن به کندوی زنبورهای عسل برمی گردند تا از گوشت لاروهای زنبور عسل که هنوز متولد نشده اند، تغذیه کنند.
زنبور قرمز ژاپنی اندازه ای در حدود چهار برابر زنبور عسل اروپایی دارد و نیش آن مانند سوزن داغی است که بدن فرو برود. آنها می توانند تا ۶۰ مایل بالا پرواز کنند و سرعتشان به ۲۵ مایل در ساعت می رسد.
«تیم لووت» یک زنبور دار بریتانیایی این نیش را صدمه ای کوچک اما ناخوشایند توصیف می کند.
این نیش می تواند برای انسان دردناک باشد اما مثل نیش زنبورهای معمولی تنها زمانی کشنده است که قربانی به نیش حساسیت داشته باشد.
بیشترین تاثیری که زنبورهای قرمز بر اکوسیستم داشته اند کم شدن ناگهانی جمعیت زنبورهای عسل است و به تبع آن کاهش تولید عسل.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : پنجشنبه 4 اسفند ماه 1390
  • 5117 بازدید
  • 0 نظر