دليل سوزش گلو توسط عسل توليديم

سوالات مربوط به عسل و عسل شناسي و خواص و ....

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
moein
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: اصفهان - کاشان
تماس:

دليل سوزش گلو توسط عسل توليديم

پست توسط moein »

[JUSTIFY]با سلام وخسته نباشید از سایت بسیار خوبتون
عسلی که من برداشت میکنم وقتی داخل دهان میگذارم بسیار ته گلو را میسوزونه میشه علتشو برام بگی
ممنون[/JUSTIFY]

نمایه کاربر
mansure
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: گنبد کاووس
تشکر کرده: 112 دفعه
تماس:

Re: دليل سوزش گلو توسط عسل توليديم

پست توسط mansure »

moein نوشته شده:[JUSTIFY]با سلام وخسته نباشید از سایت بسیار خوبتون
عسلی که من برداشت میکنم وقتی داخل دهان میگذارم بسیار ته گلو را میسوزونه میشه علتشو برام بگی
ممنون[/JUSTIFY]

سلام

اگر در منطقه جنگلی باشید از شهد نمدار میباشد
نمایه کاربر
manoto_mr
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سبزوار-توحید شهر
تشکر کرده: 214 دفعه
تماس:

پست توسط manoto_mr »

من خودم بعضی افرادو دیدم که نسبت به عسل بعضی از گل ها حساسیت داشتند . حالا نه این سوزش گلو ، ولی شخصیرو دیدم که با خوردن عسل گون تنگی نفس می گرفت .
نمایه کاربر
asal11
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان شمالی شهرستان اشخانه
تشکر کرده: 8 دفعه
تماس:

پست توسط asal11 »

با سلام
عسل تولید من هم گلو را می زنه عسل من عسل اویشن خالص است
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

ممنون[/JUSTIFY]
سلام
یکی از دلایلی که عسل ته گلور رو میسوزونه زیاد بودن شکر و به عبارتی خالص نبودنش هست تصویر
نمایه کاربر
moein
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: اصفهان - کاشان
تماس:

پست توسط moein »

با سلام
از استان اصفهانم شهرستان کاشان
منطقه ای که زنبورها رو گذاشتم گون و مریم نخودی داره
در یک برنامه تلویزیونی دیدم که کارشناس برنامه علتشو زیادی املاح آهن ومس عسل گفت
نظر شما چیه؟
نمایه کاربر
turkmansahra
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گلستان - بندرتركمن
تشکر کرده: 201 دفعه
تماس:

پست توسط turkmansahra »

hony نوشته شده:
ممنون[/JUSTIFY]
سلام
یکی از دلایلی که عسل ته گلور رو میسوزونه زیاد بودن شکر و به عبارتی خالص نبودنش هست تصویر

با سلام خدمت آقا رضا من عسلم صد در صد طبيعيه با اين حال گلو رو ميسوزونه. شما بر چه اساسي حكم به تقلبي بودن عسل ميدين؟ ممنونتصویر
نمایه کاربر
yasna
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پاوه
تشکر کرده: 215 دفعه
تماس:

پست توسط yasna »

دلیلش اینه که غالب شهد در منطقه گون است و یکی از ده ها دلیل مر غوب بودن عسل.عسل شکری شیرینی زیادش گلو رو میسو زونه
نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبریز
تشکر کرده: 8 دفعه
تماس:

پست توسط saman656 »

با سلام خىلى وقت هست نبودم
عسل هر چقدر به طبىعى بود نزدىک باشه شدت سوزش گلو بىشتر است لطفا اطلاعات غلط به مشترى ندىد
دلىل اگه قرار شکر گلو رو بسوزانه پس چاى شىرىن ببىن مىخواد چى کار کنه
نمایه کاربر
ahmad5
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

پست توسط ahmad5 »

معمولا عسلهای تیره مزه تندتری دارن و عسلهای روشن طعم ملایم
دوری و دوستی
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام دوستان محترم
من این بحث را دنبال میکردم دوستان نظرات مختلفی داشتند عسلی که طبیعی و مرغوب باشه گلو را می سوزانه بخصوص اگه همزمان از کلنی استخراج شود سوزش بیشتری دارد
مربوط به گل و گیاه خاصی هم نیست معمولا اگه طبیعی باشه اینگونه هست من خودم عسل صد در صد طبیعی تولید میکنم امسال وقتی از یه قسمت موم هرز بافت مقداری عسل گرفتم کاملا گلو را می سوزاند طوری که بلافاصله آب مصرف کردم تاکید میکنم عسل گرم منظور همان عسلی که بلافاصله از کلنی برداشت میکنیم سوزش بیشتری دارد
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hony »

turkmansahra نوشته شده:
hony نوشته شده:
ممنون[/JUSTIFY]
سلام

با سلام خدمت آقا رضا من عسلم صد در صد طبيعيه با اين حال گلو رو ميسوزونه. شما بر چه اساسي حكم به تقلبي بودن عسل ميدين؟ ممنونتصویر
سلام
شرمنده که دیر جوابتان را میدم باید بگم خدمتتان بنده هرچیزی که تابه حال گفتم بیشتر ش براساس تجربه بوده و در مقام قاضی هم نیستم که حکم صادر کنم اما چند تا نقطه هست که شاید به درد بخوره دوستی اشاره کرده که هرچه عسل به طبیعی بودن نزدیکتر باشه سوزش گلو بیشتر میشه به نظر شما آیا در تمام موارد این جمله میتونه صحت داشته باشه؟ دوسته دیگه ای گفته اند به گونه وگیاه خاص مربوط نیست و معمولا اگه طبیعی باشه این گونه است حالا علتش رو ذکر نکردند و تنها دلیل سوزش گلو به نظر ایشون طبیعی بودن عسل هستش .آیا عسلی که طبیعی هست حتما باید ته گلو رو بزنه؟و شما خوتان هم که میگین عسلم صدر صد طبیعی هست با این حال ته گلو رو میزنه همه این حرفها درسته ولی مشکل اینه که بنده هم، عسلی که شکر زیاد خودم به کندو دادم ته گلو رو به شدت اذیت میکنه ماشالله همه تو کار عسل طبیعی هستن شاید امتحان نکردن . عسلی که دارای غلظت بالای شکر داشته باشه ته گلو رو به شدت اذیت میکنه و این به این معنی نیست که عسلی هم که طبیعی با شه باید ته گلو رو نزنه ولی در بیشتر اوقات سوزش گلو به خاطر شکر هستش نه عسل طبیعی توجه داشته باشید که در بیشتر موارد نه کلی و از طرف دیگه نوع - گونه- خاک و آب و هوای منطقه و میزان بارندگی میتونه تاثیر گذار باشه و همچنین به نظر میاد بعضی از گونه های گیاهی عسلشان دارای غلظت و طعم تند نسبت به گونه دیگر دارند در این حالت منطقی به نظر نمیاد که بگیم پس عسلی که ته گلو رو نزد طبیعی نیست. حتی عسل مثلا گون یک منطقه با منطقه دیگه در مورد طعم و شدت و غلظت میتونه فرق داشته باشه تصویر تصویر
نمایه کاربر
gomnam
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: گناباد_کاخک
تشکر کرده: 119 دفعه
تماس:

پست توسط gomnam »

با سلام
منم دقیقن تجربه این کار رو دارم در منطقه ما با پوشش گیاهی که داریم ، عسلی که با شکر تولید بشه ، گلو را اذیت می کنه و برعکس عسلی که طبیعی باشه ، طعم ملایمی داره ، و براحتی خورده می شود .پس از این بحث نتیجه می گیریم همانطور که از رنگ ، غلظت ، نمیشه عسل طبیعی رو تشخیص داد از طعم تند نمیشه حکم به طبیعی بودن یا مصنوعی بودن عسل داد. مگر اینکه بر پوشش گیاهی منطقه اشراف داشته باشی وحرفه ای باشی.
ممنونتصویر
نمایه کاربر
goudarzi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ارومیه
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

پست توسط goudarzi »

به هیچ وجه نمیشه اصل وخالص بودن عسل رو تشخیص داد بجز اینکه بدین به آزمایشگاه تشخیص
مهندس گودرزی
نمایه کاربر
turkmansahra
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گلستان - بندرتركمن
تشکر کرده: 201 دفعه
تماس:

پست توسط turkmansahra »

hony نوشته شده:
turkmansahra نوشته شده:
hony نوشته شده:
ممنون[/JUSTIFY]
سلام

سلام
شرمنده که دیر جوابتان را میدم باید بگم خدمتتان بنده هرچیزی که تابه حال گفتم بیشتر ش براساس تجربه بوده و در مقام قاضی هم نیستم که حکم صادر کنم اما چند تا نقطه هست که شاید به درد بخوره دوستی اشاره کرده که هرچه عسل به طبیعی بودن نزدیکتر باشه سوزش گلو بیشتر میشه به نظر شما آیا در تمام موارد این جمله میتونه صحت داشته باشه؟ دوسته دیگه ای گفته اند به گونه وگیاه خاص مربوط نیست و معمولا اگه طبیعی باشه این گونه است حالا علتش رو ذکر نکردند و تنها دلیل سوزش گلو به نظر ایشون طبیعی بودن عسل هستش .آیا عسلی که طبیعی هست حتما باید ته گلو رو بزنه؟و شما خوتان هم که میگین عسلم صدر صد طبیعی هست با این حال ته گلو رو میزنه همه این حرفها درسته ولی مشکل اینه که بنده هم، عسلی که شکر زیاد خودم به کندو دادم ته گلو رو به شدت اذیت میکنه ماشالله همه تو کار عسل طبیعی هستن شاید امتحان نکردن . عسلی که دارای غلظت بالای شکر داشته باشه ته گلو رو به شدت اذیت میکنه و این به این معنی نیست که عسلی هم که طبیعی با شه باید ته گلو رو نزنه ولی در بیشتر اوقات سوزش گلو به خاطر شکر هستش نه عسل طبیعی توجه داشته باشید که در بیشتر موارد نه کلی و از طرف دیگه نوع - گونه- خاک و آب و هوای منطقه و میزان بارندگی میتونه تاثیر گذار باشه و همچنین به نظر میاد بعضی از گونه های گیاهی عسلشان دارای غلظت و طعم تند نسبت به گونه دیگر دارند در این حالت منطقی به نظر نمیاد که بگیم پس عسلی که ته گلو رو نزد طبیعی نیست. حتی عسل مثلا گون یک منطقه با منطقه دیگه در مورد طعم و شدت و غلظت میتونه فرق داشته باشه تصویر تصویر

آقا رضا شما باين توضيحات تا حدودي حرف قبلي خودتون رو نقض كردين . اما من نتيجه مي گيرم كه سوزش گلو ربطي به طبيعي بودن و تقلبي بودن عسل نداره و يقينا تنها راه تشخيص طبق گفته كارشناسان فقط آزمايشگاه است .ممنون تصویر تصویر
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hony »

سلام

اگر دقت کرده باشید من گفتم یکی از دلایل، نه به طور کلی سوزش گلو، خالص نبودن عسل هستش و در بالا هم که توضیح دادم فکر نکنم تناقضی بین حرفهام باشه اگر باشه توضیح بدین که کاملا قضیه روشن بشه در ضمن یکی از دوستان گفته به هیچ وجه نمیشه خالص بودن عسل رو تشخیص داد مگر آزمایش کنی من فکر نمیکنم جایی گفته باشم که بدون آزمایش میشه تشخیص صدرصدی داد
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

پست توسط ilam »

دوستان عسلی که خالص خالص باشه ومعمولا از اویشن باشه گلو رو میزنه
ک از نظر من بهترین نوع عسله و من علاقه شدیدی ب این نوع عسل دارم.
عسل هایی ک من از کندوهایی ک تو کوه پیدا کردم همینطور بودن تصویر
محمد امین کوشا
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

با سلام خدمت دوستان عریز دوستان نظرهای زیادی در باره این بحث دادند با تشکر از همه سوزش گلو یکی از راههای تشخیص عسل خالصه بعضی از دوستان کم لطفی کرده بودن و گفته بودند که عسل شکر ی هم اینطوره نه اصلا هم اینصور نیست البته برا تشخیص فرق این دو باید خیلی تجربه داشته باشید علت سوزش گلو بر میگرده به میزان فروکتوز عسل که هر چه زیاد باشه نشانگر درصد خلوص بالای عسل هست و علت سوزش هم همین فروکتوز میباشد البته بعضی هم از گیاهان مثل عسل اویشن . زول . چهل شیر و ...تند است و دارای طبیعت گرم که باعث سوزش گلو میشه و بعضی از گیاهان هم دارای عسلی ملایم تر و دلیل دیگه هم میتونه مشکل در گلوی این دوستمون باشه چون من تجربشو داشتم اگر مشکلی در حنجره و گلو باشه مثل زخم خوردن عسل بعلت داشتن مقادیر زیاد مواد قندی و اسیدی باعث تحریک و سوزش گلو میشه ولی روی هم رفته اگر مقدار انزیم در کندو درست ترشح شده باشه یعنی شکر نخورده باشه و عسل برداشتی هم خالص باشه گلو رو میسوزونه البته جا برای گفتن حرف زیاده ولی طولانی شدن بحث خوب نیست موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پردیس تهران
تشکر کرده: 348 دفعه
تماس:

پست توسط daryush »

سلام به دوستان عزیز

من هم یک تجربه در این مورد سوزاندن گلو دارم البته عسل از منطقه خاتون بارگاه بود و زنبوردار محترم از حسن طبیعی کار کردن کاملا مطمئن بودند و عسل تولیدی ایشان علاوه بر سوزاندن خفیف گلو باعث کهیر در بعضی قسمتهای بدن هم شدتصویر
زنبورداری طبیعی بلیط ورود به تئاتر طبیعت می باشد
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hony »

avrinasal نوشته شده:با سلام خدمت دوستان عریز دوستان نظرهای زیادی در باره این بحث دادند با تشکر از همه سوزش گلو یکی از راههای تشخیص عسل خالصه بعضی از دوستان کم لطفی کرده بودن و گفته بودند که عسل شکر ی هم اینطوره نه اصلا هم اینصور نیست البته برا تشخیص فرق این دو باید خیلی تجربه داشته باشید علت سوزش گلو بر میگرده به میزان فروکتوز عسل که هر چه زیاد باشه نشانگر درصد خلوص بالای عسل هست و علت سوزش هم همین فروکتوز میباشد البته بعضی هم از گیاهان مثل عسل اویشن . زول . چهل شیر و ...تند است و دارای طبیعت گرم که باعث سوزش گلو میشه و بعضی از گیاهان هم دارای عسلی ملایم تر و دلیل دیگه هم میتونه مشکل در گلوی این دوستمون باشه چون من تجربشو داشتم اگر مشکلی در حنجره و گلو باشه مثل زخم خوردن عسل بعلت داشتن مقادیر زیاد مواد قندی و اسیدی باعث تحریک و سوزش گلو میشه ولی روی هم رفته اگر مقدار انزیم در کندو درست ترشح شده باشه یعنی شکر نخورده باشه و عسل برداشتی هم خالص باشه گلو رو میسوزونه البته جا برای گفتن حرف زیاده ولی طولانی شدن بحث خوب نیست موفق باشید
با سلام
اگر شما یه چای شیرین درست کرده و میل بفرمایید و اگر میزان شکر افزوده شده به ان بیش از اندازه باشد(زیاد) ایا سوزش گلو ایجاد نخواهد کرد؟
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

hony نوشته شده:
avrinasal نوشته شده:با سلام خدمت دوستان عریز دوستان نظرهای زیادی در باره این بحث دادند با تشکر از همه سوزش گلو یکی از راههای تشخیص عسل خالصه بعضی از دوستان کم لطفی کرده بودن و گفته بودند که عسل شکر ی هم اینطوره نه اصلا هم اینصور نیست البته برا تشخیص فرق این دو باید خیلی تجربه داشته باشید علت سوزش گلو بر میگرده به میزان فروکتوز عسل که هر چه زیاد باشه نشانگر درصد خلوص بالای عسل هست و علت سوزش هم همین فروکتوز میباشد البته بعضی هم از گیاهان مثل عسل اویشن . زول . چهل شیر و ...تند است و دارای طبیعت گرم که باعث سوزش گلو میشه و بعضی از گیاهان هم دارای عسلی ملایم تر و دلیل دیگه هم میتونه مشکل در گلوی این دوستمون باشه چون من تجربشو داشتم اگر مشکلی در حنجره و گلو باشه مثل زخم خوردن عسل بعلت داشتن مقادیر زیاد مواد قندی و اسیدی باعث تحریک و سوزش گلو میشه ولی روی هم رفته اگر مقدار انزیم در کندو درست ترشح شده باشه یعنی شکر نخورده باشه و عسل برداشتی هم خالص باشه گلو رو میسوزونه البته جا برای گفتن حرف زیاده ولی طولانی شدن بحث خوب نیست موفق باشید
با سلام
اگر شما یه چای شیرین درست کرده و میل بفرمایید و اگر میزان شکر افزوده شده به ان بیش از اندازه باشد(زیاد) ایا سوزش گلو ایجاد نخواهد کرد؟

با سلام اقا رضا من نگفتم شکر سوزش نداره داره ولی فرق سوزش شکر با سوزش گلوکز و فورکتوز طبیعی خیلی فرق میکنه که باید تجربه زیادی تو تشخیص این دو داشته باشی که بتونی اینها رو از هم تفکیک کنی عین فرق هنوانه با خربزه رسیده است کدومش گلو رو می سوزونه ؟ البته که خربزه پس فرق بین اینها زیاده شما عسل شکری رو به من بدی من بدون انالیز فقط با اندکی چشیدن میزان ساکارز اون رو با درصد خطای نیم درصد بهت میگم ولی شما نمیتونید ولی من خیلی شده عسل خالص رو حتی به زنبوردار های قدیمی هم دادم که نظر بدنند ( برای تحقیق ) ولی چون شناخت کافی از عسل و گیاه تولید شده اون نداشته خیلی راحت گفته که این تقلبیه و شکر داره شناخت عسل بدون آنالیز کار سختیه و بهترین راه تشخیص عسل هم انالیزه تنها اون کسانی میتونند از این روشها خلوص عسل رو تشخیص بدند که دارای مهارت , تجربه زیاد و شناخت کافی از نوع گیاهان تغذیه شده رو داشته باشند موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hony »

avrinasal نوشته شده:
hony نوشته شده:
با سلام

با سلام اقا رضا من نگفتم شکر سوزش نداره داره ولی فرق سوزش شکر با سوزش گلوکز و فورکتوز طبیعی خیلی فرق میکنه که باید تجربه زیادی تو تشخیص این دو داشته باشی که بتونی اینها رو از هم تفکیک کنی عین فرق هنوانه با خربزه رسیده است کدومش گلو رو می سوزونه ؟ البته که خربزه پس فرق بین اینها زیاده شما عسل شکری رو به من بدی من بدون انالیز فقط با اندکی چشیدن میزان ساکارز اون رو با درصد خطای نیم درصد بهت میگم ولی شما نمیتونید ولی من خیلی شده عسل خالص رو حتی به زنبوردار های قدیمی هم دادم که نظر بدنند ( برای تحقیق ) ولی چون شناخت کافی از عسل و گیاه تولید شده اون نداشته خیلی راحت گفته که این تقلبیه و شکر داره شناخت عسل بدون آنالیز کار سختیه و بهترین راه تشخیص عسل هم انالیزه تنها اون کسانی میتونند از این روشها خلوص عسل رو تشخیص بدند که دارای مهارت , تجربه زیاد و شناخت کافی از نوع گیاهان تغذیه شده رو داشته باشند موفق باشید
با احترام خدمت اقای اصغر پور عزیز
حرف شما کاملا درست و بجاست و بحث من بیشتر به خاطر این بود که دوستان فکر نکنند عسل چون سوزش در گلو ایجاد میکنه پس اصل هستش و یا برعکس/ در بالا اشاره ای به بیشتر بودن فروکتوز عسل و دلیل سوزش گلو اشاره کرده اید و این بیشتر این رو میرسونه که چون فروکتوز شکرنسبت به عسل کمه پس سوزش گلو هم کمترایجاد میکنه در حالی که در پایین روشن کرده اید که این نوع، سوزش هستش که فرق میکنه که کاملا هم درسته مثل سردرد با درد مفاصل/ عسلی دارم که از شکر درست شده و موقع خوردن گلو رو میزنه و عسل دیگه ای دارم که(طبیعی)هستش و اینگو نیست و هردوتا محصول خودم هستن/ و به نظر من اگر شکر رو نادیده بگیریم این نوع گل و خاک و اقلیم منطقه است که میتونه در شهد گل تاثیر داشته باشه و باعث سوزش و یا عدم سوزش گلو باشه/
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

ببینید سوزش گلو توسط عسل گفتم به خیلی چیزها برمیگرد اصلا شاید طرف مصرف کننده مشکلی در گلوش باشه که با خوردن عسل بسوزه و باعث التهاب بشه من از نظر تجربی گفتم که بعضی عسلها به واسطه داشتن بیشترین قندهای احیا کننده و نسبت قندهای موجود در اون عسل باعث واکنشهایی در گلو میشه که تشخیص این واکنش به اصلاح سوزاندن گلو یکی از راهای تشخیص عسله عسل شکری هم به واسطه وجود مقادیر زیاد ساکارز باعث این امر میشه و این دو واکنش شکری با اصل خیلی فرق داره که گفتم تشخیص این دو تجربه و مهارت خاصی میخواد شما وقتی در کاری استاد بشید و صاحب تجربه چشم بسته هم میتونید همون کار رو بکنید پس افرادی هم هستند که میتونند با داشتن تجربه در کار خود فرق این دو رو کاملا مشخص کنند اما تعداد محدود ی از افراد نه همه من اشاره کردم که حتی به زنبورداران با تجربه هم انواع عسلها رو خوراندم تا نظرشون رو بدونم اون طمع های که با ان اشنا بودند رو پسندیدند و طعمهای دیگه رو که نمیدونستند مال کدوم گیاهه رو تقلبی تشخیص دادند عسل افتابگردان با داشتن مقدار زیاد گلوکز نسبت به فروکتوز هم باعث سوزش گلو میشه ولی به شرطی که شکر نخورده باشه گونه عسلها با هم متفاوت هستند مبحث ما از اینجا اغاز شده که دوستمون میگه که من شکر ندادم و عسلم این شرایط رو داره خب پس این امر باعث سوزش گلو و مورمور شدنش میشه و واقعیت داره اینم اضافه کنم که در بعضی از عسلها این امر صادق هست که بازم دلیلش نسبت قندهای احیا میباشد موفق باشید
آخرین ويرايش توسط 1 on avrinasal, ويرايش شده در 0.
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hony »

avrinasal نوشته شده:ببینید سوزش گلو توسط عسل گفتم به خیلی چیزها برمیگرد اصلا شاید طرف مصرف کننده مشکلی در گلوش باشه که با خوردن عسل بسوزه و باعث التهاب بشه من از نظر تجربی گفتم که بعضی عسلها به واسطه داشتن بیشترین قندهای احیا کننده و نسبت قندهای موجود در اون عسل باعث واکنشهایی در گلو میشه که تشخیص این واکنش به اصلاح سوزاندن گلو یکی از راهای تشخیص عسله عسل شکری هم به واسطه وجود مقادیر زیاد ساکارز باعث این امر میشه و این دو واکنش شکری با اصل خیلی فرق داره که گفتم تشخیص این دو تجربه و مهارت خاصی میخواد شما وقتی در کاری استاد بشید و صاحب تجربه چشم بسته هم میتونید همون کار رو بکنید پس افرادی هم هستند که میتونند با داشتن تجربه در کار خود فرق این دو رو کاملا مشخص کنند اما تعداد محدود ی از افراد نه همه من اشاره کردم که حتی به زنبورداران با تجربه هم انواع عسلها رو خوراندم تا نظرشون رو بدونم اون طمع های که با ان اشنا بودند رو پسندیدند و طعنهای دیگه رو که نمیدونستند مال کدوم گیاهه رو تقلب تشخیص دادند عسل افتابگردان با داشتن مقدار زیاد گلوکز نسبت به فروکتوز هم باعث سوزش گلو میشه ولی به شرطی که شکر نخورده باشه گونه عسلها با هم متفاوت هستند مبحث ما از اینجا اغاز شده که دوستمون میگه که من شکر ندادم و عسلم این شرایط رو داره خب پس این امر باعث سوزش گلو و مورمور شدنش میشه و واقعیت داره اینم اضافه کنم که در بعضی از عسلها این امر صادق هست که بازم دلیلش نسبت قندهای احیا میباشد موفق باشید
دوست عزیز فکر نمیکنم جایی گفته باشم که شما مهارت این کار رو ندارید/نیاز به نوشتن مطالب اضافی نبود/چون بالا اینارو گفتین ومن هم چند خطی توضیح دادم/ موفق باشید
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

hony نوشته شده:
avrinasal نوشته شده:ببینید سوزش گلو توسط عسل گفتم به خیلی چیزها برمیگرد اصلا شاید طرف مصرف کننده مشکلی در گلوش باشه که با خوردن عسل بسوزه و باعث التهاب بشه من از نظر تجربی گفتم که بعضی عسلها به واسطه داشتن بیشترین قندهای احیا کننده و نسبت قندهای موجود در اون عسل باعث واکنشهایی در گلو میشه که تشخیص این واکنش به اصلاح سوزاندن گلو یکی از راهای تشخیص عسله عسل شکری هم به واسطه وجود مقادیر زیاد ساکارز باعث این امر میشه و این دو واکنش شکری با اصل خیلی فرق داره که گفتم تشخیص این دو تجربه و مهارت خاصی میخواد شما وقتی در کاری استاد بشید و صاحب تجربه چشم بسته هم میتونید همون کار رو بکنید پس افرادی هم هستند که میتونند با داشتن تجربه در کار خود فرق این دو رو کاملا مشخص کنند اما تعداد محدود ی از افراد نه همه من اشاره کردم که حتی به زنبورداران با تجربه هم انواع عسلها رو خوراندم تا نظرشون رو بدونم اون طمع های که با ان اشنا بودند رو پسندیدند و طعنهای دیگه رو که نمیدونستند مال کدوم گیاهه رو تقلب تشخیص دادند عسل افتابگردان با داشتن مقدار زیاد گلوکز نسبت به فروکتوز هم باعث سوزش گلو میشه ولی به شرطی که شکر نخورده باشه گونه عسلها با هم متفاوت هستند مبحث ما از اینجا اغاز شده که دوستمون میگه که من شکر ندادم و عسلم این شرایط رو داره خب پس این امر باعث سوزش گلو و مورمور شدنش میشه و واقعیت داره اینم اضافه کنم که در بعضی از عسلها این امر صادق هست که بازم دلیلش نسبت قندهای احیا میباشد موفق باشید
دوست عزیز فکر نمیکنم جایی گفته باشم که شما مهارت این کار رو ندارید/نیاز به نوشتن مطالب اضافی نبود/چون بالا اینارو گفتین ومن هم چند خطی توضیح دادم/ موفق باشید

اقا رضا منم خودم رو تعریف نکرم فقط خواستم دوستان اصلاعاتی راجب این مسئله بدست بیارند هدف فقط کمک به دوستان و ترویج این صنعت و حل مشکلاته چون خیلی ها این سوال رو میکنندو و اطلاعات زیادی ندارند من در این لینک سعی کردم توضیح مختصری بدم http://www.avrinasal.ir/index.php/featu ... 4-17-47-33 ما واقعا مشکلات زیادی در این صنعت داریم شاید به جرات بگم چندین سال عقب هستیم و جاش بود خیلی بیشتر از اینها رو این صنعت و فراوردهاش کار بشه و اشنایهای لازم جهت ترویج فرهنگ مصرف تولیدات این داروسازان بالدار کوچک انجام بگیره که متاسفانه نشده امیدوارم که ناراحت نشده باشید لطفا این لینک رو میزارم نگاه کنید این دوستو همکارمون با بی اطلاعی و نبود تجربه کافی عوض این که کمکی کنه به رشد این صنعت بدتر اومد ابروی هرچی زنبورداره با حرفهاش برده خودتون قضاوت کنید ایا این کمکه ؟ http://asal-sarab.blogfa.com/page/bekhanidد
انشالله که با کمک همدیگر و دست به دست دادن بتونیم نقشی هر چند ناچیز در بیشتر شناساندن این فراورده ها و کمک به دوستان عزیز زنبوردارمان ایفا کنیم موفق و پیروز باشید
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hony »

avrinasal نوشته شده:
hony نوشته شده:

اقا رضا منم خودم رو تعریف نکرم فقط خواستم دوستان اصلاعاتی راجب این مسئله بدست بیارند هدف فقط کمک به دوستان و ترویج این صنعت و حل مشکلاته چون خیلی ها این سوال رو میکنندو و اطلاعات زیادی ندارند من در این لینک سعی کردم توضیح مختصری بدم http://www.avrinasal.ir/index.php/featu ... 4-17-47-33 ما واقعا مشکلات زیادی در این صنعت داریم شاید به جرات بگم چندین سال عقب هستیم و جاش بود خیلی بیشتر از اینها رو این صنعت و فراوردهاش کار بشه و اشنایهای لازم جهت ترویج فرهنگ مصرف تولیدات این داروسازان بالدار کوچک انجام بگیره که متاسفانه نشده امیدوارم که ناراحت نشده باشید انشالله که با کمک همدیگر و دست به دست دادن بتونیم نقشی هر چند ناچیز در بیشتر شناساندن این فراورده ها و کمک به دوستان عزیز زنبوردارمان ایفا کنیم موفق و پیروز باشید
عرض ادب مجدد / اطلاعات گزاشته شده خوبه ولی متاسفانه اشاره ای به بحث ما داخلش نشده/ بدنیست این لینک رو هم دوستان ببینن درسته باز داخلش اشاره ای به بحثی که داریم نشده ولی اطلاعاتش شاید به درد بخور باشه/http://healinghoney.persianblog.ir/post/21/ اقای اصغر پور من استقبال هم میکنم از دوستان که بیان واقعا بحث علمی کنند تشکر/
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

hony نوشته شده:
avrinasal نوشته شده:
hony نوشته شده:

اقا رضا منم خودم رو تعریف نکرم فقط خواستم دوستان اصلاعاتی راجب این مسئله بدست بیارند هدف فقط کمک به دوستان و ترویج این صنعت و حل مشکلاته چون خیلی ها این سوال رو میکنندو و اطلاعات زیادی ندارند من در این لینک سعی کردم توضیح مختصری بدم http://www.avrinasal.ir/index.php/featu ... 4-17-47-33 ما واقعا مشکلات زیادی در این صنعت داریم شاید به جرات بگم چندین سال عقب هستیم و جاش بود خیلی بیشتر از اینها رو این صنعت و فراوردهاش کار بشه و اشنایهای لازم جهت ترویج فرهنگ مصرف تولیدات این داروسازان بالدار کوچک انجام بگیره که متاسفانه نشده امیدوارم که ناراحت نشده باشید انشالله که با کمک همدیگر و دست به دست دادن بتونیم نقشی هر چند ناچیز در بیشتر شناساندن این فراورده ها و کمک به دوستان عزیز زنبوردارمان ایفا کنیم موفق و پیروز باشید
عرض ادب مجدد / اطلاعات گزاشته شده خوبه ولی متاسفانه اشاره ای به بحث ما داخلش نشده/ بدنیست این لینک رو هم دوستان ببینن درسته باز داخلش اشاره ای به بحثی که داریم نشده ولی اطلاعاتش شاید به درد بخور باشه/http://healinghoney.persianblog.ir/post/21/ اقای اصغر پور من استقبال هم میکنم از دوستان که بیان واقعا بحث علمی کنند تشکر/

با سلام مجدد اتفاقا اقای مهندس رضائیان رو میشناسم و همکاری هم داشتیم و از تدوین استانداردهای جدید هم که به نفع کارخونه هاست خبر دارم بازم دستتون درد نکنه و متشکر
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
nargmosa
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: گچساران
تشکر کرده: 149 دفعه
تماس:

پست توسط nargmosa »

با سلام خدمت دوستان حدود یک ماه پیش عسلی برداشت کردم در حین استراکتور کردن کاملا شکل ورنگ آن عو ض شد مثل ارده شده بود با راهنمایی آقای اصغرپور عزیز عسل به حالت اولیه برگشت ته گلو را میسوزونه وبیش از نهایت شیرین است این را همه مشتریها بهم گفتند با تشکر (عسل کنار کاملا طبیعی )
آخرین ويرايش توسط 1 on nargmosa, ويرايش شده در 0.
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

nargmosa نوشته شده:با سلام خدمت دوستان حدود یک ماه پیش عسلی برداشت کردم در حین استراکتور کردن کاملا شکل ورنگ آن عو ض شد مثل ارده شده بود با راهنمایی آقای اصغرپور عزیز عسل به حالت اولیه برگشت ته گلو را میسوزونه وبیش از نهایت شیرین است این را همه مشتریها بهم گفتند (عسل کنار کاملا طبیعی )

با سلام خواهش میکنم دوست عزیز این وظیفه ماست من همیشه در خدمت گذاری حاضرم
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
makhdoomzadeh
محل اقامت: یزد
تشکر کرده: 16 دفعه
تماس:

پست توسط makhdoomzadeh »

با عرض سلام
خدمت همه دوستان زدن گلو توسط عسل هیچ ارتباطی به خالص یا ناخالص بودن عسل نداره و همه این فکرها اشتباه است چرا که دلیل منطقی و علمی نداره و فقط مربوط میشه به عسل که از چه گل و گیاهی باشه که با ازمایش میشه کل اینهارو فهمید.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان