قدم به قدم با ساخت اکستراکتور مماسی دست ساز

سوالات در مورد ادوات و تجهيزات زنبورداري

مدیر انجمن: mellifera

reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران - تنکابن
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

Re: قدم به قدم با ساخت اکستراکتور مماسی دست ساز

پست توسط reza288 »

rata نوشته شده:میشه لطف کنید بفرمائید که برای چهارشاخ از چه وسیله ای استفاده کردید. منظورم اینه که آیا این چهارشاخ یه قطعه آماده بود که خریدید؟ و سئوال دیگه اینکه آیا قابهای شما لانگستروت بوده یعنی اندازه در حد استاندارد داشته است؟

باز هم امری بود درخدمتم
یا علی

حضرت زهرا سلام الله علیها:
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.
[LEFT]امالی(صدوق) ص182[/LEFT]

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

پست توسط rata »

من توی نمونه خودم برای بالای مخزن تکیه گاه گذاشته بودم بدین شکل که یک عدد بولبرینگ در داخل تخته ای کارگذاشته بودم که محور از داخل آن عبور می کرد. ولی الان که نمونه شما را دیدم میخوام این نمونه را هم تجربه کنم . لذا کنجکاو بودم که بدانم از چه چهارشاخی استفاده کردید. ضمنا این که میفرمائید در هنگام چرخش لنگر نمی زند برای من جاب تعجب داره!
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

rata نوشته شده:من توی نمونه خودم برای بالای مخزن تکیه گاه گذاشته بودم بدین شکل که یک عدد بولبرینگ در داخل تخته ای کارگذاشته بودم که محور از داخل آن عبور می کرد. ولی الان که نمونه شما را دیدم میخوام این نمونه را هم تجربه کنم . لذا کنجکاو بودم که بدانم از چه چهارشاخی استفاده کردید. ضمنا این که میفرمائید در هنگام چرخش لنگر نمی زند برای من جاب تعجب داره!
چهار شاخ پیشنهاد دوستم بود ، برای خود من هم سوال بود چرا باید از چهار شاخ استفاده کنیم ، بخاطر همین یکبار چهار شاخ رو حذف کردیم که ضمن چرخش نوسان بسیار زیادی داشت (بخاطر نداشتن محور)
دوست عزیز در اولین فرصت براتون فیلمی از کارکردش می زارم .
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.

reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

فقط یک نکته :
اگر به محفظه چرخش دقت کنی به شکل مستطیل هست ، با توجه به قرار گیری تکیه گاه پایین چهارشاخ در مرکز طولی قسمت فوقانی متحرک قرار دارد از نوسانات جلوگیری می کند.

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط rata »

سئوالی که جواب نگرفتم اینه که آیا چهار شاخ یه قطعه آماده بودید که خریدید اگه اینطور هست نام صنعتی این قطعه چیست و از کجا تهیه کردید؟
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

rata نوشته شده:سئوالی که جواب نگرفتم اینه که آیا چهار شاخ یه قطعه آماده بودید که خریدید اگه اینطور هست نام صنعتی این قطعه چیست و از کجا تهیه کردید؟
دوست عزیز توی پست چهارم از همین صفحه (صفحه دوم ) همون مرتبه اول که سسوال کردید پاسخ دادم .
اما برای بار دوم :
چهار شاخ یکی از قطعات خودرو است که مثلا در فرمان خودرو و یا در دیفرانسیل واسطه انتقال نیرو و جلوگیری از نوسانات و . . . توی میکانیکی های خودرو می تونید بصورت دست دوم تهیه کنید ، من خودم 8000 تومان خریدم ، توی لوازم یدکی ها قطعه نو اگر اشتباه نکنم 20000 تومان به بالاست. این هم عکس چهار شاخ و همچنین چهار شاخ بکار رفته در قسمت متحرک ما
پیوست ها
77381749213823945511716153420.jpg
IMG_0316.JPG

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط rata »

از راهنمائی شما ممنونم . اگه از نحوه کارکردش هم فیلم بزارید که خیلی لطف کردید.
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

rata نوشته شده:از راهنمائی شما ممنونم . اگه از نحوه کارکردش هم فیلم بزارید که خیلی لطف کردید.
اینجا هوا بارونی در اولین فرصت بعد از خوب شدن هوا که قاب حاوی عسل گیرم بیاد حتما این کار رو انجام می دم
یا علی

نمایه کاربر
shapoornew
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: اهواز
تماس:

پست توسط shapoornew »

سلام داش رضا
خیلی از این کارت خوشم اومد ولی دو سه مورد وظیفه دارم در مورد این طرحت بگم که با توجه به پشتکارت و اینکه اهل مشورت هستی اونا رم انشاءالله رفع میکنی.آقا رضا چالش اصلی شما تواین طرح اینه که در انجام عسل گیری به سرعتهای متفاوتی نیاز است و در دورهای اولیه و مخصصوصا در مورد قابهای سفید باید حرکت به دور یواش شروع شده و سپس سرعتهای دیگری مورد نیاز است که انجام این عمل با دریل بشکل دلخواه ممکن نیست و اگر هم بفکر این هستی که با یه پتانسیومتر با برق کمتر دوردریل را تنظیم کنی باید بگم که موتوری که بتواند با جریانهای متفاوت سرعتهای متفاوت تولید کند خاص می باشد و در صورت انجام این عمل موتور دریل فنا میشود!(پتانسیومتر شبیه ولوم پنکه گفتم شاید تو ذهنت نباشه)پس با توجه به دوست مکانیکی که داری روی ساخت یه گیربکس دو حالته(دور کند و تند) تمرکز کنی زودتر به نتیجه میرسیتصویر
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

رضا جان من هم به نوبه خودم از اين اكستراكتوري كه ساختي و تصاويرشو تو سايت قرار دادي كمال تشكر رو دارم واقعا عاليه.خيلي خوشم اومد از اين نوع اكستراكتوري كه ساختي.

در اين اكستراكتور ديگه نيازي به بوش نيشت.رضاي عزيز ميشه از بوش در انتهاي محفظه استقرار قابها استفاده كرد.يه بدون اون هم ميشه و نيازي نيست.
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

shapoor1 نوشته شده:سلام داش رضا
خیلی از این کارت خوشم اومد ولی دو سه مورد وظیفه دارم در مورد این طرحت بگم که با توجه به پشتکارت و اینکه اهل مشورت هستی اونا رم انشاءالله رفع میکنی.آقا رضا چالش اصلی شما تواین طرح اینه که در انجام عسل گیری به سرعتهای متفاوتی نیاز است و در دورهای اولیه و مخصصوصا در مورد قابهای سفید باید حرکت به دور یواش شروع شده و سپس سرعتهای دیگری مورد نیاز است که انجام این عمل با دریل بشکل دلخواه ممکن نیست و اگر هم بفکر این هستی که با یه پتانسیومتر با برق کمتر دوردریل را تنظیم کنی باید بگم که موتوری که بتواند با جریانهای متفاوت سرعتهای متفاوت تولید کند خاص می باشد و در صورت انجام این عمل موتور دریل فنا میشود!(پتانسیومتر شبیه ولوم پنکه گفتم شاید تو ذهنت نباشه)پس با توجه به دوست مکانیکی که داری روی ساخت یه گیربکس دو حالته(دور کند و تند) تمرکز کنی زودتر به نتیجه میرسیتصویر

با سلام خدمت آقا شاپور عزیز
خیلی ممنون دوست عزیز ، نکته ای کاملا بجا فرمودی و این دقیقا همون نکته ای است که من متاسفانه توی پست ها توضیح ندادم ، توی مولد نیروی کابرده شده توسط من از دریل بوش که دارای کنترل دور دقیقی هست استفاده شده و متناسب با فشار کلید استارت دریل ، دور ( سرعت )تغییر می کنه ، من خودم این دور ها رو به دقت تست کردم حتی با دور بسیا بسیار پایین هم متوان چرخاند و می توان با فشاردادن بیشتر دکمه استارت به دور مطلوب و کنترل شده رسید . {یعنی موتور دریل بوش در این مدل قابیت چرخش در سرعت های مختلف زیر بار را دارد البته دوست عزیز این مورد تخصص برقی خودمه ...)
من هم با شما موافق هستم اگر در طراحی به این مورد دقت نمی کردیم ، واقعا کار ناقص و پرچالش و البته بی نتیجه ای انجام می دادیم
انشاالله توی ویدئویی که در سایت بزودی قرار خواهم داد حتمآ در دور های مختلف تست می گیرم تا شما دوستان ببینید.
باز هم تشکر یا علی

reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

mellifera نوشته شده:رضا جان من هم به نوبه خودم از اين اكستراكتوري كه ساختي و تصاويرشو تو سايت قرار دادي كمال تشكر رو دارم واقعا عاليه.خيلي خوشم اومد از اين نوع اكستراكتوري كه ساختي.

در اين اكستراكتور ديگه نيازي به بوش نيشت.رضاي عزيز ميشه از بوش در انتهاي محفظه استقرار قابها استفاده كرد.يه بدون اون هم ميشه و نيازي نيست.
با سلام خدمت مدیریت محترم و عزیز سایت
خیلی خوشحال شدم از اینکه شما هم نظر خودتون رو اعلام کردید.
جا داره امین جان من از شما تشکر کنم که مسبب اصلی شما بودی ، که با ایجاد چنین بستر پربار و غنی ، سایت و انجمن زنبور عسل ایران ، این امکان را برای من و دیگر کاربران فراهم شده تا زمنیه لازم برای خلاقیت و ساخت و ساز ایجاد گردد ...
امین جان تو طراحی این استراکتور یکی از هدف ها این بود که براحتی منبع و ادوات متحرک ، جداشونده و قابل شتشو باشند ، بخاطر همین توی طراحی قسمت متحرک ، طراحی طوری صورت گرفته که بدون بوش بوده و برای گرفتن قسمت متحرک نیاز به هیچ کار و زحمت اضافه نباشه و در کمترین زمان و به آسانترین حالت جدا شده ...
بخاطر همین طراحی ها طوری صورت گرفته که اصلا نیاز به بوش نباشد.
ولی امین جان میشه بوش هم کارگذاشت و کارزیادی هم نمی بره فقط در این صورت نیاز به اضافه شدن یکسری از ادوات است ، البته تو مقیاس کار من طراحی بدون بوش جواب می ده و مشکل خاصی هم ایجاد نخواهد کارد.
باز هم تشکر از شما امین جان عزیز
یا علی

نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پردیس تهران
تشکر کرده: 348 دفعه
تماس:

پست توسط daryush »

سلام آقا رضای عزیز
مجددا دست مریزاد بابت خلاقیت وپشتکار تون
رضا جان اولش فکر کردم میخواهید با دریل شارژی اینکارو انجام بدید بعدش با خودم گفتم دریل شارژی هم حیفه و هم شارژ زیادی نگه نمیداره هرچند در نوع لیتیومی نگه داشتن شارژ خیلی بیشتره ولی باز هم از نظر قدرت دریل برقی از بیشتر شارژی ها سر تره .فقط بعد از اینکه نتیجه قطعی گرفتید بهتر نیست نیرو محرکه رو با یک دینام جمع وجور عوض کنید تا به اون دریل بوش در تصویر فشار زیادتری نیاد.البته یه پیشنهاده و از اشتراک گذاشتن مراحل کارتون بینهایت متشکرم.
زنبورداری طبیعی بلیط ورود به تئاتر طبیعت می باشد
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

daryush نوشته شده:سلام آقا رضای عزیز
مجددا دست مریزاد بابت خلاقیت وپشتکار تون
رضا جان اولش فکر کردم میخواهید با دریل شارژی اینکارو انجام بدید بعدش با خودم گفتم دریل شارژی هم حیفه و هم شارژ زیادی نگه نمیداره هرچند در نوع لیتیومی نگه داشتن شارژ خیلی بیشتره ولی باز هم از نظر قدرت دریل برقی از بیشتر شارژی ها سر تره .فقط بعد از اینکه نتیجه قطعی گرفتید بهتر نیست نیرو محرکه رو با یک دینام جمع وجور عوض کنید تا به اون دریل بوش در تصویر فشار زیادتری نیاد.البته یه پیشنهاده و از اشتراک گذاشتن مراحل کارتون بینهایت متشکرم.

با سلام خدمت شما آقا داریوش عزیز
تشکر آقا داریوش
بله ، پیشنهاد خوبی هستش ، حتما در آیند این پیشنهاد رو با یکسری شرایط خاص برای سرعت های انتخابی عملی می کنم .
یا علی

موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان