عسل سیاه

سوالات مربوط به عسل و عسل شناسي و خواص و ....

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
13490
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: تربت جام
تشکر کرده: 76 دفعه
تماس:

عسل سیاه

پست توسط 13490 »

سلام می خواستم اطلاعاتی در مورد عسل سیاه به دست بیاورم

avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

Re: عسل سیاه

پست توسط avrinasal »

13490 نوشته شده:سلام می خواستم اطلاعاتی در مورد عسل سیاه به دست بیاورم

با سلام دوست عزیز منظورتون از عسل سیاه چیه ؟ دامنه تغییر رنگ عسل به نوع گل و گیاهی که زنبور از ان تغذیه کرده باشه مربوط میشه و دلیل بر زیاد بودن مواد معدنی و اهن اون عسله البته اینم بگم که رنگ سیاه شان عسل دلیل بر خلوص عسل نیست و حتی بعضی از عسلها رو حرارت میدنند که رنگشون تیره بشه این گونه تقلبات رو هم میشه از روی طعم عسل فهمید و بهترین راه تشخیص هم برای افراد مبتدی انالیز hmfهست که درصد حرارت به عسل رو نشون میده بهتره که دوست عزیز سوالتون رو دقیقتر مطرح میکردید تا بهتر راهنمایی کنم به هر حال اگه سول دیگه ای داشته باشید در خدمت هستم موفق باشید
آخرین ويرايش توسط 2 on avrinasal, ويرايش شده در 0.
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

پست توسط ilam »

اقای اصغر پور کاملا درست میگن
رنگ عسل مربوط به تغذیه زنبور از گلها میشه
محمد امین کوشا
نمایه کاربر
13490
محل اقامت: تربت جام
تشکر کرده: 76 دفعه
تماس:

پست توسط 13490 »

یک همکار زنبور دار در شهرستان تربت جام عسلی رو به بازار عرضه کرده به عنوان عسل سیاه و اونو به قیمت شصت تا هفتاد هزار تومان می فروشه متاسفانه هیچ اطلاعاتی از این عسل رو به کسی نمیگه من عسل رو از نزدیک دیدم در نظر اول شبیه قره قروته ولی عسله نمی دونم این همکار پیش خودش چه فکری می کنه ؟؟!!بعضی از دوستا می گن شاید عسل قنقال باشه تصویر
نمایه کاربر
yasna
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پاوه
تشکر کرده: 215 دفعه
تماس:

پست توسط yasna »

عسل سیاه تو منطقه کرمانشاه مخلوطی از عسل اویشن گون شکر تیغال وگیاهی بنام خوشیل است .که غالب عسلو خوشیل تشکیل میده که باعث سیاهی زیادعسل میشه که به عقیده بومی ها این گیاه ازخواص دارویی بالای بر خوردار است و به همین باور این عسل تا 100تومن قیمت دارد.
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

13490 نوشته شده:یک همکار زنبور دار در شهرستان تربت جام عسلی رو به بازار عرضه کرده به عنوان عسل سیاه و اونو به قیمت شصت تا هفتاد هزار تومان می فروشه متاسفانه هیچ اطلاعاتی از این عسل رو به کسی نمیگه من عسل رو از نزدیک دیدم در نظر اول شبیه قره قروته ولی عسله نمی دونم این همکار پیش خودش چه فکری می کنه ؟؟!!بعضی از دوستا می گن شاید عسل قنقال باشه تصویر

با سلام دوست عزیز در دنیای زنبورداری و عسل همه چی امکان داره بعضی از گیاهان دارای شهد بسیار تیره ای هستند و بعضی بسیار روشن و این دلیل بر بی کیفیتی عسل نیست احتمالا عسل این دوستتون از یک گیاه خاص اون منطقه که اتفاقا گیاه غالب اون منطقه هم هست تغذیه کرده و رنگش تیر شده ویا احتمالا این دوستمون عسل رو حرارت دادند و سیاه کردند چون متاسفانه بیشتر عسل فروشیها و زنبورداران این کار رو میکنند که عسل چشمگیر بشه هر امکانی وجود داره ولی بهترین روش تشخیص عسل این دوستتون انالیز کامل اون عسل هست متاسفانه امروزه حتی ساکارز عسل رو نیز دستکاری میکنند و فقط با انالیز دقیق و کامل تمامی فاکتور های اون عسل میشه به کیفیت عسل عرضه شده پی برد پیشنهاد ما به همه دوستان و خریداران عسل اینکه که حتی المقدور برای یک بار هم که شده از کسی که عسل میخرید نمونه اون عسل رو برای تست به ازمایشگاه ببرید تا با انالیز اون صحت گفته های فروشنده براتون مشخص بشه چون واقعا بازار عسل خیلی بی در و پیکر هست و هر کاری میشه از این ادمی انتظار داشت موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
عسل منطقه ما بعد از حدود سه سال موندن به رنگ سیاه تیره تبدیل میشه و خواص درمانی بسیار زیادی داره .
نمایه کاربر
137418
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط 137418 »

سلام دوستان اون عسل میتونه عسل شهد گل خرما باشه که دارای رنگ مشکی مایل به ق هوه است
نمایه کاربر
sadeghdr65m
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان مازندران . شهرستان سوادکوه
تماس:

پست توسط sadeghdr65m »

با سلام
من 3 سال پیش زنبورامو برده بودم تاکستان برای عسل یونجه . بعد از 2 ماه کارکردن برای گرفتن عسل ها رفتیم به تاکستان منتها به دلیل بد شدن هوا نشد این کار رو انجام بدیم و به این نتیجه رسیدم که کندو ها رو منتقل کنیم به شهر خودمون سوادکوه و اونجا عسل ها رو برداشت کنیم بعد از انتقال ،زنبور ها 3 هفته هم روی گل (فکر کنم ) پونه به زبان محلی خودمون (اوجی) کار کردندتصویر . این همه داستان رو گفتم تا در پایان بگم عسل این دو گل با هم به رنگ تیره تیره در اومده بود.
نمایه کاربر
nargmosa
محل اقامت: گچساران
تشکر کرده: 149 دفعه
تماس:

پست توسط nargmosa »

با سلام خدمت دوستان داخل نمایشگاهای یه غرفه دار از بچه های شهرکرد بود که اکثر نمکایشگاها غرفه داشت کارش هم فروش ادویه جات وعسل بود یه عسل مشکی داشت که به عنوان عسل کوهی به مشتریها قالب میکرد نگاه مشتری میکرد قیمت میگفت از چهل هزار تا صد پنجاه قیمت میگذاشت یه بار داخل مسجد سلیمان غرفه هر دو ما کنار همدیگر بود یه مشتری اومد بهش گفت بهترین عسل را بده عسل سیاه را بهش معرفی کرد کیلوی صد دوباره بهش گفت عسل دارم کیلوی دویست که فقط مختص مشتریهای خاص از همون حلب که عسل سیاه داشت براش ده کیلو ریخت همون عسلی بود که کیلوی چهل میداد دو میلیون پول از بنده خدا گرفت بهش گفتم برای چی اینکار کردی میگفت اگر عسل زیر این قیمت بهش میدامم نمیبرد ولی عسل معلوم بود که پخته شده بود
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

nargmosa نوشته شده:با سلام خدمت دوستان داخل نمایشگاهای یه غرفه دار از بچه های شهرکرد بود که اکثر نمکایشگاها غرفه داشت کارش هم فروش ادویه جات وعسل بود یه عسل مشکی داشت که به عنوان عسل کوهی به مشتریها قالب میکرد نگاه مشتری میکرد قیمت میگفت از چهل هزار تا صد پنجاه قیمت میگذاشت یه بار داخل مسجد سلیمان غرفه هر دو ما کنار همدیگر بود یه مشتری اومد بهش گفت بهترین عسل را بده عسل سیاه را بهش معرفی کرد کیلوی صد دوباره بهش گفت عسل دارم کیلوی دویست که فقط مختص مشتریهای خاص از همون حلب که عسل سیاه داشت براش ده کیلو ریخت همون عسلی بود که کیلوی چهل میداد دو میلیون پول از بنده خدا گرفت بهش گفتم برای چی اینکار کردی میگفت اگر عسل زیر این قیمت بهش میدامم نمیبرد ولی عسل معلوم بود که پخته شده بود

سلام واقعا تاسف اوره :( تصویر
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

nargmosa نوشته شده:با سلام خدمت دوستان داخل نمایشگاهای یه غرفه دار از بچه های شهرکرد بود که اکثر نمکایشگاها غرفه داشت کارش هم فروش ادویه جات وعسل بود یه عسل مشکی داشت که به عنوان عسل کوهی به مشتریها قالب میکرد نگاه مشتری میکرد قیمت میگفت از چهل هزار تا صد پنجاه قیمت میگذاشت یه بار داخل مسجد سلیمان غرفه هر دو ما کنار همدیگر بود یه مشتری اومد بهش گفت بهترین عسل را بده عسل سیاه را بهش معرفی کرد کیلوی صد دوباره بهش گفت عسل دارم کیلوی دویست که فقط مختص مشتریهای خاص از همون حلب که عسل سیاه داشت براش ده کیلو ریخت همون عسلی بود که کیلوی چهل میداد دو میلیون پول از بنده خدا گرفت بهش گفتم برای چی اینکار کردی میگفت اگر عسل زیر این قیمت بهش میدامم نمیبرد ولی عسل معلوم بود که پخته شده بود

خدا از سر تقصیراتش نگذره
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان