رضایت از نژاد (سال 94)

سوالات در مورد اصلاح نژاد و تمامی مسائل مربوط به اصلاح نژاد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

رضایت از نژاد (سال 94)

پست توسط AKBAR2 »

سلام دوستان لطف کنید از راندمان زنبورستان خودتون و میانگین تولیدی که امسال داشتین گزارشی بدین واینکه ایا امسال برای تولید بیشتر روی نژاد زنبور کاری کردین یا نه..کلا از زنبور خودتون راضی هستین...هر دوستی که تجربه ای در اصلاح نژاد داره برای کمک به دوستان لطفا راه کار بده....

نمایه کاربر
eslami
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نوشهر
تشکر کرده: 39 دفعه
تماس:

Re: رضایت از نژاد

پست توسط eslami »

سلام.من امسال در کل راضی بودم.نژاد کارنیو و ایرانی بودن.
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

Re: رضایت از نژاد (سال 94)

پست توسط AKBAR2 »

یعنی امسال واقعا کسی تجربه جدیدی نداره هنوز کسی میانگین برداشت زنبورستان خودشو حساب نکرده...واقعا کسی امسال برای بهبود وکیفیت زنبورستان کاری نکرده...
نمایه کاربر
hamed_gwd
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز - 09365267497
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

پست توسط hamed_gwd »

سلام دوستان
البته به نظر بنده این آماربرداریها توی هر کاری لازمه و به پیشرفت کار کمک میکنه. ولی حالا دوستان یا نمیخوان اطلاعات بدن یا اصلا اینکارو نکردن نمیدونم.
من که خودم تعداد کمی کندو دارم و ازشون نسبتا راضیم. ولی امسال دوتاش خوب کار نکرد. مخصوصا یه کارنیکا داشتم که خیلی کم عسل داد و جمعیتش هم نسبت به بقیه زنبورا زودتر افت کرد. ولی بقیشون که ترکیب چندتا نژاد بودن بهتر کار کردن.
فریب واژه ها را نخوریم. وقتی اولین حرف الفبا کلاه سرش برود فاتحه بقیه کلمات را باید خواند.
نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: فارس
تشکر کرده: 552 دفعه
تماس:

پست توسط mohammad123 »

بهترین روش اصلاح نژاد که میشه راندمان بهتری از تولید نژاد های خوب بدست اورد مطالعه بر روی عملکرد کندو ها ست که با شناسایی کندو های ممتاز و رکورد دار میتوان در فصل دی و بهمن نسبت به قرار دادن قاب نر در کندو جهت تخمریزی نژادهای منتخب اقدام کرد .

هر چقدر تعداد کندوهای زنبورستان بیشتر باشه رقابت بهتری در اتخاب بهترین کندوها بوجود میاد .

تجربه من در مطالعه روی زنبورهایی که از طریق پیوند زدن بوجود اوردم این بود که بین 100 عدد کندویی که از ملکه رکورددار سال قبل بوجود امدند فقط و فقط تعداد 4 ملکه با خصوصیات بسیار عالی و چشمگیر ایجاد شدند و 10 ملکه با قدرت و تولید عالی و 86 بقیه در حد خوب بودند .

این قضیه به من ثابت کرد که هر ساله نیاز به رکورد گیری جهت افزایش عملکرد زنبورستان وجود دارد .
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 6 مهمان