تفاوت پودر قند و شکر اسیاب شده

سوالات در مورد تغذیه زنبورعسل و شربت دادن و تغذیه تحریکی زنبورستان و نحوه زمستان گذراني كندوها

مدیر انجمن: mellifera

قفل شده قفل شده
نمایه کاربر
padideh
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 96 دفعه
تماس:

تفاوت پودر قند و شکر اسیاب شده

پست توسط padideh »

با سلام و احترام تصویر
میخواستم نظر دوستان رو در مورد استفاده از پودر قند بجای شکر بدونم؟ ایا این دو با هم فرقی دارن؟ ایا استفاده از قند بجای شکر به زنبورها اسیب میرساند؟ الان قنادیها کیلو 300 تومن میگیرن تا شکر رو برای ما اسیاب نمایند
ولی میشه پودر قند را کمتر از قیمت شکر در بازار تهیه کرد! دوستانی که تجربه این کار رو دارن راهنمایی کنند تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on padideh, ويرايش شده در 0.

نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

Re: تفاوت پودر قند و شکر اسیاب شده

پست توسط AKBAR2 »

padideh نوشته شده:با سلام و احترام تصویر
میخواستم نظر دوستان رو در مورد استفاده از پودر قند بجای شکر بدونم؟ ایا این دو با هم فرقی دارن؟ ایا استفاده از قند بجای شکر به زنبورها اسیب میرساند؟ الان قنادیها کیلو 200 تومن میگیرن تا شکر رو برای ما اسیاب نمایند
ولی میشه پودر قند را کمتر از قیمت شکر در بازار تهیه کرد! دوستانی که تجربه این کار رو دارن راهنمایی کنند تصویر

سلام پودر قند شیرینی کمتری نسبت به شکر داره چون از چغندره وشکر از نی شکر..ولی اگه بتونی ارزون تر بخری چرا نگیری..ضرر هم نداره منم استفاده کردم
نمایه کاربر
ahmad5
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

پست توسط ahmad5 »

میخواستم نظر دوستان رو در مورد استفاده از پودر قند بجای شکر بدونم؟ ایا این دو با هم فرقی دارن؟ ایا استفاده از قند بجای شکر به زنبورها اسیب میرساند؟ الان قنادیها کیلو 200 تومن میگیرن تا شکر رو برای ما اسیاب نمایند
باعث اسهال میشه، یه مبحث با همین موضوع تو سایت موجوده.
دوری و دوستی
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

سلام ... تو اکثر شهرها از جمله شهر ما کارخانه هایی وجود داره که شکر طبیعی رو که بصورت کیسهای از کارخانه قند تحویل میگرند را انرا تبدیل به کله قند می کنن همان جا هم دستگاه قند شکن دارن که کله قندها رو خرد میکنه قندهای شکسته بسته بندی و به بازار عرضه میشه پودر یا همان خاکه قند باقی مانده مجددا به شبکه تولید قند باز کردانده میشه. این وسط زنبوردارها میان ان خاکه رو به قیمت شکر میخرن.خود من از مشتریهای پودر قند این کارخانه در فصل زمستان هستم و حداقل 600 کیلو مصرف دارم تا حالا مشکلی با این محصول نداشتم .صاحب کارخانه میگه سولفوری که ما اضافه برای سفید شدن قنده و مقدار ان مرتب توسط خودمان و اداره بهداشت کنترل میشه. ان
میزان سولفوری که توسط ابنبات سازها به محصولاتشان اضافه میشه خیلی زیاده و ممکن اینکار در چند نوبت انجام بشه و باعث بد بو شدن شربت و نهایتا ایجاد اسهال در زنبورها خواهد شد.(قابل توجه انهایی که به زنبور اب نبات ضایعاتی میدن)
ضمنا اگر کسی بخواهد شکر رو بده به یه قنادی تا برایش اسیاب کنه بنا به انصاف ان قنادی کیلو 150 تا 200 تومن دستمزد میگیرن یعنی برای 500 کیلو شکر 80 تا 100 هزار تومن دستمزدش میشه که خودش میشه یک کیسه شکر.....
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
ahmad5
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

پست توسط ahmad5 »

ahmad5 نوشته شده:
باعث اسهال میشه، یه مبحث با همین موضوع تو سایت موجوده.
forum-f11/topic-t1464.html#p9112

[CENTER]ادرس اصلی این مبحث:

forum-f11/topic-t1464.html#p9112[/CENTER]
دوری و دوستی
نمایه کاربر
degar
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان،هیدج
تشکر کرده: 188 دفعه
تماس:

پست توسط degar »

سلام،اون شیره ای که تو کارخانه های قند تبدیل به قندش میکنن چی؟ یکی میگفت من به زنبورام از اون شیره ها میدم منتها چون خیلی غلظتش بالاس بهش آب اضافه میکنم حالا آیا واسه زنبور مضر نیست؟
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

degar نوشته شده:سلام،اون شیره ای که تو کارخانه های قند تبدیل به قندش میکنن چی؟ یکی میگفت من به زنبورام از اون شیره ها میدم منتها چون خیلی غلظتش بالاس بهش آب اضافه میکنم حالا آیا واسه زنبور مضر نیست؟

من تو این کار خانه های تولید قند شکسته رفتم .کارخانه های تولید قند شکر رو از کارخانهایی که از چغندر و نیشکر شکر تولید میکنن ...شکر سفید رو دریافت و انرا در دیگهای مخصوص بخار عمل اوری کرده و تبدیل به قند کله ای میکنن. این وسط یه مقداری از کله قندهای تولیدی رنگشان تره میشه و مشتری پسند نیست اینجاست که سرو کله زنبوردارانی که تو کار عسل تغذیه هستن پیدا میشه و ان کله قندها و شربتهای تیره رنگ رو که این دوستمان به ان اشاره کرد را به25 تا 30 درصد قیمت کمتر از شکر میخرند....
یه مشتریهایی مثل من هم هست که زمانی که دستگاه قند شکن انها کار میکنه و کله قندها رو برای مصرف بازار خرد میکنه خاکه های انها رو برای ما سرند میکنن و به قیمت شکر به ما تحویل میدن.. این خاکه برای کیک بسیار عالیه این وسط ما پول اسیاب شکر رو نمیدیم...
ضمنا بخاطر داشته باشید که پودر قند رو نمیشه مدت زیادی نگهداری کرد و بایستی سریع مصرف بشه.....
تصویرلطفا نظر فراموش نشه......
آخرین ويرايش توسط 4 on Kismar, ويرايش شده در 0.
...........
[/I]
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

degar نوشته شده:سلام،اون شیره ای که تو کارخانه های قند تبدیل به قندش میکنن چی؟ یکی میگفت من به زنبورام از اون شیره ها میدم منتها چون خیلی غلظتش بالاس بهش آب اضافه میکنم حالا آیا واسه زنبور مضر نیست؟

ان شیره شربتیه یه کم رنگش تیره شده بعبارتی زیادی حرارت دیده رو بهش شیره ته مخزن میگن.. غلظت ان هم 75% که حدودا میشه 4 واحد شکر 1 واحد اب.....یک گالن 20 لیتریش حداقل 30 کیلو وزن داره.. تصویربهتره از ان استفاده نکنید
...........
[/I]
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »