مدیرعامل اتحادیه زنبورداران:

موضوعات : اخبار

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران:

باید برای گسترش صنعت زنبورداری التماس کنیم

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران کشور از مسوولان جهادکشاورزی خواست تا امور زنبور عسل را از بخش دام و طیور جدا کنند و ردیف اعتباری مجزا برای آن در نظر بگیرند.

به گزارش ایسنا، عفت رییسی سرحدی در هفتمین سمینار پژوهشی زنبورعسل در کرج اظهار کرد: عدم شناخت مسوولان از نقش ارزنده زنبور عسل به عنوان یکی از آیتم‌های امنیت غذایی باعث شده برای این حوزه ردیف بودجه‌ای تعیین نشود و بخش زنبورعسل با بخش دام و طیور ادغام شود.

وی افزود: زنبور عسل حافظ امنیت غذایی، کشاورزی و اکوسیستم است بنابراین جداشدن بخش زنبور عسل از دام و طیور و تعیین ردیف بودجه جداگانه برای افزایش پژوهش‌ها در این حوزه در ایجاد امنیت غذایی و حفظ اکوسیستم‌ها بسیار موثر است.

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران ایران تصریح کرد: صنعت تولید عسل در ایران هیچ گونه وارداتی نه در زمینه نهاد و نه تحقیقات ندارد و توانمندی کشور از لحاظ اقلیمی و گونه‌های ژنتیکی بسیار بالاست.

وی در پایان افزود: هر ساله ما با کاهش بودجه تحقیقاتی در زمینه زنبورعسل مواجه هستیم و با وجود اینکه زنبورعسل نقش کلیدی در حفظ امنیت غذایی ایفا می‌کند ما باید برای دریافت تسهیلات و گسترش این صنعت التماس کنیم.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : جمعه 24 دي ماه 1389
  • 24527 بازدید
  • 8 نظر