رييس اتحاديه زنبورداران خوزستان

موضوعات : اخبار

رييس اتحاديه زنبورداران خوزستان گفت: 500 نفر در شهرستان مسجدسليمان در انتظار شركت در دوره‌هاي آموزشي زنبورداري هستند.

 

محراب داووديدر گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) ـ منطقه خوزستان‌ـ عنوان كرد: تقاضا براي راه‌اندازي زنبورداري در برخي شهرهاي شمالي استان بسيار زياد است و همه در تلاش براي توسعه اين كاراند اما دولت براي پايداري و ماندگاري اين شغل بايد برنامه ريزي كند.

 

وي افزود: در حال حاضر پنج دوره آموزشي زنبورداري در مسجدسليمان از سوي اداره فني و حرفه‌اي و جهاد كشاورزي شهرستان در حال برگزاري است.

 

داوودي با بيان اينكه هر فرد مي‌تواند با سرمايه 10 ميليون توماني يك زنبورستان با 50 كندو ايجاد كند، گفت: مي‌توان با تكثير زنبور در كوتاه مدت 50 كندو را به 100 كندو رساند و از آن سالانه يك تن عسل خالص برداشت كرد و معادل 15 ميليون تومان سالانه در‌آمد كسب نمود.

 

وي ادامه داد: خوشبختانه با بارندگي‌هاي اخير تا يك ماه آينده با گل‌دهي دشتهاي استان توليد عسل آغاز مي‌شود. برداشت عسل نيز در اواخر فروردين ماه صورت مي‌گيرد.

 

داوودي با اشاره به مقروض بودن زنبورداران به سيستم بانكي، خواستار استمهال وامهاي آنها شد و تاكيد كرد:  خشكسالي سالهاي گذشته باعث شد زنبورداران توان مالي باز پرداخت وامهايشان را از دست بدهند.

 

رييس اتحاديه زنبورداران خوزستان با تاكيد بر اينكه عسل چيني وارد استان نشده است، بيان كرد: اين عسل در برخي از استانهاي شمالي و تهران وارد شد كه با پيگيري‌هاي صورت گرفته جلوي گسترش آن گرفته شد اما عسل اروپا از تركيه و ايتاليا همچنان به كشور وارد مي‌شود.

 

وي تاكيد كرد: نه تنها نيازي به واردات عسل نداريم بلكه توانايي تبديل شدن به يكي از  صادر كنندگان بزرگ اين محصول را نيز دارا هستيم.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : دوشنبه 20 دي ماه 1389
  • 4467 بازدید
  • 0 نظر