رس نبستن عسل شان

سوالات مربوط به عسل و عسل شناسي و خواص و ....

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبریز
تشکر کرده: 8 دفعه
تماس:

رس نبستن عسل شان

پست توسط saman656 »

با سلام
یه سوال از اردبیلی ها و مغانی های عزیز دارم
در مراحل تولید عسل از چی استفاده می کنید که عسل به صورت شان رس نمی بندد ؟
دوستان اگر جواب عمومی ندادید حداقل پیام خصوصی بزارین
ممنون

نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

Re: رس نبستن عسل شان

پست توسط Kismar »

saman656 نوشته شده:با سلام
ممنون

رس کردن عسلها با توجه به پوشش گیاهی منطقه برداشت شهد و محیطی که ان عسل نگهداری میشه متفاوته.
عسل تولیدی ما ساکاروزش امسال 0.8 بود . در انباری روستا بخاطر خنکی هوای اول مهر ماه عسل کدر یا باصطلاح لای شد اخر مهر که هوا کاملا خنک شده بود رس کرد و کاملا سفت شد بنحوی که انگشت دست داخلش فرو نمیرفت. ولی همان عسل در شهر در محیط اشپزخانه نگهداری میشه و هنوز رس نکرده.
عسلهای تغذیه خیلی کم پیش میاد که رس کنن حتی اگر جای انها برای مدت زیادی خنک باشد....
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبریز
تشکر کرده: 8 دفعه
تماس:

پست توسط saman656 »

ما برای عسلهای که با تغذیه زنبورها با شکر انجام میشه راه حل می خوایم
جواب این سوال فقط پیش اردبیل ها و مغان ها به طور محفوظ است اگه لطف کنند در این پست شرکت کنندن ما را بی نهایت شاد می کنند
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

saman656 نوشته شده:ما برای عسلهای که با تغذیه زنبورها با شکر انجام میشه راه حل می خوایم
جواب این سوال فقط پیش اردبیل ها و مغان ها به طور محفوظ است اگه لطف کنند در این پست شرکت کنندن ما را بی نهایت شاد می کنند

فکر کنم منظور شما این که انها یه چیز به شربت اضافه میکنن که دیگه حتی عسل رو بدی ازمایشگاه هم نمیشه تغذیه بودن ان را فهمید.... تصویر
چیزی که به شربت اضافه میکنن 2 یا 3 تا ایران چکه که اگه مسئول ازمایشگاه اشنات باشه با دیدن ان هر چی که مد نظر شما رو تو ان برگه مینویسه.....
تصویرما به این میگیم ...........................خوتان جای خالی رو پر کنید.
آخرین ويرايش توسط 1 on Kismar, ويرايش شده در 0.
...........
[/I]
نمایه کاربر
reza63
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد مقدس
تشکر کرده: 554 دفعه
تماس:

پست توسط reza63 »

یعنی ب شربت اسید تار تاریک میزنید
ایرانی
میتوانی
Mahnazun@yahoo.com
[COLOR=#8064a2]
[/COLOR]
[COLOR=#8064a2]09371321732[/COLOR]
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

سلام
من هر سال بین 100 تا 150 کیلو عسل تغذیه میخرم که از ان برای تهیه خمیر شیرین و کیک در زمستان استفاده میکنم . امسال از یه دوستی 200 کیلو گرفتم که جلوی خودم با دستگاه صافش کرد و الان که تو انباری ازش نگهداری میکنم نصفش رو هم مصرف کرم انجا جای نسبتا سرد هم هست تکان نخورده و اثری از رس در ان دیده نمیشه...
عسل تغذیه بندرت پیش میاد رس بشه. انهایی که تغذیه کار میکنن خیالشان از این بابت راحته که عسلشان حداقل تا یک سال رس نمیکه تازه بهد از یک سال ارام ارام کدر میشه.. به شربت هم رنگهای خوارکی و اسانس هم اضافه میکنن و عسل را پس از برداشت حرارت هم میدن که رنگ ان تیره (به رنگ چای) خود را نشان دهد.....ان عسل وقتی به بازار عرضه میشه خواصی نداره ..خیلیها دانسته بخاطر قیمت ارزانش خرید میکنن و خیل ها هم فریب بر چسب خوشگل انرا میخورند تصویر تصویر تصویر
...........
[/I]
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 107 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi1 »

Kismar نوشته شده:سلام
من هر سال بین 100 تا 150 کیلو عسل تغذیه میخرم که از ان برای تهیه خمیر شیرین و کیک در زمستان استفاده میکنم . امسال از یه دوستی 200 کیلو گرفتم که جلوی خودم با دستگاه صافش کرد و الان که تو انباری ازش نگهداری میکنم نصفش رو هم مصرف کرم انجا جای نسبتا سرد هم هست تکان نخورده و اثری از رس در ان دیده نمیشه...
عسل تغذیه بندرت پیش میاد رس بشه. انهایی که تغذیه کار میکنن خیالشان از این بابت راحته که عسلشان حداقل تا یک سال رس نمیکه تازه بهد از یک سال ارام ارام کدر میشه.. به شربت هم رنگهای خوارکی و اسانس هم اضافه میکنن و عسل را پس از برداشت حرارت هم میدن که رنگ ان تیره (به رنگ چای) خود را نشان دهد.....ان عسل وقتی به بازار عرضه میشه خواصی نداره ..خیلیها دانسته بخاطر قیمت ارزانش خرید میکنن و خیل ها هم فریب بر چسب خوشگل انرا میخورند تصویر تصویر تصویر
با سلام
عسل شان چطوری حرارت میدن
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

اکه منظور شما عسل با شانه امکان حرارت دادن ان وجود ندارد . همان اول عسلها رو با اکستراکتور تصفیه میکنن و در حلب و یا دبه نگهداری و انبار میکنن.یه سری هم با قاب به بازار عرضه میشه..
...........
[/I]
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

ممنون

با سلام من نمیخواستم وارد مبحث بشم چون نوشتن این مطالب باعث ازرده شدن و خراب شدم وجهه عسل میشه و از طرف دیگه دیدم جواب ندم نمیشه وجدانم قبول نمیکنه مردم گناه دارن بخدا هر چی رو به نام عسل میگیرند و میخورند . تقلب اصولا شهر و یا ملیت نمیشناسه در همه جا و همه ممالک هست منتها در عسل در ایران بعضی شهر ها در تقلبات معروف شدند که من چند تاشو با اجازه دوستان نام میبرم اردبیل . مغان . سراب . اصفهان . نجف اباد . خوانسار . خوی . و........بگذریم اینها شهر های هستند که در اونجا بر روی عسل تقلبات زیاد انجام میگیره البته جدیدا زیاد هم شدند که اینجا دیگه نمیگنجه بنویسم استفاده از مواد شیمیایی نیز از این شهر ها شروع شد تا الان که به بیشتر شهرهای دیگه هم سرایت کرده من نمیگم به عسل چی میزنند چون گفتم جنبه بد اموزی داره ولی تا این حد میگم که نامردها تا وایتکس که یک ماده کاملا شیمیایی و خطرناکه رو به عسل اضافه میکنند که رس نبنده و ..........................و خیلی چیزهای دیگه خلاصه ادم با دیدن و شنیدن این چیزها دلش بدرد میاد متاسفانه هستند کسایی که همه جیز رو میزارند زیر پاشون و فقط به پول فکر میکنند خدا عذاب چنین ادمهایی رو شدیدتر کنه که با سلامت مردم بازی میکنند تا جیبشون پر بشه موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

avrinasal نوشته شده:
ممنون

با سلام من نمیخواستم وارد مبحث بشم چون نوشتن این مطالب باعث ازرده شدن و خراب شدم وجهه عسل میشه و از طرف دیگه دیدم جواب ندم نمیشه وجدانم قبول نمیکنه مردم گناه دارن بخدا هر چی رو به نام عسل میگیرند و میخورند . تقلب اصولا شهر و یا ملیت نمیشناسه در همه جا و همه ممالک هست منتها در عسل در ایران بعضی شهر ها در تقلبات معروف شدند که من چند تاشو با اجازه دوستان نام میبرم اردبیل . مغان . سراب . اصفهان . نجف اباد . خوانسار . خوی . و........بگذریم اینها شهر های هستند که در اونجا بر روی عسل تقلبات زیاد انجام میگیره البته جدیدا زیاد هم شدند که اینجا دیگه نمیگنجه بنویسم استفاده از مواد شیمیایی نیز از این شهر ها شروع شد تا الان که به بیشتر شهرهای دیگه هم سرایت کرده من نمیگم به عسل چی میزنند چون گفتم جنبه بد اموزی داره ولی تا این حد میگم که نامردها تا وایتکس که یک ماده کاملا شیمیایی و خطرناکه رو به عسل اضافه میکنند که رس نبنده و ..........................و خیلی چیزهای دیگه خلاصه ادم با دیدن و شنیدن این چیزها دلش بدرد میاد متاسفانه هستند کسایی که همه جیز رو میزارند زیر پاشون و فقط به پول فکر میکنند خدا عذاب چنین ادمهایی رو شدیدتر کنه که با سلامت مردم بازی میکنند تا جیبشون پر بشه موفق باشید

....به این شهرها اسفراین رو هم اضافه کنید..... تصویر
البته این برمیگرده به بی اطلایی نداری و بی پولی مردم.....عده ای از مردم عزیز ما فقط دنبال جنس ارزانند فرقی هم برایشان نمیکنه که ایا ان جنس کیفیت دارد یاخیر...
چند وقت پیش من میخواستم برای زنبورام خمیر شیرین بزنم. تو شهر میگشتم دیدم در یک مغازه خوشکبار فروشی تعدادی شبشه عسل رو چیده پشت ویترین مغازش ازش پرسیدم داستان این عسلها چیه گفت این عسل 1500 گرمیه مال فلان شهره. قیمتش هم 8 تومنه تصویر....
یک برچسب طلایی خوشرنگ و لاآبی داشت که از دیدنش میگفتی حتمن عسلش درجه یکه فقط شیشه اش 2 تومن می ارزید... من یکی گرفتم اوردم خونه با ان خمیر شیرین درست کردم.. یک بسته از ان رو گذاشتم برای یکی از زنبورها الان 1 هفته است همان جوری مانده بالای قابها و بهش دست نزدن و جالب اینجاست زبورها محل تجمعشان رو هم عوض کردم این مورد را من در سه تا از کندوها تکرار کردم دقیقا همین مشکل پیش امد.. تا مجبور شدم همه خمیر ها رو که با این شبه عسل رو ساخته بودم رد جمع اوری کنم.
از یه دوستی یه مقدار عسل تغذیه گرفتم و مثل همیشه خمیر شیرین درست کردم دادم زنبورها بلا فاصله زنبورها رفتن طرفش و شروع به خوردنش کردن.....و جالب اینجاست این عسل تقلبی کلی موجوز از ادارت مختلف داره...
...........
[/I]
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

با سلام و با اجازه از مدیریت محترم اقای جهانی دوستان خواسته بودند که نمونه ای از این عسل تقلبی و دست ساز رو معرفی کنم و بنده نیز به عنوان یک شهر وندو یک انسان که وظیفه خود دونستم که لااقل به وظیفه انسانی خودم عمل کرده و عسلی رو که با عنوان عسل ارگانیک با قیمت بالایی هم بفروش میرسه و تقلبی و دست ساز میباشد رو خدمت دوستان معرفی کنم این عسل در سایتی با نام کهکشان که نوعی شبکه بازاریابی گولدکوئیستی نیز میباشد با نام عسل ارگانیک به فروش میرسد جالب اینجاست که این شبکه تمامی این محصولات تقلبی رو در سطح ایران پخش کرده و با از راه بدر کردن جوانان بدبخت بیکار ایرانی سعی در پخش و بازاریابی این محصولات که یکی از ان نیز عسل تقلبی دست ساز این شرکت است کرده است طبق برسی های بعمل امده این عسل تقلبی بوده و غیر قابل مصرف میباشد و مصرف ان تبعات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت این عسل دست ساز و تقلبی با بسته بندی بسیار شیک و فریبنده و با نام عسل ارگانیک GNMبفروش میرسدکه غیر قابل مصرف است شایان ذکر است که مثل این عسل در بازار ایران که هیچ نوع نظارت و برخورد جدی با خاطیان وجود ندارد بسیار است ادرس این سایت عرض این عسل تقلبی با نام ابر تجارت کهکشان http://www.gnmco.ir

[CENTER]تصویر[/CENTER]
[CENTER]تصویر[/CENTER]
آخرین ويرايش توسط 3 on avrinasal, ويرايش شده در 0.
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

avrinasal نوشته شده:با سلام و با اجازه از مدیریت محترم اقای جهانی دوستان خواسته بودند که نمونه ای از این عسل تقلبی و دست ساز رو معرفی کنم و بنده نیز به عنوان یک شهر وندو یک انسان که وظیفه خود دونستم که لااقل به وظیفه انسانی خودم عمل کرده و عسلی رو که با عنوان عسل ارگانیک با قیمت بالایی هم بفروش میرسه و تقلبی و دست ساز میباشد رو خدمت دوستان معرفی کنم این عسل در سایتی با نام کهکشان که نوعی شبکه بازاریابی گولدکوئیستی نیز میباشد با نام عسل ارگانیک به فروش میرسد جالب اینجاست که این شبکه تمامی این محصولات تقلبی رو در سطح ایران پخش کرده و با از راه بدر کردن جوانان بدبخت بیکار ایرانی سعی در پخش و بازاریابی این محصولات که یکی از ان نیز عسل تقلبی دست ساز این شرکت است کرده است طبق برسی های بعمل امده این عسل تقلبی بوده و غیر قابل مصرف میباشد و مصرف ان تبعات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت این عسل دست ساز و تقلبی با بسته بندی بسیار شیک و فریبنده و با نام عسل ارگانیک GNMبفروش میرسدکه غیر قابل مصرف است
تصویر

سلام جناب اصغر پور عزیز ...وقت شما بخیر
عجب بسته بندی داره.. شما از کجا متوجه شدید که عسلش تقلبیه؟ حالا که این همه زحمت کشیدید و این مطلب با ارزش رو بیان کردید لطف کنید ادرسه ان سایت رو هم بطور کامل ذکر کنید..
آخرین ويرايش توسط 3 on Kismar, ويرايش شده در 0.
...........
[/I]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان