بهترین روش برای مبارزه با کرم موم خوار چیه ؟

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

قفل شده قفل شده
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران/ساری
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

بهترین روش برای مبارزه با کرم موم خوار چیه ؟

پست توسط hosseinkhan »

با سلام.3 تا از کندوهام به شکلی کرم موم خوار افتاده که کرم 2 3 سانتی تو کندو راه میره.جمعیت این کندوهام از 8 قاب به 1 قاب رسیده . ملکه هم تخم ریزیشو متوقف کرده.لطفا راهنماییم کنید.

نمایه کاربر
lovmeyalme
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان مازندران شهرستان تنکابن شهر کلار اباد
تشکر کرده: 31 دفعه
تماس:

Re: بهترین روش برای مبارزه با کرم موم خوار چیه ؟

پست توسط lovmeyalme »

احتمالا کندوهات قبل از اینکه کرم وارد کندوت بشه دچار بیماری شدن.چون پروانه به تنهایی نمیتونه اینقدر کندو رو ضعیف کنه.
چند وقته به کندوت سر نزدی؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

بله پروانه موم خوار نميتونه به اين اسوني داخل كندو راه بره.منضورم كرم موم خواره.كندوتون يه مشكل ديگه داره كه اين طور ضعيف شده.

كندوهايي كه ضعيف هستن عمدتا با بيماريها بيشتر در گير ميشن.مخصوصا پروانه موم خوار و غارت.

اين هم چنتا لينك راجب مبارزه با بيد موم خوار

http://www.mellifera.ir/tags/%D9%BE%D8% ... 4/page/55/

http://www.mellifera.ir/173/--/%D9%BE%D ... %A7%D9%86/

http://www.mellifera.ir/modules.php?nam ... %B3%D9%84/
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

با تشکر از همه.من متوجه شده بودم کندو بیمار شده.اما شریکم میگفت نه و این جوری چند تا از کندوهام به شدت تلفات داشتن.یکی از همین کندوهایی که 5 قاب بود و 2 3 قاب تلفات داد و آورم خونه.البته هم کندوشو عوض کردم هم قاب هاشو.زنبورا و ملکه خیلی بی حالو ضعیف بودنوالبته غذا هم نداشتنوملکه هم تخم نمیذاشت.الان 3 روزه که کندورو آوردم خونه و به زنبورا آب عسل میدم.امروز زنبورا خیلی سر حال بودن و دیگه شل وبی حال نبودن.حتی پروازی ها هم میرفتن بیرون.( الان 1 هفتست که اینجه بارونه و هوا سرد شده.حدودا 10 درجه دمای هواست.شاید بیشتر.)تو این 3 روز قاب هارو برسی نکردم که ببینم ملکه تخم گذاشته یا نه.میترسم سردی هوا زنبورارو اذیت کنه.اگه نبود گرده باعث توقف تخم گذاری شده باشه به نظرتون حتما باید گرده بخرم ؟ یا میتونم با داروی تقویتی جبران کنمو ملکه رو به تخم ریزی تحریک کنم ؟تصویر
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

چرا گرده بخري ديگه.غذاي تقويتي ميتوني درست كني(گرده مصنوعي).گرده هم ديگه بستگي به شما داره.تغذيه تحريكي حتما بكنين.چيزي ديگه نمونده به زمستانگذراني و تقويت كندوها.كاراتونوزود انجامبدين تا زنبورا از نظر جمعيت عقب نمونن.
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

با تشکر از همه.من عظا دار شدم.امروز جسد ملکه رو بیرون کندو پیدا کردم.دیگه بیخیال این کندو شم بهتره.نه ؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

hosseinkhan نوشته شده:با تشکر از همه.من عظا دار شدم.امروز جسد ملکه رو بیرون کندو پیدا کردم.دیگه بیخیال این کندو شم بهتره.نه ؟

ترسوندي منو حسين. تصویر تصویر فداي سرت بابا كندوت اگه جمعيت داره زود ادغامش كن تا نرزا نشن و از بين نرن.من هماز ايناتفاقا برام افتاده.تجربه ميشه برامون.پس خودتوناراحت نكن اصلا. تصویر تصویر تصویر
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

ببخشید اگه شوخیم بی مزه بود..نمیدونم یادتون میاد یا نه.حدودا 2 3 ماه پیش یه مطلب تو این سایت گذاشته بودم با این عنوان که کندوی نر ریز شاخون زده.و اونجا گفتم که کندوی نر ریزم شاخون زده.همه در جواب گفتن امکان نداره و حتی اگه شاخونم زده باشه توش نره.خلاصه اون کندوم که نر ریز بود خودش شاخون زدو ملکه دار شد.1 ماه پیش هم به خاطر بچه دادن یکی از مندوهام نر ریز میشه و تصمیم گرفتم بیخیلش شم.چون نژادش خوب نبود.تا اینکه هفته پیش که رفتم همون کندوی نر ریز رو بتکونم با تعجب دیدم ملکه ی جوون . سر حال و جفت خورده ای هم داره.
حالا این یکی کندو هم که آوردم خونه و ملکه اش به رحمت ایزدی پیوست رو میخوام نگه دارم تا نر ریز شه ببینم میتونه ملکه تولید کته ؟ ( تا سه نشه بازی نشه) البته خودم یه نظریه دارم راجع به ملکه دار شدن کندوهای نر ریز به طور خود به خود .که وقتی مطمئن شم میگم.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

hosseinkhan نوشته شده:ببخشید اگه شوخیم بی مزه بود..نمیدونم یادتون میاد یا نه.حدودا 2 3 ماه پیش یه مطلب تو این سایت گذاشته بودم با این عنوان که کندوی نر ریز شاخون زده.و اونجا گفتم که کندوی نر ریزم شاخون زده.همه در جواب گفتن امکان نداره و حتی اگه شاخونم زده باشه توش نره.خلاصه اون کندوم که نر ریز بود خودش شاخون زدو ملکه دار شد.1 ماه پیش هم به خاطر بچه دادن یکی از مندوهام نر ریز میشه و تصمیم گرفتم بیخیلش شم.چون نژادش خوب نبود.تا اینکه هفته پیش که رفتم همون کندوی نر ریز رو بتکونم با تعجب دیدم ملکه ی جوون . سر حال و جفت خورده ای هم داره.
حالا این یکی کندو هم که آوردم خونه و ملکه اش به رحمت ایزدی پیوست رو میخوام نگه دارم تا نر ریز شه ببینم میتونه ملکه تولید کته ؟ ( تا سه نشه بازی نشه) البته خودم یه نظریه دارم راجع به ملکه دار شدن کندوهای نر ریز به طور خود به خود .که وقتی مطمئن شم میگم.

تصویر تصویر تصویر تصویر جدا حسين ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اين دفعه اگه شد هر جند روز از كندوت عكس بگير مخصوصا از شاخوني كه توليد ميكنن.من كه متعجب شدم. تصویر
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

سلام.امروز که کندورو باز کردم دیدم 4 تا شاخون زدن.2 تا سربسته.البته اون زمان که کندورو داشتم میاوردم خونه یه قاب تخم هفته بهش دادم.شاید همراه اون تخم هفته تخم روز بود.شاید واسه همین شاخون زدن.اما اون 2 تا کندوی قبلیم نر ریز بودن و شاخون زدن.اینم بگم که این کندویی که اینجاس نر ریز نشده.حالا نگران اینم که نر از کجا واسه ملکه جور کنم .
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

hosseinkhan نوشته شده:سلام.امروز که کندورو باز کردم دیدم 4 تا شاخون زدن.2 تا سربسته.البته اون زمان که کندورو داشتم میاوردم خونه یه قاب تخم هفته بهش دادم.شاید همراه اون تخم هفته تخم روز بود.شاید واسه همین شاخون زدن.اما اون 2 تا کندوی قبلیم نر ریز بودن و شاخون زدن.اینم بگم که این کندویی که اینجاس نر ریز نشده.حالا نگران اینم که نر از کجا واسه ملکه جور کنم .

با سلام.مشکلی از نظر زنبور نر وجود نداره چون یکم مونده تا فصل نر کشی شروع بشه.
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

نر کجا بود داداش من ؟تازه این کندو رو از زنبورستانم آوردم تو خونم.تو شهر کی کندو داره که بگم نر های اون هم هستن .
تصویر
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

hosseinkhan نوشته شده:نر کجا بود داداش من ؟تازه این کندو رو از زنبورستانم آوردم تو خونم.تو شهر کی کندو داره که بگم نر های اون هم هستن .
تصویر

من هم در شهر نگهداری میکنم کندوهامو.نگرانی نداره.زنبوران نر تا 4-6 کیلومتر راحت میتونن برن.مطمئن باشین تو شهر در خونه ها کندوهایی وجود دارن که شما اطلاعی از اونا ندارین.کافیه تو شهر یه چرخی بزنین جاهایی که گل و این چیزا وجود داره زنبور هم هست.من خودم تو شهر میگشتم میدیدم چقدر زنبور وجود داره.واسه جفتگیری ملکه هم 10 تا 20 زنبور نر کافیه.منتها زمان خیلی کمه دیگه به این زودیا باید منتظر نر کشی بود. تصویر
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

قصد دارم از زنبورستانم از یه کندوی نر ریز یه قاب تخم نر بیارم.نظرتون چیه ؟ البته هفته قبل که به زنبورستان سر زدم تخم نر حتی تو این کندوی نر ریز هم خیلی کم بودتصویر
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

حسین عزیز اخه شما یه چیز رو لحاظ نکردی اون هم فاصله بین بلوغ نرها با ملکه هست که 45 روز باید فاصله باشه تصویر تصویر
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

چی ؟ راجع به بلوغ نر ها چیزی نمیدونم.چیزی هم راجه به این موضوع نخوندم.اگه اینطوره پس اگه بتونم 20 30 تا نر جمع کنم و بیارم بریزم تو این کندو بهتره . درسته ؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

hosseinkhan نوشته شده:چی ؟ راجع به بلوغ نر ها چیزی نمیدونم.چیزی هم راجه به این موضوع نخوندم.اگه اینطوره پس اگه بتونم 20 30 تا نر جمع کنم و بیارم بریزم تو این کندو بهتره . درسته ؟

این هم یه حرفیه.این کار رو هم میشه کرد.خوبه.اما کسی امتحان نکرده که ببینیم شدنیه یا نه.اما اگه مشکلی ندارین این کار رو انجام بدین. تصویر تصویر
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

[CENTER]
ادرس اصلی این مبحث

forum-f21/topic-t738.html
[/CENTER]
قفل شده قفل شده

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان