دلدرد بعد از خوردن عسل !

سوالات مربوط به عسل و عسل شناسي و خواص و ....

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mohsen210007
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: شيراز
تشکر کرده: 50 دفعه
تماس:

دلدرد بعد از خوردن عسل !

پست توسط mohsen210007 »

سلام دوستان ،

یه چند کیلویی عسل چهل گیاه برام آوردن ، تا حالا چند بار خوردم ، همش دلدرد میگیرم ، علت چیه ؟

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: دلدرد بعد از خوردن عسل !

پست توسط mellifera »

mohsen210007 نوشته شده:سلام دوستان ،

یه چند کیلویی عسل چهل گیاه برام آوردن ، تا حالا چند بار خوردم ، همش دلدرد میگیرم ، علت چیه ؟

با سلام ايا اين اتفاق براي شما ميوفته و يا خانواده هم اين اتفاق براشون افتاده؟
نمایه کاربر
mohsen210007
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohsen210007 »

سلام آقای جهانی ، فقط یکی از داداشام مثل خودمه ، اونم دلدرد میگیره ! چطور مگه ؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

mohsen210007 نوشته شده:سلام آقای جهانی ، فقط یکی از داداشام مثل خودمه ، اونم دلدرد میگیره ! چطور مگه ؟

چون اگه فقط شما دلدرد ميگرفتيد احتمالا از عسل نبايد باشه حالا كه برادرتون هم اين مشكل رو داره مشكل از عسل هستش. اما دليلشو نميدونم از چي هستش .شرمنده.
نمایه کاربر
mohsen210007
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohsen210007 »

ممنون آقای جهاتنی . یعنی عسل تقلبیه !
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
نه تقلبی نیست . مسلما ماده خاصی از یه گیاه خاص وارد اون شده که باعث دل درد میشه . یا اینکه شما و برادرتون به اون عسل بیش از حد حساسیت دارین . بهتره ببینید عسل چه گیاهی هست .
بعضی عسل ها خواص به خصوصی دارن . مثلا عسل نواحی دریای سیاه خواب اوره ( داستانش خیلی معروفه ) . حتی تو عسلهای خودمون اگه کسی کلیه اش ضعیف باشه و عسل گون بخوره باعث دفع ادرار شدید میشه .
اینا مشخصاتیه که فقط عسل طبیعی داره تصویر
نمایه کاربر
sali
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: گرگان
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

پست توسط sali »

من خودم اگه اول صبح و ناشتا عسل خالی یا شربت عسل بخورم دل درد میشم , با توجه به شناختی که از وضعیت معده خودم دارم , هیچوقت ناشتا عسل نمیخورم , این به عسل ارتباطی نداره , بلکه به بدنم مربوط میشه , اما اگه دل درد بشم چند دونه بیسکوییت یا یه تکه نان مشکلمو بعد از چند دقیقه حل میکنه! ^_^
[B][I]sali[/I][/B]
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام به محضردوستان محترم واحترام به نظرات دل درد گرفتن بعد از خوردن عسل میتواند دلایلی داشته باشد که عبارتند از:
1) نبود باکتری های لازم در دستگاه گوارش برای تجزیه پروتیین گرده گیاهی که عسل از آن تهیه شده .
2) استفاده از عسل با صیفیجات وسبزیجات ومیوه ها که حاوی مواد سلولزی هستند وباعث سفت شدن وسخت شدن در دستگاه گوارش می شوند.
3)حساسیت دستگاه گوارش فرد به آنزیم های موجود در عسل .
4)زیاد مصرف کردن عسل در هروعده غذایی.
5)حساسیت به گرده گیاهی که عسل تهیه شده از گرده وشهد آن گیاه بوده است.
اگر بعداز خوردن چنین عسلی وعسلهایی از گیاهان دیگر در دفعات وبعد از چندروز حالت دل درد از بین نرفت خوردن عسل را فورا متوقف کرده و مراتب را با پزشک متخصص آلرژیست درمیان بگذارید .
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

mohsen210007 نوشته شده:سلام دوستان ،

با سلام دوست عزیز پدیدار شدن این مشکل در شما چند دلیل مهم میتواند داشته باشد که عبارتند : 1- وجود گرده در عسل احتمالا بدن شما به گرده حساس هست این رو میتونید خودتون بفهمید ایا شما در فصل بهار دچار عطسه ویا ریزش اشک و ابریزش بینی میشوید ؟اگر این شرایط رو دارا میباشید شما الرژی دارید و گرده موجود در عسل باعث تشدید این امر شده
2- عسل شما داری طبع سرد میباشد عسلهای مناطق شما بیشتر دارای طبع سرد است و این با مزاج شما سازگار نیست من احساس میکنم شما دارای طبع سرد هستید و عسل با طبع سرد میل کردید و این امر باعث دل درد شما شده
3- احتمال تقلبی بودن عسل وجود دارد عسلهایی که دست ساز باشند و در فراوری ان از مواد شیمیایی و ......استفاده شده باعث دل درد و بهم ریختن دستگاه گوارش شما میشود 4-حساسیت به نوع گیاه در بعضی از افراد این حساسیت وجود دارد که با بو کردن و یاخوردن بعضی از عرقیجات و عسل که امکان وجود عصار آن گیاه حساسیت زا هم در ان وجود دارد باعث دل درد میشود این وضعیت در افراد مختلف فرق میکند (بستگی به تحمل و قدرت بدنی فرد دارد) بیشتر در افرادی که دارای دستگاه گوارش حساس و حساسیت فصلی هستند شایعتر است ولی به احتمال زیاد و تجربه شحصی خودم مشکل از مزاج شماست پیشنهاد میکنم کمی به عسلتون دارچین و یا زنجبیل اضافه کرده و میل فرمایید تا مشکل حل شود و دیگر دچار این عارضه نشوید موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان