ملکه باکره

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
hamidbeigi
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

ملکه باکره

پست توسط hamidbeigi »

سلام به همه دوستان
یکی از کندوهای من چندوقت پیش شاخون زده بود تا اینکه هفته پیش ملکه اش متولد شد. الان مشکل اینجاست که ملکه هنوز باکرست، تمام کندوهام بین 2 تا 3 قاب تخم روز و شفیره دارن در صورتی که این کندو فقط عسل داره.
به نظر شما تا قبل از کوچ زمستان ملکه جفت گیری می کنه ؟ یا هر چه زود تر ملکه اش رو بگیرم کندو رو ادغام کنم ؟
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید . با تشکر

نمایه کاربر
hamidbeigi
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

Re: ملکه باکره

پست توسط hamidbeigi »

کسی نیست جواب بده ؟؟؟؟؟
تصویر
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

hamidbeigi نوشته شده:کسی نیست جواب بده ؟؟؟؟؟
تصویر

عزیز دل برادر خودت جواب خودت رو دادی....در اولین فرصت ملکه رو حذف و با کندوهای دیگر اقدام کنید...
آخرین ويرايش توسط 1 on Kismar, ويرايش شده در 0.
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
m3130
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط m3130 »

hamidbeigi نوشته شده:سلام به همه دوستان
یکی از کندوهای من چندوقت پیش شاخون زده بود تا اینکه هفته پیش ملکه اش متولد شد. الان مشکل اینجاست که ملکه هنوز باکرست، تمام کندوهام بین 2 تا 3 قاب تخم روز و شفیره دارن در صورتی که این کندو فقط عسل داره.
به نظر شما تا قبل از کوچ زمستان ملکه جفت گیری می کنه ؟ یا هر چه زود تر ملکه اش رو بگیرم کندو رو ادغام کنم ؟
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید . با تشکر

دوست عزیز در این فصل فکر نکنم زنبور نری وجود داشته باشد و یا بالغ شده باشند و باتوجه به کاهش دما و رطوبت اگر جفت گیری هم کند کیفیتی نخواهد داشت و زنبورها خودشون اون رو از بین خواهند برد و اگر جفت هم نخوره نرزا خواهد شد.
پس بهتره که ادغام کنید یا ملکه بارور از جایی تهییه کنید
نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: فارس
تشکر کرده: 552 دفعه
تماس:

پست توسط mohammad123 »

سلام به فرض هم که زنبور نر وجود داشته باشه وجفت گیری هم انجام بشه یه قانون کلی هست که بچه گیری تو بهار انجام بشه تا کندو تا پاییز قوی بشه ولی بچه کندوی بعد از بهار چیز جالبی در نمیاد و زمستان از بین خواهد رفت .
نمایه کاربر
Kismar
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

mohammad123 نوشته شده:سلام به فرض هم که زنبور نر وجود داشته باشه وجفت گیری هم انجام بشه یه قانون کلی هست که بچه گیری تو بهار انجام بشه تا کندو تا پاییز قوی بشه ولی بچه کندوی بعد از بهار چیز جالبی در نمیاد و زمستان از بین خواهد رفت .

شما تا زمانی که زنبور نر در زنبورستان هست میتونید بچه گیری کنید بهترین موقعش هم تو شمال از ابتدای فروردین و در مناطق سردسیر از نیمه دوم اردیبهشت تا نیمه اول تیر ماهاست.بچه کندوهای این موقع اگر باندازه کافی با کیک گرده و شربت تغذیه بشن براحتی تا پایان شهریور ماه تخت خواهند شد.و در سال اینده از بهترین کندوهای شما خواهد شد
مشکل شما اینه که وقتی بچه رو میگیرید ان رو ول میکنن به امان خدا..

تصویر
اینها کندوچه های ( 4 عدد نیم قاب ) تولید ملکه بودن که به این کندوها منتقل شدن.مهر ماه به 5 قاب جمعیت تخت رسیدن... زمستان هم در این کندوها خواهند بود ..
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
Shirmohamadi
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: لنجان
تشکر کرده: 3 دفعه
تماس:

پست توسط Shirmohamadi »

با سلام
امسال چند تا از بر های مصنوعی که گرفته ام ملکه هایشان بدنیا آمده و به دلیل بدی هوا(باد و باران) باکره باقی مانده اند و سنشان حدودا 10 روز است. و به دلیل دیر بدنیا آمدن ملکه،نبورها شروع به لمه ریزی ( تخم هرز) کرده اند . آیا ملکه های این کندو ها جفت خواهند خورد یا دیگه کندو فایده ای ندارد ؟
پارسال هم چنین اتفاقی افتاد ولی ملکه برای جفت گیری بیرون رفت و جفت خورد
با تشکر
نمایه کاربر
delnavazan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان مرکزی شهرستان ساوه
تشکر کرده: 28 دفعه
تماس:

پست توسط delnavazan »

با سلام .

