خرید کندوچه

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
p55775577
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: استان فارس - شهرستان پاسارگاد
تشکر کرده: 13 دفعه
تماس:

خرید کندوچه

پست توسط p55775577 »

سلام دوستان هم کروهی
یه 5 عدد کندوچه فومی نیاز دارم ، اگه از دوستان کسی سراغ داره یه اطلاع بهم بده ؛
تا الان کسی صندوقچه های چوبی برای پرورش ملکه ساخته یا آماده خریده ،
اگه لطف کنه بگه چجوری و از کجا ممنون میشم ؛

عاشق خدایی هستم که زنبور رو آفرید و ما رو رفیقشون قرار داد
نمایه کاربر
Hassannozarpour

Re: خرید کندوچه

پست توسط Hassannozarpour »

[JUSTIFY]باسلام درفروشگاه ها ومراکزعرضه لوازم پرورش زنبور عسل کندوچه وکندو وسایر وسایل پرورش زنبورعسل عرضه می شود چندی پیش در سایت زنبور عسل ایران در پست ثبت شده توسط مدیر کل سایت زنبور عسل ایران جناب آقای مهندس جهانی تصاویری از این نوع کندوها وابعاد آنها ثبت شده است که میتوانی از آن برای ساخت استفاده کنی ولی پیشنهاد بنده این است اگر وسایل زنبور عسل را آماده خریداری کنی خیلی بهتر ومقرون به صرفه تر خواهد بود تا بخواهی خودت درست کنی زیرا کندوهایی که در کارگاه صندوق سازی ساخته میشوند بسیار دقیق وبا کمترین خطا برش داده میشوند ودرهنگام استفاده از قابها در زنبورداری با تعدادکندوهای زیاد مشکلی ایجاد نمیگردد زیرا قابها بر روی اکثر صندوقها میخورد و درهنگام گذاشتن قابهای کندوچه در کندوی بی ملکه شده به راحتی جا می رود واز شیوع آفات وبیماریها در زنبورداری جلوگیری بعمل می آورد زیرا کندوها وکندوچه هایی که به تعداد کم وتوسط وسایل غیربرقی نظیر اره دستی ساخته میشوند دارای کیفت لازم نبوده ودارای منافذوشکافهایی هستند که زنبوران عسل برای جلوگیری از کوران هوای سرد آنها را می پوشاند ومقداری موم وبره موم صرف بستن آنها میکنند که بعداز گذشت چندسال و بیرون آورده نشدن بره موم وموم کهنه میشود و زمینه را برای رشد حشرات وامراض در کناره ها وجداره های کندو که دسترسی به آن سخت است را فراهم می سازد .[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
p55775577
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط p55775577 »

ممنونم آقای Hassannozarpour
جوابتون کامل و روشن بود
راستش قصد داشتم تعداد 30 عدد کندوچه فومی تهیه کنم که قیمتشم 18000 تومن بود ، اما هزینه ی اون بالا میرفت ، برا همین توی سایت رفتم سراغ مدلای دیگش و دیدم دوستان نمونه چوبی اون رو هم گذاشتن به قیمت 8000 تومن اما متاسفانه ادرس و مشخصاتی از صاحب کار رو من ندیدم ؛
شما و دوستان بیشتر از من هم تجربه وهم به سایت و دوستان آشنا ترید ؛
اگه لطف کنید هر زمان آدرس سازنده ی این کندوچه های چوبی رو به دست آوردید ، یه اطلاع هم به من بدید ممنونتون میشم ؛
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

[JUSTIFY]باسلام عرضم به حضورت که بنده آدرسی ویا شماره تماسی از محلی که کندوچه های چوبی رامی سازند ندارم در اینترنت بیشتر مراکز ساخت کندوهای زنبورعسل قیدگردیده است بهمراه شماره تماس که میتوانی خودت جستجو کنی ودر صورت وجود چنین کندوهایی آنها را تهیه نمایی چون خودم خرید نکردم نمیتوانم شماره ومحل ساخت کندوچه های چوبی را به جنابعالی معرفی کنم معذورم اگر همان شهرستانهای اطراف استان فارس را یه سراغی بگیری شاید چنین کندوهایی را پیدا کنی .[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
p55775577
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط p55775577 »

سلام بازم ممنون از لطف شما
یه چند جا پیدا کردم ، ببینم ان شاالله کارم میشه یا نه تصویر