زنبورهای فلوره آ

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

زنبورهای فلوره آ

پست توسط ehsanklop »

با سلام
زنبور گونه اپیس فلوره ا یا همون زنبور ریز تو منطقه دزفول تو دشت ها و جنگل ها بصورت وحشی زندگی میکنه . یه شان میسازه و اصلا حاضر نیست تو کندو بمونه . دو نکته در مورد این زنبور ذهن منو درگیر خودش کرده . خواستم مطرح کنم شاید دوستان دلیلش رو بدونن

اول با توجه به اینکه کندوشون رو تو فضای باز میسازن اما هیچوقت غارت نمیشن . من یه کندوی معمولی(ملیفرا) و یه کندو وحشی (فلورا ) تو خونه داشتم . زنبورهای ریز مدام واسه دزدی جلو کندوی جعبه ای مانور میدادن اما حتی یه زنبور ملیفرا هم اطراف کندوی وحشی نبود !

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: زنبورهای فلوره آ

پست توسط mellifera »

ehsanklop نوشته شده:با سلام
زنبور گونه اپیس فلوره ا یا همون زنبور ریز تو منطقه دزفول تو دشت ها و جنگل ها بصورت وحشی زندگی میکنه . یه شان میسازه و اصلا حاضر نیست تو کندو بمونه . دو نکته در مورد این زنبور ذهن منو درگیر خودش کرده . خواستم مطرح کنم شاید دوستان دلیلش رو بدونن

اول با توجه به اینکه کندوشون رو تو فضای باز میسازن اما هیچوقت غارت نمیشن . من یه کندوی معمولی(ملیفرا) و یه کندو وحشی (فلورا ) تو خونه داشتم . زنبورهای ریز مدام واسه دزدی جلو کندوی جعبه ای مانور میدادن اما حتی یه زنبور ملیفرا هم اطراف کندوی وحشی نبود !

با سلام احسان عزيز اين نكته جالبي بود كه اشاره كردي. نيديم كسي بگه كه اين كونه زنبوران مريضشدن يا غارت شدن و ....
اين هم تصويري از اين نوع زنبور

[CENTER] تصویر[/CENTER]
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
با تشکر علاوه بر این مهاجرتشون منو خیلی شگفت زده کرده . سالی 2 بار مهاجرت میکنن . تابستون یه جای سایه و زمستون یه جای افتاب مستقر میشن . گاهی وقتا فاصله این دو محل 500 متر هم نیست .
چیزی که هست اینه که اول همه عسل ذخیرشون رو تو شکمشون جمع میکنن بعد موم کندو رو ریز ریز میکنن و به پاشون میچسبونن . به سبد گرده شون . اونوقت تو محل جدید همون موما رو رو هم سوار میکنن و عسل رو توش دوباره انبار میکنن
این کار دوسه روز طول میکشه و تو همه این مدت مدام بین محل قبلی ومحل جدید رفت و امد میکنن و موم جابجا میکنن !
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

ehsanklop نوشته شده:سلام
با تشکر علاوه بر این مهاجرتشون منو خیلی شگفت زده کرده . سالی 2 بار مهاجرت میکنن . تابستون یه جای سایه و زمستون یه جای افتاب مستقر میشن . گاهی وقتا فاصله این دو محل 500 متر هم نیست .
چیزی که هست اینه که اول همه عسل ذخیرشون رو تو شکمشون جمع میکنن بعد موم کندو رو ریز ریز میکنن و به پاشون میچسبونن . به سبد گرده شون . اونوقت تو محل جدید همون موما رو رو هم سوار میکنن و عسل رو توش دوباره انبار میکنن
این کار دوسه روز طول میکشه و تو همه این مدت مدام بین محل قبلی ومحل جدید رفت و امد میکنن و موم جابجا میکنن !

واقعا اطلاعات خوبي در اختيارمون قرار دادي احسان عزيز.من كه تا الان اين اطلاعاتو نداشتم.ممنون ميشم در صورتي كه اطلاعات جديدي به دستت اومد ما رو هم در جريان قرار بدي.با تشكر
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران/ساری
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

واقعا زیباست.دلم میخواد موم عسلشونو گاز بزنم
نمایه کاربر
apisflorea
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: قشم
تماس:

پست توسط apisflorea »

سلام
كلوني اين زنبورا توي زمستان خيلي كم پيدا ميشه نه توي درختا هستن و نه توي كوه ولي به محض گرم شدن هوا هم توي درخت پيدا ميشن و هم توي كوه
كسي مي دونه فلوراها زمستان به كجا ميرن؟؟؟
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان