معرفي عسل زرشك و عناب خراسان جنوبي

سوالات مربوط به عسل و عسل شناسي و خواص و ....

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
asalmotahar
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: بیرجند
تماس:

معرفي عسل زرشك و عناب خراسان جنوبي

پست توسط asalmotahar »

[RIGHT][JUSTIFY]معرفي عسل زرشك و عناب خراسان جنوبي[/JUSTIFY][JUSTIFY]شرح:[/JUSTIFY][JUSTIFY]سلام به همه دوستان عزيزم[/JUSTIFY][JUSTIFY]بنده امسال تازه كار زنبورداري رو با 35 كندو شروع كردم و عسل رو بسته بندي كردم و يك وبلاك نيز براي فروش اينترنتي عسل طراحي كردم و وقتي مشتريان از نقاط مختلف كشور براي خريد عسل تماس مي كرفتن اطلاعي از عسل خراسان جنوبي نداشتن و فكر مي كردن وقتي ميكم عسل عناب عناب برند تجاري عسلم هست بنابراين خلاصه اي درباره عسل استانمون جهت اشنايي بيشتر دوستان بيان مي كنم[/JUSTIFY][JUSTIFY]عسل زرشك و عناب از شهد كلهاي درختان زرشك و عناب كه از محصولات عمده كشاورزي خراسان جنوبي است در ارديبهشت و خرداد ماه بدست مي ايد [/JUSTIFY][JUSTIFY]عسل زرشك-- این عسل در بهار و قبل از عسل عناب برداشت میشود به رنگ قهوه ای مایل به سیاه بوده عسل عناب-- به رنك قهوه اي كهربايي که داراي غلظت وخلوص و کیفیت و مزه عالی مي باشد( كه به قول برخي خريداران مزه و بوش ادم رو سرمست مي كنه) عسل خراسان جنوبي به دليل خشكي هوا و شرايط اقليمي استان از غلظت بالايي برخوردار بوده و در حاليكه استاندارد طبيعي قند عسل 5 درصد مي باشد ميزان ساكاروز عسل هاي توليدي استان كمتر از يك درصد است كه بر كيفيت عسل اين استان افزوده است[/JUSTIFY][JUSTIFY]قيمت عسل زرشك و عناب در سال 92 با توجه به نرخ اعلامي اتحاديه زنبورداران استان 40 هزار تومان بوده كه بنده و اكثر زنبورداران استان براي اينكه عسل توليديمان داراي خلوص و كيفيت بالايي بوده و به هيج وجه از تغذيه در زمان جريان شهد استفاده نمي كنيم لذا ارزش عسل توليدي خود را به دليل كيفيت بالاي ان يايين نياورده و عسل را حتي به صورت كلي كمتر از 35 هزار تومان نفروختيم و كيفيت عسل توليدي استان به اندازه اي است كه زنبورداران استان .در جشنواره هاي برتر كشور همواره رتبه هاي اول را كسب مي كنند[/JUSTIFY][/RIGHT]

نمایه کاربر
mahdi13635
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: بيرجند
تشکر کرده: 47 دفعه
تماس:

Re: معرفي عسل زرشك و عناب خراسان جنوبي

پست توسط mahdi13635 »

بله دوست عزیز به نظرم بهترین عسل عسل زرشک هستش.
من 5سالی هست زنبور دارم و به صورت تفریحی بوده و سال 92 به همراه دوستان مدیریت 500 کندو رو در استان داشتیم.و تونستیم 5تن ونیم عسل عناب و زرشک و مخلوط برداشت بکنیم.
همین عسل عناب وزرشک استان ما تو تهران و مشهد تا80 فروش میره.ولی تو استان خودمون 40 بیشتر نیست.سال 93 باتوجه به افزایش قیمت ها اگه قیمت عسل زیر 60 باشه زنبورداری صرفه نمیکنه.
ronin
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان جنوبی ، بیرجند
تشکر کرده: 84 دفعه
تماس:

پست توسط ronin »

با سلام و خسته نباشید
اگر شما 5 تن عسل برداشته اید و کیلویی 40 بفروشید 200 میلیون تومان درامد کسب کرده اید اگر 80 بفروشید 400 میلیون تومان درامد کسب کرده اید 50 میلیون هزینه های جانبی و حمل نقل می ماند .... میلیون !!! اگر اینطوری باشد زنبور داری برای شما بسیار پرسود خواهد بود .
این 5 تن رو از چند هکتار زرشک برداشت کرده اید ؟ چون برد مفید زنبور 700 تا 1000 متر می باشد و در منطقه خراسان جنوبی باغات زرشک و عناب به صورت پراکنده وجود دارد. و تراکم زنبور هم در فصل گل زرشک و عناب تقریباً زیاد است.
[COLOR=#00B050]((حضرت محمد (ص))[/COLOR]
[B]خود را از سه خصلت، باز داريد: حسادت، حرص و غرور.[/B]
نمایه کاربر
mahdi13635
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: بيرجند
تشکر کرده: 47 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi13635 »

کندوها مال من نبود که.ما فقط مدیریت رو داشتیم.برای صاحبش واقعا سود داشت.
روی عسل نمیشه قیمت گذاشت.بعضیها عسل زرشک اینجا رو میبرن تهران و به مشتری خاصش بیشتر میفروشن.
کندوه زمستان رو بندر عباس بودن و زمانی که به بیرجند رسیدن قوی بودن به نحوی که 15 فروردین در حال طبق خوردن بودن.کندویی که زمستان بیرجند بوده دیر بالا میاد و بیشتر گل زرشک رو صرف افزایش جمعیت خودش میکنه تا ذخیره.
500تاکندو رو ما به 3 الی 4 بنه ی 100تا 150 کندویی تقسیم کرده بودیم و و در چند جای مختلف گذاشته بودیم.
تعداد کوچ ما داخل استان 6 مورد بوده.کلی زحمت کشیدیم برای کندوها.
از تراکم گفتین که واقعا زیاده. تابستان دشت مختاران جایی برای گذاشتن زنبور نبود.
جمعیت قوی +تعداد کوچ زیاد +وپراکنش کندوها+زحمت زیاد =5.5 تن عسل خالص
از این زمستان تصمیم گرفتم برای خودم کار بکنم.چون وقت بیشتری برای خودم میمونه تا بتونم به کارهای مورد علاقه خودم مثل کار کردن با جنتر و تولید ژل و ملک بپردازم.

خوشحال میشم زنبوردارهای خراسان جنوبی با هم فعالیت داشته باشیم.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان