نرها و تخمهاي نر زياد در كندو

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
lotfi
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

نرها و تخمهاي نر زياد در كندو

پست توسط lotfi »

سلام بچه ها
من 4 تا از كندو هام بعد از كوچ چند هفته پيش تعداد تخمهاي نرشون زياد شده وجمعيت نرها هم در كندو خيلي زياد شدن.ملكه هم تخم ريزيش خيلي خوبه.در ضمن جايي كه بردمشون از نظر شهد و گرده در وضعيت عالي هستش.اگه ميتونيد كمكم كنيد تا ببينم علتش چي ميتونه باشه.مرسي

نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

Re: نرها و تخمهاي نر زياد در كندو

پست توسط fara »

این وضعیت با وجود شهد و گرده زیاد و جمعیت عالی و در این موقع از سال طبیعی است و مشکلی ایجاد نمی کند.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

mellifera نوشته شده:سلام بچه ها
من 4 تا از كندو هام بعد از كوچ چند هفته پيش تعداد تخمهاي نرشون زياد شده وجمعيت نرها هم در كندو خيلي زياد شدن.ملكه هم تخم ريزيش خيلي خوبه.در ضمن جايي كه بردمشون از نظر شهد و گرده در وضعيت عالي هستش.اگه ميتونيد كمكم كنيد تا ببينم علتش چي ميتونه باشه.مرسي

[JUSTIFY]با سلام اقای لطفی عزیز چون از نظر شهد و گرده منطقه شما خوبه واسه همین هستش چون زنبورا میخوان بچه بدن تا زنبورای ملکه ای که بوجود میان بتونن به راحتی جفتگیری کنن. مواظب باشین چون این نشونه ای از اغاز بچه دادن و تولید ملکه در اون منطقه هستش.
[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران/ساری
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

اگه قصد نداری بچه بگیری یا ملکه عوض کنی پیشنهاد میکنم سر سلول های نر رو با چاقو باز کنی . زنبورا شفیره هارو بیرون میکشنو میندازنشون بیرون.میدونی که نر ها خیلی عسل میخورن.پس اگه به افزایش کندو یا تعویض ملکه فکر نمیکنی بهتره همشونو خودت از بین ببری تا هم جا واسه تخم گذاری و ذخیره ی گرده و شهد زیاد باشه هم اینکه مفت خور تو کندوت به دنیا نیاد.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

mellifera نوشته شده:اگه قصد نداری بچه بگیری یا ملکه عوض کنی پیشنهاد میکنم سر سلول های نر رو با چاقو باز کنی . زنبورا شفیره هارو بیرون میکشنو میندازنشون بیرون.میدونی که نر ها خیلی عسل میخورن.پس اگه به افزایش کندو یا تعویض ملکه فکر نمیکنی بهتره همشونو خودت از بین ببری تا هم جا واسه تخم گذاری و ذخیره ی گرده و شهد زیاد باشه هم اینکه مفت خور تو کندوت به دنیا نیاد.

حسین عزیز حق با شماست اما بهتره این کار رو انجام ندن.منظورم باز کردن درب سلولهاست.چون اگه زنبور نری نیاز نباشه خود زنبورا از بین میبرنشون.من خودمهر کاری کردمتا زنبورن ر کمتری درست کنن باز با ایجاد سلولهای نر در داخل کندو این کار رو انجام دادن.
نمایه کاربر
lotfi
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط lotfi »

ممنون از كمكتون
الان كه واسه بچه ديره ديگه.هيچ شاخوني هم در كندو نيست حتي بصورت خالي و بدون تخم.
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

منم با امین موافقم بهتره ما خیلی روال طبیعی زندگی زنبورا رو به هم نزنیم.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
ghasedack
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام
تشکر کرده: 19 دفعه
تماس:

پست توسط ghasedack »

منم با آقا امین موافقم، چون برخی مواقع تعداد این سلولها آنقدر زیاد هست که با تخریب آنها نتنها کمکی به هدر رفتن وقت و عسل زنبورها نکردیم بلکه زنبورها وقت زیادی رو هم برای پاکسازی سلولها باید بذارن، در صورتیکه جمعیت کندو هم ضعیف باشه قادر به پاک کردن کندو نبوده و با فاسد شدن لارو و شفیره در سلولها باعث شیوع بیماریها میشن...
نمایه کاربر
mansor
کاربر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mansor »

منم با آقا امین موافقم، چون برخی مواقع تعداد این سلولها آنقدر زیاد هست که با تخریب آنها نتنها کمکی به هدر رفتن وقت و عسل زنبورها نکردیم بلکه زنبورها وقت زیادی رو هم برای پاکسازی سلولها باید بذارن، در صورتیکه جمعیت کندو هم ضعیف باشه قادر به پاک کردن کندو نبوده و با فاسد شدن لارو و شفیره در سلولها باعث شیوع بیماریها میشن...
نمایه کاربر
malayer
تماس:

پست توسط malayer »

من فکر میکنم این یه امر طبیعی است و نشان می دهد که ملکه کندوی شما می خواهد بچه طبیعی بدهد. دراین جور مواقع بهتر است کندو را

بدو قسمت تبدیل کرد یا این که ملکه کندو را عوض نمود . البته اگر کندوی شما شاخون زده باشد تعویض ملکه راه درستی نیست بلکه حتما"

بایدکندو را به دوقسمت تبدیل کرد.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 23 مهمان