کمک فوری ( تمام کندو های قویم شاخون زدن )

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
yahyabasami
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: سرپل ذهاب
تشکر کرده: 26 دفعه
تماس:

کمک فوری ( تمام کندو های قویم شاخون زدن )

پست توسط yahyabasami »

سلام دوستان
بعد از کوچ کندوهام به کوه بیشتر کندوهای قوی فنجانک زدن و ملکه هم درون فنجانک ها تخم گذاری کرده . چند باره که خرابشون کردم ولی فایده نداره . میخواستم بپرسم میشه بعد از اینکه فنجانک ها و شاخون ها رو خراب کردم ملکه رو بندازم داخل قفس که هم جا برای عسل باز بشه هم دیگه داخل فنجانک هایی که کارگرها میسازن تخم گذاری نکنه . اگه کسی تجربه این کار رو داره لطف کنه و من رو راهنمایی کنه.

نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

Re: کمک فوری ( تمام کندو های قویم شاخون زدن )

پست توسط saman »

سلام
منم بیشتر کندوهای قویم شاخون زدن انقد خراب کردم دیگه بیخیال شدم دیروز که یکیشونو نگا کردم چند روزی بود که ملکه جدید متولد شده بود و ملکه قدیمی تخم ریزی میکرد مطمن شدم که کندوهام قصد بچ دادن ندارن میخان تعویض ملکه کنن. کندویی که چند بار شاخون زد و خراب کردیم بازم ادامه داد یا ملکش معیوبه یا مسنه میخاد تعویض کنه.شاخون تراشی زیاد به اندازه بچ دادن زیاد برای کندو ضرر داره
نمایه کاربر
yahyabasami
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: سرپل ذهاب
تشکر کرده: 26 دفعه
تماس:

پست توسط yahyabasami »

saman نوشته شده:سلام
منم بیشتر کندوهای قویم شاخون زدن انقد خراب کردم دیگه بیخیال شدم دیروز که یکیشونو نگا کردم چند روزی بود که ملکه جدید متولد شده بود و ملکه قدیمی تخم ریزی میکرد مطمن شدم که کندوهام قصد بچ دادن ندارن میخان تعویض ملکه کنن. کندویی که چند بار شاخون زد و خراب کردیم بازم ادامه داد یا ملکش معیوبه یا مسنه میخاد تعویض کنه.شاخون تراشی زیاد به اندازه بچ دادن زیاد برای کندو ضرر داره

میشه در مورد قفس کردن ملکه اطلاعات بدید.
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با سلام قفس کردن ملکه در یک طرف قاب برای موقعی کاربرد دارد وموثر واقع می گردد که جمعیت کندو زیاد باشد وملکه در اکثرقابها تخمگذاری کرده باشد ولاروسربسته داشته باشد ولی جمعیت اقدام به ساخت حجره پرورش ملکه نکرده باشد یا اگرهم فنجانک ملکه ساخته شده باشد هنوز ملکه در آنها تخمگذاری نکرده باشد زیرا به محض تخمگذاری ملکه در حجره ها دیگر نمی توان جمعیت کندو را از تصمیم گرفته شده برای تقسیم شدن منصرف کرد حتی اگر ملکه را حذف کنیم باز جمعیت اقدام به پرورش ملکه می کند در برخورد با چنین کندویی باید آن را به حال خود گذاشت تا تولید بچه کندو نماید یااینکه از آن بچه مصنوعی گرفت.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان