کنگان میزبان 9 هزار کندوی عسل است

موضوعات : اخبار

رئیس اداره جهاد کشاورزی کنگان:
کنگان میزبان 9 هزار کندوی عسل است
خبرگزاری فارس: رئیس اداره جهاد کشاورزی کنگان از میزبانی این شهرستان برای 9 هزار کندوی عسل خبر داد.
خبرگزاری فارس: کنگان میزبان 9 هزار کندوی عسل است
به گزارش خبرگزاری فارس از کنگان، عبدالله شجاعی شامگاه دوشنبه در بازدید از اراضی کشاورزی در شهرستان کنگان اظهار داشت: شهرستان کنگان دارای اراضی مستعدی است و کشاورزی این شهرستان جایگاه ویژه‌ای در استان دارد.
وی افزود: در حال حاضر 38 هزار هکتار اراضی زیرکشت در شهرستان کنگان وجود دارد که بیش از 90 درصد این اراضی به صورت آبیاری تحت فشار آبیاری می‌شوند.
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان کنگان از وجود 9 هزار کندوی عسل در کنگان خبر داد و خاطرنشان کرد: شهرستان کنگان به‌دلیل آب و هوای مناسب و رسیدن فصل زمستان و ریزش برف و باران در مناطق سردسیری کشور، میزبان 35 زنبوردار مهاجر با 9 هزار کندو از استان‌های دیگر است.
شجاعی از تولید 13 تن عسل در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: زنبورداران کنگان سالانه 13 تن عسل تولید می‌کنند و کیفیت‌بخشی به تولیدات از مهم‌ترین اولویت‌های جهاد کشاورزی است.
وی از استقرار دو ایستگاه تولید ملکه در کنگان خبر داد و افزود: در سال جاری دو ایستگاه تولید ملکه بخش دولتی و خصوصی با ظرفیت تولید ۵ هزار ملکه در این شهرستان مستقر می‌شوند.
رئیس اداره جهاد کشاورزی کنگان یادآور شد: در شهرستان کنگان 136 هزار راس دام سبک و ۳ هزار و ۶۰۰ راس دام سنگین و 200 نفر شتر موجود است که بیش از یک‌ هزار تن گوشت قرمز تولید می‌کنند.
شجاعی از تولید سالانه 4 هزار تن گوشت سفید در کنگان خبر داد و عنوان کرد: در شهرستان کنگان تعداد سه واحد مرغداری با ظرفیت 56 هزار قطعه فعال هستند و سالانه بیش از 4 هزار تن گوشت سفید تولید می‌کنند.
این مسئول متذکر شد: در حال حاضر سه رشته قنات و 15 حلقه چاه فعال در امر کشاورزی در کنگان در راستای تامین آب کشاورزی در این شهرستان وجود دارد.
وی در پایان اذعان داشت: از همه مسئولان انتظار داریم نسبت به توسعه کشاورزی در این شهرستان همکاری کنند تا روز به روز شاهد بهبود وضعیت کشاورزی در این شهرستان باشیم.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : پنجشنبه 15 دي ماه 1390
  • 2943 بازدید
  • 1 نظر