کم کردن نیش زنی زنبور موقع گرفتن عسل

سوالات مربوط به عسل و عسل شناسي و خواص و ....

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
sh221166
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز - فیروزآباد
تشکر کرده: 21 دفعه
تماس:

کم کردن نیش زنی زنبور موقع گرفتن عسل

پست توسط sh221166 »

سلام

بچه ها من ی تجربه شخصی دارم شایدم اشتباه لطفا راهنماییم کنید تا از تجربیات شمام استفاده کنم

کندوهای بدون طبق

موقع عسل گیری اول قابهایی که قراره اکستراکتور بشن رو مشخص میکنم همشونو برمیدارم و توی ی صندوق خالی میزام بعد یکی یکی زنبوراشونو توی کندوی اصلی میتکونم و بروس میزنم
چون زمانی که اینکارو نکنم زنبورهایی که میتکونم توی کندو و یکم میترسن روی قاب بعدی که قراره بردارم میشینن و با برداشتن قاب بعدی اونا آماده حمله هستن ولی وقتی قابها رو یک جا برمیدارم و میرم سراغ قاب بعدی که قبلا گذاشتم توی صندوق جدید اونا اصلا خبر ندارن که ی قاب عسل کش رفتم و رفتارشون عادیه تا زمانی که همون بلا سر خودشونم بیاد!!

توی کندوی دو طبقه
هم همین کارو میکنم با این فرق که اول همه قابهایی که قراره عسل بگیرم به طبق انتقال میدم بعد تکوندن زنبورا رو توی کندو انجام میدم تا زنبورای طبق متوجه عسل گیری نشن و عصبانی نشن

نتیجه این کارم خیلی خیلی خوب بود و حمله زنبورا برای نیش خیلی خیلی کمتر شد

ببخشید طولانی شد لطفا راهنمایی کنید ممنون

نمایه کاربر
Hassannozarpour

Re: کم کردن نیش زنی زنبور موقع گرفتن عسل

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام دوست محترم کاملا کار درستی انجام داده ای ولی در هنگام خروج قابها از کندو وانتقال آنها در کندوی دیگر سعی کن قاب حاوی ملکه را از کندو خارج نکنی ودر جای خودش در کندو قرار دهی تا استرس وشوکی به تخمگذاری کردن آن وارد نشود در شروع چنین کاری اول مقداری دود به کندو بزن وقاب حاوی ملکه را در جمعیت پیداکن وبعداز اطمینان سایر قابها را جهت استحصال عسل از کندو خارج کن وپس از پایان آن کندو را نزدیکهای غروب که هوا تاریک میشود به مقدار زیادی تغذیه کن تا زنبورهای کندو که دارای حالت گیجی هستند مورد هجوم زنبوران سایر کندوها قرارنگیرند وغارت نشوند .
نمایه کاربر
sh221166
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز - فیروزآباد
تشکر کرده: 21 دفعه
تماس:

Re: کم کردن نیش زنی زنبور موقع گرفتن عسل

پست توسط sh221166 »

مرسی از راهنمایی ولی پیدا کردن ملکه یکم سخت و وقت گیره اگه بتونم باشه ولی اگه نشه اعصاب ادم قاطی میشهتصویر

ی سوال دیگه

من شنیده بودم تغذیه بعد از عسل گیری دو یا سه روز بعد باشه !!! الان شما میگی همون روز غروب!!!

بعد از برداشت عسل کی بهتره تغذیه رو شروع کرد؟!!
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان