کندوی عسل چوبی یا پلاستیکی؟!

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mohsenmsh
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

کندوی عسل چوبی یا پلاستیکی؟!

پست توسط mohsenmsh »

سلام دوستان.
من تقریبا یکسال میشه زنبورداری رو شروع کردم و الان 5 تا کندو دارم که ایشالله تا چند روز دیگه به 10 دیگه میخرم .
سوال زیاد دارم در مورد زنبورداری. چون میخوام به عنوان شغل دوم حرفه ای روش کار کنم .
از سایت هم ویدیوهای اموزشی و کتاب دکتر شهرستانی رو خردیم و مطالعه میکنم. پست های مختلف رو هم میخونم تا از جربیات ارزشمند دیگران استفاده کنم.
تو شهر خودمون از کندو دارهایی که میشناسم سوال میکنم و چیزهایی یاد میگرم.

اما سوال اصلیم اینه کندوی چوبی بهتره یا پلاستیکی برای پرورش دادن زنبورها؟!
خودم فکر میکنم کندوی چوبی با توجه به ماهیت طبیعی بودن بهتره!؟
چون میخوام الان که تازه دارم روع میکنم یک نوع کندو رو انتخاب کنم و بعدا وسط کار عوض نکنم کندوها رو

نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

Re: کندوی عسل چوبی یا پلاستیکی؟!

پست توسط saman »

mohsenmsh نوشته شده:سلام دوستان.
من تقریبا یکسال میشه زنبورداری رو شروع کردم و الان 5 تا کندو دارم که ایشالله تا چند روز دیگه به 10 دیگه میخرم .
سوال زیاد دارم در مورد زنبورداری. چون میخوام به عنوان شغل دوم حرفه ای روش کار کنم .
از سایت هم ویدیوهای اموزشی و کتاب دکتر شهرستانی رو خردیم و مطالعه میکنم. پست های مختلف رو هم میخونم تا از جربیات ارزشمند دیگران استفاده کنم.
تو شهر خودمون از کندو دارهایی که میشناسم سوال میکنم و چیزهایی یاد میگرم.

اما سوال اصلیم اینه کندوی چوبی بهتره یا پلاستیکی برای پرورش دادن زنبورها؟!
خودم فکر میکنم کندوی چوبی با توجه به ماهیت طبیعی بودن بهتره!؟
چون میخوام الان که تازه دارم روع میکنم یک نوع کندو رو انتخاب کنم و بعدا وسط کار عوض نکنم کندوها رو
سلام
به نظر منم کندوی چوبی بهتره چون نه تو گرمای تابستان خیلی گرم میشه و نه در سرمای زمستان خیلی سرد
نمایه کاربر
hamed_gwd
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز - 09365267497
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

سلام دوستم
به نظر منم کندوی چوبی بسیار بهتر از کندوی پلاستیکی هست. کندوهای پلاستیکی مشکل رطوبت و بوی پلاستیک و طبیعی نبودن رو دارند ولی چوب رو زنبور خیلی راحت قبول میکنه و این مشکلات توش نیس. البته به نظر من توی همون چوبیها روی کفباز و کف بسته تحقیق کنید چون دوستانی که کار کردند میگن کفباز خیلی بهتره و زنبور توش آرومه.
به اون تبلیغات کندوهای پلاستیکی هم توجه نکنید. ماهیت تبلیغ فقط ترغیب مشتری برای خرید هست.
موفق باشید
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نمایه کاربر
Ebrahim64
محل اقامت: آذربایجانشرقی
تشکر کرده: 74 دفعه
تماس:

پست توسط Ebrahim64 »

سلام دوستان
طبق تحقیقی که حقیر رو کندوی پلاستیکی داشتم اصلآ مناسب نیستن حتی بهترین زنبرمو بهش دادم ولی کارآیی خوبی ندیدم.
همون کندوی چوبی عالیه.
روی کفباز کار نکردم.تصویر
تصویر
نمایه کاربر
manoto_mr
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سبزوار-توحید شهر
تشکر کرده: 214 دفعه
تماس:

پست توسط manoto_mr »

دوستان ممنون میشم اگه کسی در مورد کندو های کف باز تجربه ای داره در اختیارمون قرار بده .
نمایه کاربر
hamed_gwd
محل اقامت: شیراز - 09365267497
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

دوست من اگه میخوای که مطمعن باشی و خودت تفاوت یا خوبی و بدیش رو ببینی میتونی دوسه تا کفی مخصوص کفباز بخری و به اندازه اوناهم طبق بخری و یک سالی چندتا از زنبوراتو توش امتحان کنی. اگه کفی بخری چندتا حسن داره. اول پول کمی بابت این آزمایش میدی و اگه جواب نداد راحت میتونی کنار بذاریش درضمن اون طبق ها هم به درد کندوهای کف بسته و فصل عسل میخوره و پولتو دور نریختی. و خوبی دیگه اینکه وقتی همه کندوها یه نوع طبق باشه دیگه جابجا کردن و تعویض طبق پایین و بالا و اینجور کارا خیلی راحته.

ولی حتما حتما کفی که میگیری استاندارد باشه و دارای بادگیر باشه. ضمنا حتما دریچه پرواز روی کفی بخوره نه روی طبق. چون اگه روی طبق باشه دیگه اون ماهیت کفباز از بین میره
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان