سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات ک

موضوعات : همایشها

آغاز بکار سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات کشاورزی و صنایع وابسته در تبریز

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: به نمایش درآمدن دستاوردهای کشاورزی ایران اسلامی در این نمایشگاه، نمونه بارز از عزم و توان ملی در توسعه وگسترش کشاورزی نوین در کشور اسلامی بوده وعزم و توان ملی مردم کشوردر سنگر اقتصادی برای رسیدن به توسعه هر چه بیشتر این بخش مهم و استراتژیک اقتصاد کشور را نشان می‌دهد.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، مسعود محمدیان در مراسم آغاز بکار سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات محصولات کشاورزی و صنایع وابسته، با اشاره به تداوم تلاش برای توسعه هرچه بهترو مدیریت یافته تر برنامه‌های توسعه بخش کشاورزی، با هدف دستیابی به پایداری در این بخش مهم از اقتصاد ملی میهن اسلامی گفت: این نمایشگاه در بیش از 12 هزار متر مربع فضای نمایشگاهی سر پوشیده، محصولات تولیدی صنعتگران بخش کشاورزی و صنایع غذایی و ماشین آلات مرتبط، به معرض نمایش درآمده است.

وی گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای تمامی فعالان بخش کشاورزی کشور فراهم کرده تا بتوانند علاوه بر بازدید از توانمندی‌های تولیدی و تخصصی این بخش، همچنن در ارتقاء امکانات بخش تولیدی خود با بهره‌گیری از تولیدات تخصصی و مطابق با فن‌آوری‌های روز دنیا، برنامه‌ریزی کرده و در سال تولید ملی، با بهره‌گیری از توان متخصصان ایرانی، در حمایت از کار و سرمایه ایرانی قدم بردارند.

محمدیان با بیان اینکه در این نمایشگاه تخصصی، نمایندگی‌هایی از پنج کشور آلمان، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه و چین حضور فعال دارند، افزود: حضور بیش از 150 شرکت، کارخانه و مجتمع‌های تولیدی کشت و صنعت داخلی نیز در این نمایشگاه نشانگر استقبال چشمگیر شرکت کنندگان در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات، ادوات و محصولات کشاورزی و‌فرآورده‌های غذایی و صنایع وابسته در تبریز است.

در این نمایشگاه تخصصی کشاورزی، 15 شرکت صنایع کشاورزی شامل: ماشین‌آلات و ادوات مرتبط، 18 شرکت نهاده‌های کشاورزی شامل: کود، سم، بذر و نشاء، 24 شرکت و گروه تولید کننده لوازم آبیاری تحت فشار از جمله قطره‌ای و بارانی، 4 شرکت گلخانه‌ای، 28 شرکت صنایع غذایی وابسته به بخش کشاورزی شامل: نوشیدنی‌ها، مواد غذایی، پروتئینی، لبنیات، مواد قندی و شیرینی‌ها، 7 شرکت تولید‌کننده مواد اولیه غذایی، 7 شرکت تولید کننده ماشین‌آلات و تجهیزات صنایع غذایی، 6 شرکت تولید کننده لوازم توزیع و بسته‌بندی مواد غذایی و همچنین 7 شرکت و نهاد تحقیقی و پژوهشی بخش کشاورزی، حضور فعال دارند.

این نمایشگاه به یکی از مهمترین عرصه‌های تخصصی تولیدات و فن‌آوری‌های ملی در بخش کشاورزی تبدیل شده و امید است این نمایشگاه تولید کنندگان داخلی را ترغیب به سعی و تلاش بیشتر در رسیدن به قله‌های پیشرفت و ترقی در بخش کشاورزی کند.

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات، ادوات و محصولات کشاورزی و فرآورده‌های غذایی و صنایع وابسته در سالن امیر کبیر از روز پنج شنبه 18 آبان ماه الی روز دوشنبه 22 آبان ماه همه روزه از ساعت 15 لغایت 21 شب جهت بازدید علاقمندان دایر است.

در حاشیه این نمایشگاه غرفه‌های ویژه‌ای برای عرضه مستقیم محصولات کشاورزی سالم درنظر گرفته شده است.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : جمعه 19 آبان ماه 1391
  • 3050 بازدید
  • 0 نظر