درخواست راهنمایی برای شروع زنبورداری

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

قفل شده قفل شده
نمایه کاربر
mamini69
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: مرند
تماس:

درخواست راهنمایی برای شروع زنبورداری

پست توسط mamini69 »

سلام
من تصمیم گرفتم از سال دیگه زنبورداری رو شروع کنم ، کتاب زنبورداری دکتر شهرستانی رو هم تهیه کردم و بزودی میخوام مطالعه کنم ، ولی چندتا سوال داشتم :

1 - هدف من از زنبورداری فقط تفریح و گرده افشانی باغ شخصی است ، آیا با حساب استفاده زنبورها از درختان سیب و علوفه ها و باغات اطراف ، میتونم رو برداشت عسل حساب کنم ؟

2 - آیا طبق گذاشتن ضروریه ؟ هنگام طبق گذاری چه کارهایی انجام میدیم؟ ملکه رو چکارش کنم ؟

3 - موقع زمستان میتونم زنبورها راداخل یک سوله که برف گیر نباشه نگهداری کنم ؟

نمایه کاربر
vardenshahd
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مرند
تماس:

Re: درخواست راهنمایی برای شروع زنبورداری

پست توسط vardenshahd »

با سلام همشهری محترم فعلا کتاب را مطالعه کن و اگر اولین صفحات کتاب را مطالعه کنی خواهی دید که در مراحل اولیه چهار کندو کافی است پس عجله نکن تا بهار چندان فاصله نیست قدم بقدم همه چیزرا خواهی اموخت
نمایه کاربر
aliborhani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تماس:

پست توسط aliborhani »

سلام گله . خیلی خوشحال شدم که قراره یک همکار جدید به جمع زنبورداران اضافه بشه و من به این انتخاب شما تبریک میگم . باغدار گرامی این کار شما نشان میدهد که روشن فکر و اینده نگر هستید . تعداد چهار کندو برای شروع بد نیست و اینکه اگر بتوانی با دادن طبقه جمعیت کندوهایت را بیشتر کنی قطعا در فصل بهار میتوانی روی جمع اوری شهد درختان میوه ات حساب کنی . برای طبقه دادن میتوانی از مطالب جامع و کامل این سایت استفاده کنی چون کار سختی نیست ولی نیاز به تجربه ی زنبورداری دارد . محاسن کندوهای دو طبقه برای شما این است که اگر کندوهایتان دچار بیماری شد که نمیشود . شما فرصت رسیدگی و درمان ان را دارید و کندوهای دو طبقه از پس نیمی از افات موجود در زنبورداری بر می ایند . چون جمعیت زیاد دارند . باز هم به شما برای این انتخاب تبریک میگویم تصویر
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

[CENTER]ادرس اصلی این مبحث:

post28987.html#p28987[/CENTER]
قفل شده قفل شده