تاثیر شگفت‌آور عسل در درمان بیماری‌ها

سوالات مربوط به عسل و عسل شناسي و خواص و ....

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
hossein1016
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: مهدیشهر(سنگسر)
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

تاثیر شگفت‌آور عسل در درمان بیماری‌ها

پست توسط hossein1016 »

با عرض سلام
جا داره در این مبحث در مورد فواید و خواص عسل بحث بشه تا اطلاعات دوستان بازدید کننده و همکاران در این زمینه بیشتر بشه .
از تمامی دوستان و همکاران میخوام هر اطلاعاتی در این زمینه دارند دریغ نکنند.
من هم از طرف خودم این لینک رو معرفی میکنم!

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=15153

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=9862
آخرین ويرايش توسط 1 on hossein1016, ويرايش شده در 0.

آرزومند آن مباش که نیستی ***بکوش در کمال آنچه هستی باشی
نمایه کاربر
mohammadfath
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: قم
تشکر کرده: 98 دفعه
تماس:

Re: تاثیر شگفت‌آور عسل در درمان بیماری‌ها

پست توسط mohammadfath »

سلام

ممنون مطالب خوبی بود ولی در یک قسمت که نوشته شده بود عسل چاق کننده است من چنین برداشت کردم که نوشته شده بود ساکارز در عسل به طور معمول بیشتر از فروکتوز وگلوکز است من که متوجه منظور نویسنده نشدم تصویر
نمایه کاربر
hossein1016
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: مهدیشهر(سنگسر)
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

Re: تاثیر شگفت‌آور عسل در درمان بیماری‌ها

پست توسط hossein1016 »

با سلام
این هم یک مطلب دیگه در مورد مزایای عسل.
امیدوارم که مثمر ثمر بوده باشه.

[CENTER]عسل و بيماريهاي گوارشي<o:p></o:p>[/CENTER]
[CENTER]عناصر گوناگون شيميايي موجود در عسل به نوعي است كه قادر است تأثيرات نيكوئي بر برخي از بيماري‌هاي دستگاه گوارش بگذارد . براي مثال

:
[/CENTER][CENTER]
[/CENTER][CENTER]*به دليل داشتن آنزيم‌هاي گوارشي، به هضم غذا كمك مي‌كند. اين آنزيم‌ها عبارتند از:‌آميلاز،‌ ساكاراز، ليپاز و

...
[/CENTER]
[CENTER]
[/CENTER][CENTER]* عسل از شدت ترش كردن معده مي‌كاهد (افزايش ترشحات اسيدي معده را تعديل مي‌كند.)‌براي زخم‌معده و التهاب معده مفيد است . كاهش ترشحات اسيدي معده را تعديل مي‌كند ‌و در حقيقت مي‌توان گفت عسل نقش مؤثري در تنظيم اسيدهاي معده دارد. در همين زمينه يك بررسي جالب توسط پروفسور « خوتكين » بر روي تعداد زيادي از بيماران مبتلا به زخم معده و زخم روده انجام گرفت. در اين بررسي گروهي از اين بيماران به روال معمول مراكز درماني تحت معالجه قرار گرفتند و گروهي ديگر فقط به وسيله‌ي عسل، نتيجه فوق‌العاده جالب بود. 61% از گروه اول كاملاً بهبود يافته و 18% آنها كماكان از درد رنج مي‌بردند، اما از گروه دوم 84% كاملاً بهبود يافته و 9/5% آنها كماكان از درد شكايت داشتند

.
[/CENTER]
[CENTER]
[/CENTER][CENTER]دانشمندان بر اين عقيده‌اند كه عسل به طور مضاعف روي زخم معده تأثير مي‌گذارد: يك تأثير موضعي كه باعث التيام سريع زخم و تعديل اسيدهاي معده مي‌گردد و يك تأثير كلي كه بر اثر آن حال عمومي بيمار بهتر شده و دستگاه عصبي او آرامش مي‌يابد

.
[/CENTER]
[CENTER]
[/CENTER][CENTER]* حسن تأثير فعال عسل در درمان عفونت‌هاي روده‌اي به ويژه نزد اطفال، ‌كاملاً روشن و اثبات شده مي‌باشد. از رسول اكرم(ص) نيز نقل گرديده كه در موارد بسياري خوردن عسل را براي درمان اسهال سفارش فرموده‌اند

.
[/CENTER]
[CENTER]
[/CENTER][CENTER]* عسل به دليل داشتن اسيد فورميك مانع از تخمير مي‌گردد؛ زيرا اين ماده روي ميكروب‌هاي امعاء مؤثر مي‌باشد

.
[/CENTER]
[CENTER]
[/CENTER][CENTER]* عسل مانع به وجود آمدن يبوست است،‌به ويژه يبوستي كه بعد از اعمال جراحي عارض مي‌شود؛ زيرا داراي اسانس‌هاي فراري است كه باعث افزايش فعاليت‌روده‌ها مي‌گردد. همين طور عسل داراي ماده گلوكوسيد استراءستيل است كه در امعاء تبديل به اوكسي متيل انتراكينون شده و مانع از ايجاد يبوست مي‌گردد

.
[/CENTER]
[CENTER]
[/CENTER][CENTER]* در اكثر بيماريهاي كبدي و كيسه صفرا، اگر عسل را جزء رژيم غذاي بيمار قرار دهند،‌مفيد و مؤثر خواهد بود؛ زيرا عسل براي بافت‌هاي كبد يك ماده مغذي است و ذخيره مواد قندي در كبد را افزايش مي دهد

.
[/CENTER]
[CENTER]
[/CENTER][CENTER]اگر عسل را با گرده گل و شاه‌انگبين (غذاي ملكه زنبورهاي عسل) ممزوح كنند،‌به دليل داشتن املاح معدني،‌ويتامين‌ها ، هورمون‌ها ، اسيدها و ... در اكثر بيماري‌هاي كبد مؤثر بوده و فعاليت تبادلات مواد قندي كبد را افزايش مي‌دهد. دكتر كخ اين قدرت تأثير در عسل را مرهون ماده‌اي به نام

(Glueatilic Factory)
مي‌داند كه تأثيري ويژه بر كبد و دستگاه جريان خون و قلب دارد

.
[/CENTER][CENTER]به نقل از سایت پارسی طب[/CENTER]
آرزومند آن مباش که نیستی ***بکوش در کمال آنچه هستی باشی
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان