گرده‌های گل چینی سمی است

موضوعات : اخبار

یک پرورش‌دهنده زنبور عسل:
گرده‌های گل چینی سمی است / باغ‌داران اجازه گرده‌افشانی را به زنبورداران نمی‌دهند
یک پرورش‌دهنده زنبور عسل با بیان اینکه گرده‌های گل چینی سمی است، گفت: باغ‌داران اجازه گرده‌افشانی را به زنبورداران نمی‌دهند.
شاپور پرندیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: بزرگترین درآمد زنبورداران دنیا از طریق گرده‌افشانی زنبور در باغات و مزارع حاصل می‌شود، اما در ایران به دلیل نبود فرهنگ اطلاع‌رسانی از این موضوع درآمدی حاصل نمی‌شود.
وی بیان کرد: در حالی که در کشور آلمان باغداران مبالغی را به زنبورداران پرداخت می‌کنند تا از طریق گرده‌افشانی باغ میوه‌شان را بارور کنند، اما این موضوع در کشور ما برعکس انجام می‌شود.
این تولیدکننده عسل در اهواز اذعان داشت: متأسفانه زنبورداران کشور باید برخلاف همه جای دنیا به مالکان باغ‌ها باج بدهند تا باغشان را گرده‌افشانی کنند.
وی ابراز کرد: این همه در خصوص پفک و چیپس و سایر محصولات خوراکی تبلیغات انجام می‌شود، اما در رابطه با محصولات متنوع عسل اطلاعات عمومی به مردم داده نمی‌شود.
پرندیان با اشاره به اینکه حتی جسد زنبور عسل نیز قابل استفاده در صنعت است، متذکر شد: همچنین زهر زنبور عسل یکی از پردرآمدترین محصولات گرفته شده از عسل است.
وی در خصوص «ژل رویال» دیگر محصول به دست آمده از زنبور عسل گفت: «ژل رویال» مصارف خوراکی و بهداشتی داشته و باعث طول عمر می‌شود، اما امروز مشاهده می‌شود که این محصول به طور غیر قانونی وارد بازار شده و عرضه می‌شود.
این پرورش‌دهنده زنبور عسل در خصوص گرده گل چینی افزود: گرده‌های گل چینی موجود در بازار گرده گل نبوده و در واقع نوعی سم هستند و اگر به زنبور داده شود، موجب مریضی آن می‌شود.
وی در پایان عنوان کرد: محصولات به دست آمده از عسل بسیار مقوی بوده و مصرف آن بسیار مفید است، اما به دلیل گران بودن در سبد خانوارها قرار نمی‌گیرد. این درحالی است که این محصول سلامتی انسان را به همراه دارد.     • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : پنجشنبه 3 مرداد ماه 1392
  • 3226 بازدید
  • 0 نظر