تصاوير روش پيوند زدن ملكه زنبورعسل

تصاویر و فيلم زنبورداری و زنبورعسل/ارسالی از طرف دوستان/زنبورستانها/گلها

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

تصاوير روش پيوند زدن ملكه زنبورعسل

پست توسط mellifera »

تصاویر روش پیوند زدن ملکه زنبورعسل

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
تصویر

تصویر

تصویر
تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
sadeghdr65m
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان مازندران . شهرستان سوادکوه
تماس:

Re: تصاوير روش پيوند زدن ملكه زنبورعسل

پست توسط sadeghdr65m »

[quote="mellifera"]تصاویر روش پیوند زدن ملکه زنبورعسل

تصویر

تصویر
تصویر
با سلام
اگه تو این سه تا عکس دقت کنید متوجه می شید که اون قسمت از پوکه رو که نر بافی کردن رو برای انتقال برش دادند .با دقت تو عکس دوم و سوم متوجه میشید تو عکس دوم قسمت وسط پوکه که زیرش برگه هست اندازه سوراخ ها با جاهای خالی که برگه نداره کوچکتره .ب ه علت هرزه بافی زنبورها. حالا سوال من اینه مگه تو اینها تخم نر نیست تخم نرم که اسپرم نداره تا ملکه بشه . سوال دوم . مگه پایه شاخون 7 میل نیست . چطور این پوکه های 4 میلی رو تبدیل به شاخون میکنند.
نمایه کاربر
mansour_chem
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: azna
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط mansour_chem »

جناب احمدی بنظرم در زمان برش هیچ تخمی در سلول ها وجود نداره و بعد از انتقال ملکه تازه توشون تخم میزاره وگرنه به هیچ عنوان ملکه نمیتونه از تخم نر بوجود بیاد
نمایه کاربر
sadeghdr65m
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان مازندران . شهرستان سوادکوه
تماس:

پست توسط sadeghdr65m »

با سلام فکر نکنم نظرتون درست باشه چون تو عکسها همانطور که میبینید بعد از برش جادرجا کارد پیوند رو میزاره تو کندوی پرستار . بعدش هم سلول ها نربافت هست ملکه چه قبل برش چه بعد برش توش تخم بزاره تخم نر میزاره .آخرش هم فکر کنم خیلی سخت باشه تا ملکه رو مجبور کنیم تو سلول های عمودی تخم بزاره
نمایه کاربر
mansour_chem
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: azna
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط mansour_chem »

امروز یه فیلم دیدم به همین شیوه عمل کرده بود فقط تخم روز رو از وسط قاب که تخم کار گر بود برش زد و چسبوند روی قاب و به فاصله یک شاخن با انگشت فشار میداد روی قسمت برش خورده که چندید منحنی به صورت کمانی بشه بعد گذاشتش توی کندو و بقیه ماجرا.و توی این عکس هم چون از قسمت وسط قاب برش زده شده و اندازه سلول هاش کوچیکتره پس به احتمال زیاد تخم کارگر توش هست نه تخم نر.لینک دانلود فیلم از یوتیوبhttps://www.youtube.com/watch?v=y64cKn4rLNM
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

با سلام دوستان تصاویر بالا یه روش از تولید ملکه زنبور عسله که یکم قدیمی شده ولی بعضی از زنبورداران اروپایی هنوزم از اون استفاده میکنند من در پایین یه روش دیگه از تولید ملکه رو میزارم که دوستان نگاه کنند
پیوست ها
تولید ملکه
تولید ملکه
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 27 دفعه
تماس:

پست توسط barbod-beee »

avrinasal نوشته شده:با سلام دوستان تصاویر بالا یه روش از تولید ملکه زنبور عسله که یکم قدیمی شده ولی بعضی از زنبورداران اروپایی هنوزم از اون استفاده میکنند من در پایین یه روش دیگه از تولید ملکه رو میزارم که دوستان نگاه کنند

آقای اصغرپور سلام
شما استاد هستید فقط خواستم یک نکته ای را اضافه کنم. تو این روش هر چند به نظر ابتدائی میاد ولی ملکه های خیلی با کیفیتی تولید می شوند. من هم پیوند زدن و هم از این زوش که شما گذاشتی استفاده کردم. تو این روش که شما عکس کذاشتید همیشه شاخون ها بزرگتر هستند.
[CENTER][B][COLOR=#FF0000]باید کاری کنیم درصد ساکاروز روی همه بسته بندی ها با نظارت دولت یا اتحادیه نوشته بشه. این هم به نفع عسل تغذیه هست هم عسل خالص و به ضرر عسل تقلبی [/COLOR][/B][/CENTER]
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

barbod-beee نوشته شده:
avrinasal نوشته شده:با سلام دوستان تصاویر بالا یه روش از تولید ملکه زنبور عسله که یکم قدیمی شده ولی بعضی از زنبورداران اروپایی هنوزم از اون استفاده میکنند من در پایین یه روش دیگه از تولید ملکه رو میزارم که دوستان نگاه کنند

آقای اصغرپور سلام
شما استاد هستید فقط خواستم یک نکته ای را اضافه کنم. تو این روش هر چند به نظر ابتدائی میاد ولی ملکه های خیلی با کیفیتی تولید می شوند. من هم پیوند زدن و هم از این زوش که شما گذاشتی استفاده کردم. تو این روش که شما عکس کذاشتید همیشه شاخون ها بزرگتر هستند.

با سلام و تشکر از دوست عزیز اقای اهنگر پور این نظر لطف شماست که منو به چشم استاد نگاه میکنید ولی اینجوری نیست منم مثل شما یه زنبوردارم و تجربیاتم رو مثل خیلی از شما عزیزان با هم به اشتراک میگذاریم عارضم که بله شما به نکته بسیار خوبی اشاره نمودید در این روش ملکه ها درشت تر هستند درسته چون به اندازه کافی زنبوران پرستار ژل در اختیار ملکه ها قرار میدند اصولا هر چیزی طبیعیش بهتره ما در هنگام استفاده از جنتر نیز میگیم که حد امکان سعی شود از تعداد کمی شاخون استفاده شود تا کیفیت ملکه حفظ شود ولی بعضی از دوستان فقط میگند که تعداد سلول زیاد باشه مثلا اگه جنتر 2000 سلولم داشته باشه بهتره ولی این رو در نظر نمیگیرند که هر چه تعداد فنجانک استفاده شده در تیرک کم باشه ملکه های خوبی نیز تولید خواهد شد موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
arash95
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 32 دفعه
تماس:

پست توسط arash95 »

mellifera نوشته شده:تصاویر روش پیوند زدن ملکه زنبورعسل

تصویر