یه مشکلی برام امسال داره به وجود میاد اونم اینکه ملکه های بچه کندوهام یا برای جفت خوردن نمیرن ویا اگه میرن بر نمیگردن.علت چیه وچاره کار چیه.تا چند روز بعد خروج ملکه از شاخون فرصت برای جفت خوردن داره؟
کار خوبه خدا درست کنه.
نمایه کاربر
siros
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط siros »

سلام دوست عزیز سال 93من از کندوهام بچه گرفتم به علت بدی هوا ازمان تولد تا تخم ریزی بیست روز طول کشید و امسال هم همان کندو هام دو تا طبق خوردن ملکه از زمان تولد تا جفت گیری 40 روز مهلت دارد پس بنابراین 10روز مدت زیادی نیست و شما هم نگران نباشید
نمایه کاربر
delnavazan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط delnavazan »

siros نوشته شده:سلام دوست عزیز سال 93من از کندوهام بچه گرفتم به علت بدی هوا ازمان تولد تا تخم ریزی بیست روز طول کشید و امسال هم همان کندو هام دو تا طبق خوردن ملکه از زمان تولد تا جفت گیری 40 روز مهلت دارد پس بنابراین 10روز مدت زیادی نیست و شما هم نگران نباشید
م

ممنون دوست عزیز.امیدوارم.
کار خوبه خدا درست کنه.
نمایه کاربر
siros
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط siros »

عرض کردم تا چهل روز ملکه مهلت دارد تا به جفت برود،و عوامل اصلی پرندهای سبز قبا میتواند باشد که ملکه از ترسش به جفت نمیرود واگر هم میرود تو مسیر شکار میشود
نمایه کاربر
delnavazan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط delnavazan »

siros نوشته شده:عرض کردم تا چهل روز ملکه مهلت دارد تا به جفت برود،و عوامل اصلی پرندهای سبز قبا میتواند باشد که ملکه از ترسش به جفت نمیرود واگر هم میرود تو مسیر شکار میشود

چاره کار چیه.اتفاقاً از این پرنده ها که بهش هفت رنگم میگن امسال فراوونه.آیا جابه جایی میتونه تاثیر بذاره.ویا راحی برای دور نگه داشتن این پرنده ها هستش؟
کار خوبه خدا درست کنه.
نمایه کاربر
khansari
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: خوانسار
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

پست توسط khansari »

سر و صدا . سم :Dتصویر
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: قائمشهر
تشکر کرده: 259 دفعه
تماس:

پست توسط yasmangola_love »

siros نوشته شده:سلام دوست عزیز سال 93من از کندوهام بچه گرفتم به علت بدی هوا ازمان تولد تا تخم ریزی بیست روز طول کشید و امسال هم همان کندو هام دو تا طبق خوردن ملکه از زمان تولد تا جفت گیری 40 روز مهلت دارد پس بنابراین 10روز مدت زیادی نیست و شما هم نگران نباشید

تو رفرنس های زنبور داری در شرایط خیلی خاص ماکزیمم 4 هفته رو نوشتن.تجربه خودم برای چندین کندو این بوده که ملکه ای که بیشتر از دو هفته جفت نخوره 95% نر زا میشه و تو 5درصد بقیه ملکه بی کیفیتی از اب در میاد که همون سال هم بزور جواب میده.

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
نمایه کاربر
siros
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط siros »

سلام دوستان من یک ملکه باکره را با قفس به یک کندوی یتیم معرفی کردم که بد
نمایه کاربر
siros
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط siros »

سلام دوستان من یک ملکه باکره را با قفس به یک کندوی یتیم معرفی کردبودم که بد از 22روزیعنی امروز تخم ریزی را شروع کرده وخیلی با نظم تخم ریزی می کند ودوستانی که گفتند بد از دو هفته ملکه نر زا میشود ویا کیفیت مطلوب را ندارد من به تجربه خودم عرض میکنم که کاملاً اشتباه است چون که خودم تجربه کردم.با تشکر
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: قائمشهر
تشکر کرده: 259 دفعه
تماس:

پست توسط yasmangola_love »

siros نوشته شده:سلام دوستان من یک ملکه باکره را با قفس به یک کندوی یتیم معرفی کردبودم که بد از 22روزیعنی امروز تخم ریزی را شروع کرده وخیلی با نظم تخم ریزی می کند ودوستانی که گفتند بد از دو هفته ملکه نر زا میشود ویا کیفیت مطلوب را ندارد من به تجربه خودم عرض میکنم که کاملاً اشتباه است چون که خودم تجربه کردم.با تشکر

دوست عزیز شما گفتید ملکه 40 روز وقت جفت رفتن دارد. کلمه جفت رفتن با تخم گذاری فرق زیادی داره دوست عزیز. بین این دو کلمه از حدالقل 3 4 روز تا یکو نیم هفته فرقه.

این یعنی ملکه شما حدود یک تا دو هفتگی جفت گیری کرده و بعد سه هفته شروع به تخم ریزی کرده و این طبیعیه!!!

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
نمایه کاربر
siros
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط siros »

سلام دوستان عزیزم یکی از ملکه های من بعداز28روز تخم ریزی کرده و تخم ریزیش بی نهایت عالی است اما یکی دیگ بعد از 3 هفته تخم ریزی کرده اما بی نظم است وظاهرا شفیر ها نر هستند اما ظاهر ملکه نشان میدهد که به جفت رفته باشد چونکه به ملکه دست میزنی پرواز نمی کند به نظر شما چیکار کنم ملکه را حذف کنم وبه کلنی تخم روز بدم یا اینکه روشهای دیگر را انجام بدم لطفا راهنمایی کنید
نمایه کاربر
siros
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط siros »

سلام دوستان عزیزم یکی از ملکه های من بعداز28روز تخم ریزی کرده و تخم ریزیش بی نهایت عالی است اما یکی دیگ بعد از 3 هفته تخم ریزی کرده اما بی نظم است وظاهرا شفیر ها نر هستند اما ظاهر ملکه نشان میدهد که به جفت رفته باشد چونکه به ملکه دست میزنی پرواز نمی کند به نظر شما چیکار کنم ملکه را حذف کنم وبه کلنی تخم روز بدم یا اینکه روشهای دیگر را انجام بدم لطفا راهنمایی کنید
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان