تخم نر در این موقع از سال

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران - تنکابن
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

تخم نر در این موقع از سال

پست توسط reza288 »

با سلام
امروز در بازدید از زنبور هام دو تا از کندو (یکی از کندوها 12 قاب و دیگری 16 قاب ) در دو تا از قاب ها حدودا به تعداد 20 عدد در هر قاب تخم نر وجود داشت !!!!!!!!
به نظر شما در این موقع از سال عجیب نیست ؟؟
وضعیت شهد در طبیعت اصلا خوب نیست و جمعیت توسط شربت تغذیه می شود. ناگفته نمونه که من تمامی تخم هارو خراب کردم.
نظر شما دوستان چیه ؟

حضرت زهرا سلام الله علیها:
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.
[LEFT]امالی(صدوق) ص182[/LEFT]

hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

Re: تخم نر در این موقع از سال

پست توسط hony »

reza288 نوشته شده:با سلام
امروز در بازدید از زنبور هام دو تا از کندو (یکی از کندوها 12 قاب و دیگری 16 قاب ) در دو تا از قاب ها حدودا به تعداد 20 عدد در هر قاب تخم نر وجود داشت !!!!!!!!
به نظر شما در این موقع از سال عجیب نیست ؟؟
وضعیت شهد در طبیعت اصلا خوب نیست و جمعیت توسط شربت تغذیه می شود. ناگفته نمونه که من تمامی تخم هارو خراب کردم.
نظر شما دوستان چیه ؟
سلام
به نظر من الان زوده که هیچ زنبور نری تو کندو نباشه مخصوصا کندوهایی که قوی هستن نسبت به بقیه دیر اقدام به بیرون انداختن نرها میکنند به دلیل ذخایر بیشتر عسل نسبت به بقیه کندوها / اکثر زنبور دارها این کارو میکنند ولی زیاد جواب نمیده و اگه لازم باشه باز ملکه نر زایی میکنه لازم به ذکر هست اگه نژاد زنبورهات خوبه (ملکه) به نظر من این کارو هیچ وقت نکن تا بتونی تا یه حدی نژاد زنبوراتو در منطقه خودتون حفظ کنی
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران - تنکابن
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط reza288 »

چرا این موقع از سال تخم نر هست!؟ جمعیت یا ملکه چه نیازی احساس کرده که تخم نر گذاشته؟؟
حضرت زهرا سلام الله علیها:
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.
[LEFT]امالی(صدوق) ص182[/LEFT]

hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

reza288 نوشته شده:چرا این موقع از سال تخم نر هست!؟ جمعیت یا ملکه چه نیازی احساس کرده که تخم نر گذاشته؟؟
منطقه شما رو نمیدونم ولی تو منطقه ما الان اکثر کندوهام زنبور نردارن وبیشتر از اواخر مرداد شروع به بیرون کردن نرها میکنند اکثرا بیرون کردن نر با کمبود شهد تومنطقه شروع میشه ولی اینجور که گفتی تو منطقه شما شهد از صحرا نمیاد ولی شایدم این نظر تو هستش نه ملکه / درضمن نمیشه احساس نیاز ملکه رو همیشه دونست وحدس زد
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان