درصد ساكارز

سوالات مربوط به عسل و عسل شناسي و خواص و ....

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
aliakbar
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نوشهر
تشکر کرده: 41 دفعه
تماس:

درصد ساكارز

پست توسط aliakbar »

با سلام
من عضو جديد هستم.سوالم اينه كه ايا درصد ساكارز در گلهاي مختلف باهم فرق ميكنه؟در عسل بهارنارنج چقدر باشه خوبه؟كسي عسل بهارنارنج رو داده ازمايش؟
با تشكر

avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

Re: درصد ساكارز

پست توسط avrinasal »

با سلام دوست عزیز درصد ساکارز عسلها با هم فرق میکنه که مربوط میشه به نوع گل و گیاه تغیه کرده درصد ساکارز عسل مرکبات بیشتر میادحدود 3 درصد بدون تغیه دستیش
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
arash_pordel
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز-تهران
تشکر کرده: 580 دفعه
تماس:

پست توسط arash_pordel »

avrinasal نوشته شده:با سلام دوست عزیز درصد ساکارز عسلها با هم فرق میکنه که مربوط میشه به نوع گل و گیاه تغیه کرده درصد ساکارز عسل مرکبات بیشتر میادحدود 3 درصد بدون تغیه دستیش

جناب اصغرپور آیا لیستی برای درصد ساکارز دیگر گیاهان هم دارید؟ یا می تونید بقیه ی گیاه های معروف رو که ازشون عسل به دست می یاد، درصد ساکارز طبیعی خود گیاه رو بگید؟

به نظرتون درصد ساکارز عسل وحشی چه قدره؟
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

با سلام دوست عزیز ارش خان من نمیدونم شما چه نوع گیاهی مد نظرتونه ؟ببینید گیاهان همه دارای ساکارز طبیعی هستند که در برخی گونه ها زیاده ولی در برخی گونه ها کم .مثلا مرکبات دارای ساکارز بیشتری نسبت به وگونه های کوهی میباشند مثل گون اویشن . خارشتر .زول .وغیره ........و تجربیات و تحقیقات بنده نشون داده زنبورداری که اصلا شکر نداده ولی عسلشون رو که انالیز کردیم دارای ساکارز بالایی بوده خب این برمیگرده ا به گونه گیاه تغذیه شده وخود زنبوردار . شاید بپرسید چرا زنبوردار ؟چون بعد از تحقیق متوجه شدم که عسل رو زود و نارس صاف کرده بوده واین دلیل زیاد ساکارزش بو که اونم از روی مقدار رطوبت عسل قابل تشخیص هست جناب ارش عسل وحشی هم فرق نمیکنه چون اونم از همون گلهایی که دیگر زنبوران تغذیه کرده استفاده کردند بر فرض مثال عسل کنار وحشی دارای ساکارز بیشتری نسبت به مثال عسل اویشن و گون وحشی میباشد در حالی که هر دو عسل وحشی هستند و بدون تغذیه دستی . اخرین عسل وحشی که الان هم موجود دارم دارای ساکارز زیر نیم درصده که مربوط به گیاه اویشن میشه .. موفق و پیروز باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سمنان
تشکر کرده: 92 دفعه
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

هزینه آنالیز عسل چقدره؟
تمام آزمایشگاهها تواناییش رو دارن یا باید آزمایشگاههای مخصوصی باشه؟
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

با سلام این بستگی به مقدار و تعداد ازمون که شما میخواهید داره در ضمن فقط ازمایشگاه های دامپزشکی و صنایع غذایی امکان انالیز رو دارند که اونم بعضا تجربه نشون داده که جوابها با هم متضاد هستند من بارها گفتم و دوباره میگم اگر از دوستان کسی میخواد عسل انالیز کنه ما در خدمت گذاری حاضریم
از 20 تومن شروع میشه تا 50 تومن به علت نبود ثبات در بازار ومواد ازمایشگاهی امکان تغییر قیمت وجود دارد.
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
aliakbar
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نوشهر
تشکر کرده: 41 دفعه
تماس:

پست توسط aliakbar »

با سلام
من پارسال ابتدا 4 تا كندو خريدم و اين كارو شروع كردم. طبق گفته ها مقداري خمير شيرين دادم و بعد هم شربت به مقدار كم. تقريبا تا يك هفته ده روز قبل از باز شدن گل مركبات شربت رو قطع كردم. وقتي عسل رو دادم ازمايش ساكارز حدود 11 درصد اومد و رطوبت هم حدود 13. رطوبت خوب بود ولي درصد ساكارز ذهنم رو مشغول كرده. كجاي كارم اشكال داشته كه امسال اونو انجام ندم.ادرس ازمايشگاه رو از اداره استاندارد شهرستان گرفتم كه خود اداره هم با اون شركت كار ميكنه. سوال بعدي اينكه بر فرض درصد ساكارز عسلي شده باشه 12 .ميشه گفت كه اين عسل 93 درصد طبيعيه؟ با توجه به استاندارد 5 درصد كه اگه بيشترين حد رو در نظر بگيريم 7 درصد تجاوز كرده.پس ميشه گفت كه 93 درصد طبيعيه؟
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

aliakbar نوشته شده:با سلام
من پارسال ابتدا 4 تا كندو خريدم و اين كارو شروع كردم. طبق گفته ها مقداري خمير شيرين دادم و بعد هم شربت به مقدار كم. تقريبا تا يك هفته ده روز قبل از باز شدن گل مركبات شربت رو قطع كردم. وقتي عسل رو دادم ازمايش ساكارز حدود 11 درصد اومد و رطوبت هم حدود 13. رطوبت خوب بود ولي درصد ساكارز ذهنم رو مشغول كرده. كجاي كارم اشكال داشته كه امسال اونو انجام ندم.ادرس ازمايشگاه رو از اداره استاندارد شهرستان گرفتم كه خود اداره هم با اون شركت كار ميكنه. سوال بعدي اينكه بر فرض درصد ساكارز عسلي شده باشه 12 .ميشه گفت كه اين عسل 93 درصد طبيعيه؟ با توجه به استاندارد 5 درصد كه اگه بيشترين حد رو در نظر بگيريم 7 درصد تجاوز كرده.پس ميشه گفت كه 93 درصد طبيعيه؟

با سلام دوست عزیز علت بالااومدن ساکارز شما هم به منطقتون ربط داره و هم به نارس بودن عسلتون البته ازمایشگاه هم مهمه چون من شک دارم که جواب انالیز شما درست باشه حتما یه ازمایشگاه دیگه رو امتحان بفرمایید بعضی از ازمایشگاها اصلا عسل رو انالیز نمیکنند و همینطوری از خودشون یه چیزی تائین میکنند و بعضی هم با دستگاه انالیز میکنند که اونم درصد خطاش بالاست در این مواقع حتما نمونه شاهد از عساتون بگیرید و در دو جا انالیز کنید خودتون تفاوت رو خواهید دید در مورد درصد عسل هم عارضم که 100 درصد یک اصطلاح عامیانه است که استفاده میشه و چنین چیزی وجود نداره عسل دارای حدود 80 درصد قند حدود 16 درصد رطوبت و مواد وحدود 5 درصد مواد ویتامینه و معدنی + مواد دیگه از جمله عطران و خاکستر و ..است که جمعش میشه 100 درصد و بهترین گزینه برای درصد عسل همون مقدار ساکارز میباشد اگر ساکارز از 8 درصد تجاوز کند به گفته اساتید این رشته تقلبی محسوب میشود موفق باشید
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان