تغیییر رنگ عسل درآخر استراکتور کردن آنها

سوالات مربوط به عسل و عسل شناسي و خواص و ....

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
nargmosa
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: گچساران
تشکر کرده: 149 دفعه
تماس:

تغیییر رنگ عسل درآخر استراکتور کردن آنها

پست توسط nargmosa »

با سلام خدمت دوستان و مدیریت محترم حدود ساعت ده شروع کردم به عسل گیری اول رنگ آن قهوه ای مایل به تیره حدودا ساعت یک کارم تمام شد بعد عسل را که از صافی گذروندم دیدم عسل داخل صافی کاملا تغییر رنگ داده سفید مثل ارده شده داخل نور مستقیم آفتاب عسل گیری کردم دما هوا حدود 37 درجه حدود دو ماه قبل روی مزرعه ربع هکتاری آفتاب گردان بود و یک ماه است که به برای عسل کنار کوچ دادم به گرمسیر نزدیک زنبورستان مزرعه ذرت هم فراوان است بعضی از قابها که استراکتور کردم گرده وجود داشت به نظر شما اساتید محترم این تغییر رنگ فوری از چه بود وبه نظر شماها با این عسل چکار کنم آیا درست میشود (در ضمن بعضی از قابها تا نصفه بیشتر پولک نزده بودند) تصویر

avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

Re: تغیییر رنگ عسل درآخر استراکتور کردن آنها

پست توسط avrinasal »

nargmosa نوشته شده:با سلام خدمت دوستان و مدیریت محترم حدود ساعت ده شروع کردم به عسل گیری اول رنگ آن قهوه ای مایل به تیره حدودا ساعت یک کارم تمام شد بعد عسل را که از صافی گذروندم دیدم عسل داخل صافی کاملا تغییر رنگ داده سفید مثل ارده شده داخل نور مستقیم آفتاب عسل گیری کردم دما هوا حدود 37 درجه حدود دو ماه قبل روی مزرعه ربع هکتاری آفتاب گردان بود و یک ماه است که به برای عسل کنار کوچ دادم به گرمسیر نزدیک زنبورستان مزرعه ذرت هم فراوان است بعضی از قابها که استراکتور کردم گرده وجود داشت به نظر شما اساتید محترم این تغییر رنگ فوری از چه بود وبه نظر شماها با این عسل چکار کنم آیا درست میشود (در ضمن بعضی از قابها تا نصفه بیشتر پولک نزده بودند) تصویر

با سلام دوست عزیز مشکلی نیست البته این مسئله جزء موارد نادره ولی عسل کنار اینجوری میشه بعد از مدتی به رنگ خودش برمیگرده و تیره میشه اگه خواستی هم زود این اتفاق بیوفته داخل اب گرم بزار تا رنگش تغییر کنه البته اگه آبم قاطی عسل بشه این اتفاقم میوفته بازم اگه مشکلی بود یه نمونه برام بفرست تا انالیز کنم و علت رو برسی کنم ولی خیالت راحت باشه مشکلی نیست روال طبیعیه موفق باشی
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان