نمایشگاه زنبورداری اکراین 2 Apimondia 2013

سوالات در مورد ادوات و تجهيزات زنبورداري

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 332 دفعه
تماس:

نمایشگاه زنبورداری اکراین 2 Apimondia 2013

پست توسط koohi »

سلام برای سهولت بازدید از صفحه بقیه عکس هارا در عنوان شماره 2 نصب کردم.
پیوست ها
کندوی پلاستیکی چهار قسمته  برای جفت گیری ملکه جای شربت خوری طوری است که هیچ زنبوری غرق نمی شود ونیاز به باز کردن در کندو برای تغذیه نیست ومی تواند به یک کندوی معمولی تبدیل شود
کندوی پلاستیکی چهار قسمته برای جفت گیری ملکه جای شربت خوری طوری است که هیچ زنبوری غرق نمی شود ونیاز به باز کردن در کندو برای تغذیه نیست ومی تواند به یک کندوی معمولی تبدیل شود
کفه کندو که باز است
کفه کندو که باز است
STD_1013.JPG
کنترل فیزیکی واروآ  برای کسب اطلاعات بیشتر آدرس سایت را روی عکس گذاشتم
کنترل فیزیکی واروآ برای کسب اطلاعات بیشتر آدرس سایت را روی عکس گذاشتم
IMG_1074.JPG
جدا کننده عسل وموم درپوش ها-سبد پولک
جدا کننده عسل وموم درپوش ها-سبد پولک
دستگاه عسل کرمی ساز :عسل را به هم میزند تا در حالت رس شده نرم وکرمی باشد
دستگاه عسل کرمی ساز :عسل را به هم میزند تا در حالت رس شده نرم وکرمی باشد
قاب شربت خورب برای افزایش زمان شربت دهی ودر عین حال کم دادن داخل سوراخ ها توری نصب شده
قاب شربت خورب برای افزایش زمان شربت دهی ودر عین حال کم دادن داخل سوراخ ها توری نصب شده
قاب سلول دار آماده (حجره دارکامل به عمق 10 میلیمتر)) :قاب توسط زنبور بافته نشده بلکه بطور کامل توسط یک دستگاه جدید تولید شده که مخترع حتی عکس ویا فیلمی از دستگاهش را نیاورده بود از آنجاییکه من متالورژی خوانده ام با بررسی قطعات کوچکتر از این قاب متوجه شدم که 1- تزریقی است 2- اول قسمت برگه موم ساخته شده 3-یک بار یک طرف وبار دوم طرف دیگر ساخته شده جالب اینکه وقتی اینها را گفتم مرد رومانیایی سریع مارا ترک کرد چون دوست نداشت ما در مورد اختراعش بدانیم این قاب آماده تخم ریزی است
قاب سلول دار آماده (حجره دارکامل به عمق 10 میلیمتر)) :قاب توسط زنبور بافته نشده بلکه بطور کامل توسط یک دستگاه جدید تولید شده که مخترع حتی عکس ویا فیلمی از دستگاهش را نیاورده بود از آنجاییکه من متالورژی خوانده ام با بررسی قطعات کوچکتر از این قاب متوجه شدم که 1- تزریقی است 2- اول قسمت برگه موم ساخته شده 3-یک بار یک طرف وبار دوم طرف دیگر ساخته شده جالب اینکه وقتی اینها را گفتم مرد رومانیایی سریع مارا ترک کرد چون دوست نداشت ما در مورد اختراعش بدانیم این قاب آماده تخم ریزی است

نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

Re: نمایشگاه زنبورداری اکراین 2 Apimondia 2013

پست توسط koohi »

سلام این هم چند عکس دیگر
پیوست ها
جداکننده عسل وموم از هم، سینی داخل دستگاه که روی مخلوط عسل وموم است شبیه در قابلمه است ودر روی میله پیچ دار یک محور برای چرخاندن هست
جداکننده عسل وموم از هم، سینی داخل دستگاه که روی مخلوط عسل وموم است شبیه در قابلمه است ودر روی میله پیچ دار یک محور برای چرخاندن هست
داخل گرمکن برقی
داخل گرمکن برقی
اکتراتور شعاعی
اکتراتور شعاعی
اکستراکتور 8 قابی (هر سبد دوقاب)
اکستراکتور 8 قابی (هر سبد دوقاب)
سرند جداکننده عسل وموم (درپوشها)
سرند جداکننده عسل وموم (درپوشها)
این اکستراکتور روزانه دهها تن عسل را درپوش برداری وتخلیه میکند(بجز دستگاه آخر این تایپک همگی از یک شرکت بنام lysonواز کشور لهستان هست که در سال 1994 تاسیس شده وحالا بازارهای اروپای شرقی وروسیه وترکیه را جذب خود کرده ویکی از شرکت های بزرگ نمایشگاه بود با محصولات متنوع وگوناگون
این اکستراکتور روزانه دهها تن عسل را درپوش برداری وتخلیه میکند(بجز دستگاه آخر این تایپک همگی از یک شرکت بنام lysonواز کشور لهستان هست که در سال 1994 تاسیس شده وحالا بازارهای اروپای شرقی وروسیه وترکیه را جذب خود کرده ویکی از شرکت های بزرگ نمایشگاه بود با محصولات متنوع وگوناگون
پرکن اتوماتیک500 وگرمی1000
پرکن اتوماتیک500 وگرمی1000
آخرین ويرايش توسط 1 on koohi, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
jahed
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط jahed »

با سلام خدمت جناب آقای کوهی
با تشکر از عکسهای خوبی که در اختیار عموم قرار داده اید. بنده بنا به دلایلی موفق به حضور در نمایشگاه نشدم.
متاسفانه باید گفت هیچ تناسبی بین زنبورداری دنیا و ایران مشاهده نمی شود. امیدست نسل جوان و تحصیل کرده که با نشاط وارد میدان شده اند این خلا را با سرعت پر کنند. زمانی رییس هیئت مدیره اتحادیه زنبوردارن -سرکار خانم رئیسی ، میگفتند بزرگترین تهدید زنیورداری ایران پیر شدن زنیورداران است. اگر این مشکل حل شود بقیه موانع انشاالله حل خواهد شد.
بنا به پیروی از قوانین سایت هیچگاه عکسی از تولیدات شرکت گول چیچک اینجا نگذاشته ام.( اگر این اجازه داده شود با کمال میل عکسهای تولیدات را تقدیم میکنم.) با این وجود با تلاشی که طی 7 سال گذشته انجام شده است انواع اکستراکتور برقی مدرن در محموعه ساخته و در اخنیار زنبوردار ایرانی گذاشته شده است. خاضعانه عرض میکنم که فقط مدیون مشتریان و زنبورداران گرامی در اقصی نقاط کشور عزیزمان هستیم که در این سالها به ما اعتماد کردند و ابزار رشد را برایمان فراهم نمودند.
نمونه هایی که طی سالهای گذشته از اکستراکتورهای شعایی(ES120)، مماسی(ES088)و ترکیبی ( ES080A) ارائه شده است، شبیه به همین نمونه های لهسانی هستند. فقط آنها توان جهانی شدن را دارند و ما به هزار و یک علت نه. برای اطلاعات بیشتر می توانید به وبلاگ شرکت مراجعه فرمایید.
شاید اینجا محل خوبی برای این بحثها نیاشد ولی زنبوردار ایرانی برای اینکه حرفی برا گفتن داشته باشد، چاره ای جز اینکه مدرن ببیند، مدرن هزینه کند و مدرن برداشت کند ندارد. برای رسیدن به قله ها باید با احترام به محصول خود و مشتری از عصر اکستراکتور 4 قابه آهنی با رنگ سرطان زای سربی، که هنری غیر از تخریب عسل ندارند، عبور کنیم.
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط koohi »

سلام ،جناب جاهد درمورد اینکه زنبوردار ایرانی باید مدرن وجهانی باشد کاملا درست است وقتی با افریقایی ها صحبت می کردم ومی دیدم که چگونه با نشاط وانگیزه امده بودندبه حال خودم ......،در مورد محصولات شما هم به وبلاگ سر می زنم ولی فکر نمی کنید که یک شرکت مانند شما وبرای جهانی شدن لااقل باید یک سایت داشته باشد وآنهم به چند زبان، قریب به اتفاق شرکت های حاضر در نمایشگاه چنین امکانی را دارند فکر می کنم قدم اول ایجاد یک پست ویا صفحه با همکاری مدیر این سایت خیلی خوب باشد (یکی دو دوست می خواستند که اکستراتور20 قابه وجدید تهیه کنند ولی هیچ اطلاعی نداشتند).واما در مورد عکس ها می بینید که من هیچ آدرسی بجز یک موردقرار نداده ام وقصد تبلیغ آنها ویا کم جلوه دادن محصولات داخلی را نداشته ام وفقط برای نشان دادن زنبورداری جدید واختلاف بین خودمان با آنهابدون اطلاع از کار شما بوده ودر مورد نام بردن از شرکت لهستانی فقط بخاطر رشد این شرکت در کوتاه زمان بود واینکه شاید سازندگان ما هم با انگیزه بیشتر اقدام کنند ، به هر حال جهان در حال گذر سریع است وهر قومی که حتی یک قدم عقب افتاد معلوم نیست دیگر فرصت یابد که خود را همراه کند یا نه ،برای جهانی شدن باید فکر جهانی داشت وقدم اول شناخت این مسیر است که زنبورداران ما برای تسلط بر این مسیر لااقل باید بتوانند با همکاران خود آشنا شوند وبرای این فکر کنم دانش یک زبان مانند انگلیسی خیلی خوب باشد تصویر تصویر
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط koohi »

سلام، ادامه عکس ها.

تعدادی عکس از موم ذوب کن خورشیدی وگرده خشکن هم بود که ضمن پوزش خراب شده ،امیدوارم که دوستان از عکس ها استفاده کرده باشند. انشااله در نمایشگاههای بعدی باغرفه های پر بار ایرانی روبرو شویم.
پیوست ها
جنتر روسی( 250 دلار)
جنتر روسی( 250 دلار)
قفسه فشاری
قفسه فشاری
DSCF0531.JPG
انواع گرده گیر،سینی گرده گیر برای جلوگیری از فاسد شدن گرده به صورت توری ریز است ،در گوشه سمت چپ یک دریچه یک طرفه (سبز)قرار دارد
انواع گرده گیر،سینی گرده گیر برای جلوگیری از فاسد شدن گرده به صورت توری ریز است ،در گوشه سمت چپ یک دریچه یک طرفه (سبز)قرار دارد
در نمایشگاه اکراین کندوهای کفه باز چوبی وپلاستیکی با چند شکل بودند1- تمام کفه باز 2- نیمه کفه باز 3- قسمتی کفه باز به این شکل،سه سوراخ به شکل دایره باقطر 10 سانتیمترکه با فاصله 4 سانتیمتری از هم در طول کندو قرار داشتند(متاسفانه عکس مربوطه خراب شده )4- کندو با کفه باز ولی متغیر(میشد مقدار باز یا بسته بودن را تغییر داد)،با دارندگان هر کدام صحبت کردم ،می گویند که اندازه باز بودن کفه بسته به شرایط محیطی دارد گرما ،سرما ،رطوبت وجریان باد  ،حتی یکی میگفت که کندوهای وحشی هم بطور کامل باز نیستند (دوستانی که به این کندوها دسترسی دارند می توانند تحقیق کنند) با توجه به اینکه این کندوها در اروپا رایج شده بهتر است که شرایط خشک کشورمان را لحاظ کرده وبا امتحان هر سه نوع کندو ،بهترین را انتخاب کنیم واگر با یک کارشناس سیالات (شاید بین دوستان هم باشند)گفتگوکنیم شاید به نتیجه بهتری برسیم.<br />این یک کندو است که بطور کامل باز نیست به فاصله قسمت باز از انتهای کندو وهمچنین بف فاصله قسمت جلو دقت کنید
در نمایشگاه اکراین کندوهای کفه باز چوبی وپلاستیکی با چند شکل بودند1- تمام کفه باز 2- نیمه کفه باز 3- قسمتی کفه باز به این شکل،سه سوراخ به شکل دایره باقطر 10 سانتیمترکه با فاصله 4 سانتیمتری از هم در طول کندو قرار داشتند(متاسفانه عکس مربوطه خراب شده )4- کندو با کفه باز ولی متغیر(میشد مقدار باز یا بسته بودن را تغییر داد)،با دارندگان هر کدام صحبت کردم ،می گویند که اندازه باز بودن کفه بسته به شرایط محیطی دارد گرما ،سرما ،رطوبت وجریان باد ،حتی یکی میگفت که کندوهای وحشی هم بطور کامل باز نیستند (دوستانی که به این کندوها دسترسی دارند می توانند تحقیق کنند) با توجه به اینکه این کندوها در اروپا رایج شده بهتر است که شرایط خشک کشورمان را لحاظ کرده وبا امتحان هر سه نوع کندو ،بهترین را انتخاب کنیم واگر با یک کارشناس سیالات (شاید بین دوستان هم باشند)گفتگوکنیم شاید به نتیجه بهتری برسیم.
این یک کندو است که بطور کامل باز نیست به فاصله قسمت باز از انتهای کندو وهمچنین بف فاصله قسمت جلو دقت کنید
DSCF0559.JPG
DSCF0556.JPG
این یک کندوی کفه باز است ،ارتفاع آن نسبت به کندوهای معمولی کمی بیشتر است واین بخاطر این است که تله گرده گیر در زیر کندو نصب شده 1- سینی تله از پشت به حالت کشویی است 2- زنبورها بعد از داخل شدن از دریچه بسمت زیر کندو هدایت می شوند 3- توری تله در شکل به رنگ خاکستری است4- توری زرد در انتهای کندو برای حفظ حالت کفه باز بودن هست و زنبور نمی تواند از آن عبور کند5- بعد از گرده گیری هردو توری برداشته می شوند 6- برای حفظ گرده هااز گردوغبار وباران قبل از تخلیه خیلی خوب است وهمین طور برای زنبورها نیازی به تمرین گذاشتن تله بدون توری نیست در این کندو برای استحکام لبه ها که قاب قرار می گیرد از یک نوار فلزی نازک استفاده شده
این یک کندوی کفه باز است ،ارتفاع آن نسبت به کندوهای معمولی کمی بیشتر است واین بخاطر این است که تله گرده گیر در زیر کندو نصب شده 1- سینی تله از پشت به حالت کشویی است 2- زنبورها بعد از داخل شدن از دریچه بسمت زیر کندو هدایت می شوند 3- توری تله در شکل به رنگ خاکستری است4- توری زرد در انتهای کندو برای حفظ حالت کفه باز بودن هست و زنبور نمی تواند از آن عبور کند5- بعد از گرده گیری هردو توری برداشته می شوند 6- برای حفظ گرده هااز گردوغبار وباران قبل از تخلیه خیلی خوب است وهمین طور برای زنبورها نیازی به تمرین گذاشتن تله بدون توری نیست در این کندو برای استحکام لبه ها که قاب قرار می گیرد از یک نوار فلزی نازک استفاده شده
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

با سلام وعرض ادب و احترام و خسته نباشید اینجانب خواستم به نوبه خودم از اقای کوهی که زحمت کشیده و هزینه کرده و در این نمایشگاه ها شرکت کردند و اطلاعات خود را جهت آموزش و اطلاع رسانی با دیگر دوستان به اشتراک گذاشتند مراتب تشکر خودم را ابراز کنم انشالله همیشه موفق و تندرست باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
jahed
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط jahed »

سلام مجدد خدمت سرور عزیزم جناب آقای کوهی عزیز
تشکر مجدد بخاطر اطلاعات مفیدی که ارائه کرده اید.
در مورد وبسایت تذکرتان درسته. واقعیت اینه که یکم باید بیشتر وقت برای اینجور کارا بذارم. طرح ریزی یک وبسایت با زبانهای فارسی انگلیسی، ترکی و کردی در اولویت کاریم هست ولی خداییش وقت کم میارم.
در مورد گذاشتن عکس هم . منظور بنده احتیاط خودم بوده. جنابعالی که لطف کرده اید این اطلاعات را گذاشته اید و ازقضا شناساندن محصولا خارجی و فاصله زنبورداری دنیا با خودمان شاید تکانی به فضای کنونی باشد و نهایتا به نفع تولید کننده داخلی هم هست.
هرکسی که دستی در تولید دارد میداند که چه سختی هایی در این عرصه وچود دارد و وافعا حل این مشکلات، خصوصا در شرایط فعلی بازار، از قدرت یک تولید کننده خارج هست. با این حال تنها راه، کار و تلاش مضاعف است.
انشاالله با تلاش همگانی به جایگاه شایسته خود برگردیم. یا علی
نمایه کاربر
aminhoseini
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
محل اقامت: مسجد سليمان
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

پست توسط aminhoseini »

عکسهای زیبایی گذاشتید.
تصویر