قیمت انواع عسل طبیعی در استان های ایران

سوالات مربوط به عسل و عسل شناسي و خواص و ....

مدیر انجمن: mellifera

avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

Re: قیمت انواع عسل طبیعی در استان های ایران

پست توسط avrinasal »

fara نوشته شده:
avrinasal نوشته شده:
fara نوشته شده:
avrinasal نوشته شده:
aliakbar نوشته شده:با سلام
مهم اینجاست که چه عسلی رو طبیعی میگن و کدوم رومصنوعی. واقعا ملاک چیست؟ اگه از رو ازمایشه , چه فاکتورهایی رو باید درنظر گرفت؟ اگه صرف اینه که زنبور تو جنگل یا کوه و صحرا بصورت وحشی بوده قضیه فرق میکنه. واقعا تعریف خاصی از این دو (عسل طبیعی و مصنوعی) به درستی در دست نیست. من سال گذشته عسل چهل گیاه کوه رو گرفتم با درصد ساکاروز 2.3 یا 3.2 که در هر دو صورت عسل 100 درصد طبیعی به شمار میاد و فروختم کیلویی 40 تومان. در صورتیکه عسلی که از زنبورهای وحشی گرفته میشه خیلی بالاتر از اینا قیمت میذارن. واقعا ملاک چیست؟ برای قیمت گذاشتن هر کیلو عسل , مشکل یکی دو تا نیست. چرا استاندارد عسل افتخاریه و اجباری نیست؟ لااقل برای شرکتهای بزرگ. به نظر من که خیلی مبهمه.

با سلام دوست عزیز اولا که انالیز برای عسل اجباریه و استاندارد ملزم کرده که حدود استانداردهای موجود رو در نظر بگیرند و رعایت کنند حالا شرکته میاد عسل تقلبی و بی کیفیت میده بازار این از بی عرضگی مسئولینه و ارگانهای ذی ربطه . در عسله درصد ساکارز مهمه ولی از اون مهمتر فاکتورهای دیگه ای هم وجود داره نظیر قندهای احیا . رطوبت . میزان فرکتوز به گلوکز . میزان انزیمهای موجود عسل . اسیدیته . و....فرق عسل وحشی با عسل پرورشی دراینه درسته که هر دو از یک گل و منطقه تغذیه میکنند ولی اون عسل از عسل شما برتره علتش چیه ؟ ببینید اون از شکر استفاده نکرده پس از عسل شما خالصتره ولی شما شاید به مقدار کم هم شده استفاده کردید - عسل وحشی دارای انزیمهای بیشتر از عسل شماست - عسل وحش ارگانیکه ولی عسل شما نه . چون زنبوردارها انواع اقسام داروها و انتی بیوتیک ها بدون اینکه بدونند اینها چیه و چه تاثیری بر روی کلونیها و همچنین عسل تولید شده از این کندوها داره رو دارند به خورد زنبور بدبخت میدند اسمشم گذاشتند مبارزه با افات و تقویت زنبور و غیره ... بگذریم درصد ساکارز عسل وحشی میاد زیر نیم درصد در حالی که عسل شما حدود سه درصد اومده پس نشون میده که از شکر استفاده کردید این ملاکه که شما خواسته بودید بدونید موفق باشید

آقای اصغر پور ساکارز به نوع گل هم بستگی دارد و ممکنه ساکارز یک گل بالاتر از گل دیگر باشد من خودم سال گذشته اصلا از شکر استفاده نکردم ولی بازم ساکارزم در حد 3درصد بود.

با سلام بله دوست عزیز درسته ساکارز گیاهان مختلف فرق میکنه منطقه شما چون مرکبات زیاده ساکارز عسلم بیشتر میشه ولی ولی خود زنبور و ازمایشگاه نیز بر میزان ان دلالت دارند متاسفانه بیشتر ازمایشگاه های موجود عسل رو به درستی انالیز نمیکنند و یا اصلا انالیز نمیکنند این رو میشه از جواب چند ازمایشگاه فهمید و خود زنبور و البته زنبوردار عسل رو سعی کنید نارس صاف نکنید من در طی چندین سال تحقیق برروی عسل به این نتیجه رسیدم که چنانچه عسل رو نارس صاف کنید بر مقدار ساکارز تاثیر گذار است سعی کنید که عسلهای رسیده یعنی دارای پولک کامل رو صاف کنید ساکارز در تمامی گلها و گیاهان موجوده این زنبوره که با انزیمهای خودش اون رو میشکنه و به گلوگز و فروکتوز تبدیل میکنه رطوبت منطقه نیز اندکی بر مقدار ساکارز تاثیر گذار هست خود شکر نیز بر ترشح انزیمها دلالت دارد وباعث کم شدن انزیم وترشح نادرست ان می شود موفق باشید

اقا اصغر پور ممنون از توضیحات ارزنده تان ولی منطقه ما از کویری تا کوهپایه ای متغیر هست هم رطوبت خیلی پایینه هم مرکبات در منطقه نداریم با این حال برداشت کوه من ساکارز در حد 3 بود البته جاهایی هم داریم که ساکارز از 2 و حتی یک و نیم پایین تر می یاد

پس دوست عزیزم با رعایت مسائلی که گفتم مطمئن باشید که انالیز عسلتون اشکال داشته ازمایشگاه رو عوض کنید با تکیه بر تجربیات چندین ساله ام عسل کوه نباید اونقدر ساکارز داشته باشه یه جای کار اشکال داشته پیگیری کنید مطمئنم به نتیجه می رسید موفق باشید

[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
sadeghdr65m
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان مازندران . شهرستان سوادکوه
تماس:

پست توسط sadeghdr65m »

با سلام .
جناب آقای اصغر پور
زنبورها که همون زنبوران یه عده شون تو تنه درختند یه عده هم تو کندوهای دست ساز انسان . تازه شم گل منطقه برای هر دو نوع زنبورها یکیه .خواهشن برام توضیح بدید این آنزیم ها رو از کجا آورید. به نظرم اگه به زنبورهامون شکر ندیم ( بنده یک ماه قبل از شروع جریان شهد دیگه به زنبور شکر نمیدم و خدا شاهده قبل از اینکه زنبورها رو ازجایی که تو زمستون هستند بخوام ببرم به مرکبات تمامی قاب ها رو بررسی میکنم و احیانا اگه قابی کوچکترین ذره ای عسل داشته باشه روش رو با ماژیک یه ضربدر میزنم تا یه وقتی تو عسل گیری اون قاب رو استخراج نکنم .یعنی کل عسلی هم که برداشت میکنم میشه قسم ابوالفضل خورد که یه قطره شکر نداره) ساکاروزشم با ساکاروز اون زنبور وحشی یکیه . از تمامی جوابهای شما فکر کنم همون استفاده از دارو ها درست باشه با تشکر و قدردانی فراوان .
در ضمن من عسل مرکبات و جنگلم رو کیلویی 40000 تومن فروختم و عسل کوهستان رو 50 تا 55 تومن .( از 30 تا زنبور در سال 92 در کوهستان کلا 40 کیلو برداشت داشتم )
نمایه کاربر
amir6777
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
محل اقامت: بوشهر
تماس:

پست توسط amir6777 »

در استان ما یعنی بوشهر..بنده از مردم روستایی کیلویی100 هزار تومن میخرم و 150 هزار تومن هم میفروشم..واقعا عسل خالص کوهستان هست و نه کندو
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

sadeghdr65m نوشته شده:با سلام .
جناب آقای اصغر پور
زنبورها که همون زنبوران یه عده شون تو تنه درختند یه عده هم تو کندوهای دست ساز انسان . تازه شم گل منطقه برای هر دو نوع زنبورها یکیه .خواهشن برام توضیح بدید این آنزیم ها رو از کجا آورید. به نظرم اگه به زنبورهامون شکر ندیم ( بنده یک ماه قبل از شروع جریان شهد دیگه به زنبور شکر نمیدم و خدا شاهده قبل از اینکه زنبورها رو ازجایی که تو زمستون هستند بخوام ببرم به مرکبات تمامی قاب ها رو بررسی میکنم و احیانا اگه قابی کوچکترین ذره ای عسل داشته باشه روش رو با ماژیک یه ضربدر میزنم تا یه وقتی تو عسل گیری اون قاب رو استخراج نکنم .یعنی کل عسلی هم که برداشت میکنم میشه قسم ابوالفضل خورد که یه قطره شکر نداره) ساکاروزشم با ساکاروز اون زنبور وحشی یکیه . از تمامی جوابهای شما فکر کنم همون استفاده از دارو ها درست باشه با تشکر و قدردانی فراوان .
در ضمن من عسل مرکبات و جنگلم رو کیلویی 40000 تومن فروختم و عسل کوهستان رو 50 تا 55 تومن .( از 30 تا زنبور در سال 92 در کوهستان کلا 40 کیلو برداشت داشتم )

با سلام اقای امیر احمدی عزیز مشکل شما برمیگرده به انالیزتون اگر واقعا این مشکل ساکارز و انالیز شما رو با چالش مواجه کرده از عسلهاتون نمونه بفرستید تا من دقیق انالیز کنم شما میتونید از طریق تلفن با من در تماس باشید تا بیشتر راهنمایی کنم موفق باشید
آخرین ويرايش توسط 1 on avrinasal, ويرايش شده در 0.
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

amir6777 نوشته شده:در استان ما یعنی بوشهر..بنده از مردم روستایی کیلویی100 هزار تومن میخرم و 150 هزار تومن هم میفروشم..واقعا عسل خالص کوهستان هست و نه کندو

جناب احمدی عزیز من از سال 1375 بمدت 5 سال در بوشهر زنبورداری کردم متاسفانه مردم بوشهر هیچ علاقه ای به عسل ندارن اگر هم باشد بسیار اندک است انها عاشق خرما و شیره ان هستن اگر هم کسی عسلی را میخرد صرفا بعنوان دارو بالای ان پول میدهد .... عسل این زنبورهای وحشی ریز اکثرا ساکاروز بالایی داره چون ان زنبورها بر خلاف زنبورهایی که ما داریم روی هر چیز شیرینی که شما فکرش رو نمیکنید میشیند...من به مردم عسل خالص اکالیپتوس ان موقع میدادم کیلو 4 تومن با ساکاروز 1.2 نمیخریدن ولی ان عسل رو میاوردم تهران رو هوا کیلو 7 تا 9 تومن میخریدن شاید باورتان نشه بوشهریها در طول سال از من 10 کیلم هم نمیخریدن و اگر کسی هم خرید میکرد بوشهری نبود ولی حاضر بودن بابت عسل این زنبورهای وحشی کیلویی انموقع 30 تومن هزینه کنن. در کل مردم جنوب زیاد اهل مصرف عسل نیستن....
آخرین ويرايش توسط 2 on Kismar, ويرايش شده در 0.
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

Kismar نوشته شده:
amir6777 نوشته شده:در استان ما یعنی بوشهر..بنده از مردم روستایی کیلویی100 هزار تومن میخرم و 150 هزار تومن هم میفروشم..واقعا عسل خالص کوهستان هست و نه کندو

جناب احمدی عزیز من 5 سال تو بوشهر زنبورداری کردم متاسفانه مردم بوشهر هیچ علاقه ای به عسل ندارن اگر هم باشد بسیار اندک است انها عاشق خرما و شیره ان هستن اگر هم کسی عسلی را میخرد صرفا بعنوان دارو بالای ان پول میدهد .... عسل این زنبورهای وحشی ریز اکثرا ساکاروز بالایی داره چون ان زنبورها بر خلاف زنبورهایی که ما داریم روی هر چیز شیرینی که شکا فکرش رو نمیکنید میشیند...من به مردم عسل خالص اکالیپتوس ان موقع میدادم کیلو 4 تومن با ساکاروز 1.2... نمیخریدن ولی ان عسل رو میاوردم تهران رو هوا کیلو 7 تا 9 تومن میخریدن شاید باورتان نشه بوشهریها در طول سال از من 10 کیلم هم نمیخریدن و اگر کسی هم خرید میکرد بوشهری نبود ولی حاضر بودن بابت عسل این زنبورهای وحشی کیلویی انموقع 30 تومن هزینه کنن. در کل مردم جنوب زیاد اهل مصرف عسل نیستن....

با سلام من با شما موافقم اقا نادر عزیز در مناطق جنوبی و گرمسیر ایران فکر نکنم کسی پیدا بشه عسل رو کیلویی 150 تومن بخره من خودم چندین سال مناطق جنوبی رو گشتم و از حال واوضاع ان با خبرم متاسفانه اهالی این مناطق زیاد گرایش به مصرف ندارند که اینم بر میگرده به اطلاعات کمشون از عسل و وضعیت معیشت و درامد خانوادها متاسفانه مناطق جنوبی ایران از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار نیست من نمیخوام بیشتر از این وارد جزئیات بشم ولی در این مناطق فکر نکنم کسی با این قیمت عسل بخره جز افراد انگشت شمار فقط همون عربهای مفت خور اون ور اب میتونند عسل استفاده کنند اون رو قبول دارم اینم اضافه کنم که عسل کنار و یا همون عسل زنبورهای ریز زیاد تعریف نداره چون دارای ساکارز بسیار بالایی هست که اینم بر میگرده به جنس زنبور و روش خانه سازی و پوشش گیاهی منطقه و خیلی چیزهای دیگه ...این عسل رو چون عربها اون ور اب گرون میخرند داخل ایران بسیار بزرگ جلوه میدند که درست نیست من نمیگم عسل بدی هست ولی بهتر از اونها هم وجود داره که هم نوع گیاهش مرغوبه هم ساکارز نداره و هم طعم و طبعش بهتره جالب اینجاست که عسل کنار رو با اون ساکارز زیادش مناسب برای افراد دیابتی معرفی می کنند
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
dylman
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شهردیلمان09118441905
تشکر کرده: 13 دفعه
تماس:

پست توسط dylman »

سلام دوستان من امسال از۲کندو ۲۲کیلو عسل خالص وبدون شکر گرفتم وهمشو دستگاه زدم و کیلوی۴۵ت فروختم باشان هم مشتری داشتم قمیتم از این بالاتر میدادن اما من همشو دستگاه زده بودم اما سال بعد تلافیشو در میارم
نمایه کاربر
sadeghdr65m
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان مازندران . شهرستان سوادکوه
تماس:

پست توسط sadeghdr65m »

avrinasal نوشته شده:
جناب آقای اصغر پور

با سلام اقای امیر احمدی عزیز مشکل شما برمیگرده به انالیزتون اگر واقعا این مشکل ساکارز و انالیز شما رو با چالش مواجه کرده از عسلهاتون نمونه بفرستید تا من دقیق انالیز کنم شما میتونید از طریق تلفن با من در تماس باشید تا بیشتر راهنمایی کنم موفق باشید

با سلام دوست عزیز اولا که انالیز برای عسل اجباریه و استاندارد ملزم کرده که حدود استانداردهای موجود رو در نظر بگیرند و رعایت کنند حالا شرکته میاد عسل تقلبی و بی کیفیت میده بازار این از بی عرضگی مسئولینه و ارگانهای ذی ربطه . در عسله درصد ساکارز مهمه ولی از اون مهمتر فاکتورهای دیگه ای هم وجود داره نظیر قندهای احیا . رطوبت . میزان فرکتوز به گلوکز . میزان انزیمهای موجود عسل . اسیدیته . و....فرق عسل وحشی با عسل پرورشی دراینه درسته که هر دو از یک گل و منطقه تغذیه میکنند ولی اون عسل از عسل شما برتره علتش چیه ؟ ببینید اون از شکر استفاده نکرده پس از عسل شما خالصتره ولی شما شاید به مقدار کم هم شده استفاده کردید - عسل وحشی دارای انزیمهای بیشتر از عسل شماست - عسل وحش ارگانیکه ولی عسل شما نه . چون زنبوردارها انواع اقسام داروها و انتی بیوتیک ها بدون اینکه بدونند اینها چیه و چه تاثیری بر روی کلونیها و همچنین عسل تولید شده از این کندوها داره رو دارند به خورد زنبور بدبخت میدند اسمشم گذاشتند مبارزه با افات و تقویت زنبور و غیره ... بگذریم درصد ساکارز عسل وحشی میاد زیر نیم درصد در حالی که عسل شما حدود سه درصد اومده پس نشون میده که از شکر استفاده کردید این ملاکه که شما خواسته بودید بدونید موفق باشید[/quote]

باز هم سلام
جناب اقای اصغر پور
شرمنده خدمت شما استاد محترم این صنعت جسارت میکنم .
من متن بالا رو در مورد توضیحات شما که با رنگ قرمز مشخص کردم نوشتم حرفمم این بود که عسل طبیعی که از کندو حاصل میشه با عسل وحشی همون منطقه از لحاظ ساکاروز و انزیم فرق نداره تنها فرقش اینه که تو عسل ما به احتمال زیاد اثرات دارو وجود داره . یاد آور شم که این برداشت منه اگه برداشت من از این موضوع اشتباهه بی زحمت راهنماییم کنید.
نمایه کاربر
amir67777
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
محل اقامت: فارس
تماس:

پست توسط amir67777 »

avrinasal نوشته شده:
Kismar نوشته شده:

جناب احمدی عزیز من 5 سال تو بوشهر زنبورداری کردم متاسفانه مردم بوشهر هیچ علاقه ای به عسل ندارن اگر هم باشد بسیار اندک است انها عاشق خرما و شیره ان هستن اگر هم کسی عسلی را میخرد صرفا بعنوان دارو بالای ان پول میدهد .... عسل این زنبورهای وحشی ریز اکثرا ساکاروز بالایی داره چون ان زنبورها بر خلاف زنبورهایی که ما داریم روی هر چیز شیرینی که شکا فکرش رو نمیکنید میشیند...من به مردم عسل خالص اکالیپتوس ان موقع میدادم کیلو 4 تومن با ساکاروز 1.2... نمیخریدن ولی ان عسل رو میاوردم تهران رو هوا کیلو 7 تا 9 تومن میخریدن شاید باورتان نشه بوشهریها در طول سال از من 10 کیلم هم نمیخریدن و اگر کسی هم خرید میکرد بوشهری نبود ولی حاضر بودن بابت عسل این زنبورهای وحشی کیلویی انموقع 30 تومن هزینه کنن. در کل مردم جنوب زیاد اهل مصرف عسل نیستن....

با سلام من با شما موافقم اقا نادر عزیز در مناطق جنوبی و گرمسیر ایران فکر نکنم کسی پیدا بشه عسل رو کیلویی 150 تومن بخره من خودم چندین سال مناطق جنوبی رو گشتم و از حال واوضاع ان با خبرم متاسفانه اهالی این مناطق زیاد گرایش به مصرف ندارند که اینم بر میگرده به اطلاعات کمشون از عسل و وضعیت معیشت و درامد خانوادها متاسفانه مناطق جنوبی ایران از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار نیست من نمیخوام بیشتر از این وارد جزئیات بشم ولی در این مناطق فکر نکنم کسی با این قیمت عسل بخره جز افراد انگشت شمار فقط همون عربهای مفت خور اون ور اب میتونند عسل استفاده کنند اون رو قبول دارم اینم اضافه کنم که عسل کنار و یا همون عسل زنبورهای ریز زیاد تعریف نداره چون دارای ساکارز بسیار بالایی هست که اینم بر میگرده به جنس زنبور و روش خانه سازی و پوشش گیاهی منطقه و خیلی چیزهای دیگه ...این عسل رو چون عربها اون ور اب گرون میخرند داخل ایران بسیار بزرگ جلوه میدند که درست نیست من نمیگم عسل بدی هست ولی بهتر از اونها هم وجود داره که هم نوع گیاهش مرغوبه هم ساکارز نداره و هم طعم و طبعش بهتره جالب اینجاست که عسل کنار رو با اون ساکارز زیادش مناسب برای افراد دیابتی معرفی می کنند

با سلامی دوبارهببخشید که مجبور شدم دوباره و با یه اسم دیگه وارد سایت بشم چون مدیریت زحمت کشید و یوزر و وپسوورد بنده رو قفل کرد تا نتونم وارد سایت بشم.باید خدمت دو دوست خودم عرض کنم که شما مثل اینکه خیلی وقت هست بوشهر تشریف نیاوردید.چون به لحاظ مادی مردم بوشهر در اوضاع بهتری نسبت به سایر استانها قرار دارند و این رو کافیه در شهرستانی مثل دشتی بیاید و از شهرهایی مثل خورموج و کاکی و بادوله دیدن کنید که حداقل شهرستان خود بنده هست و از کوچیک و بزرگ ماشین های خارجی سوار میشن.شهر کوچکی مثل بادوله فقط دوتا نمایشگاه اتوموبیل خارجی داره و بدلیل کشاورزی و کاشت گوجه و سودی خوبی که میده وضعیت مادی مردم منطقه از این رو به اون رو شده.اما در مورد عسل باید عرض کنم که مردم بوشهر هیچوقت استقبال خوبی از عسل کندو نمیکنند چون از بس این عسل تقلبیش زیاده و هردوره گردی از این عسلا میفروشه اصلا اعتماد نمیکنند و نه اینکه عسل نمیخورند و یا استفاده ندارند.به همین دلیل فقط عسل کوهی رو مطلوب میدونن و با اینکه قیمت بالایی داره باز خریدار هستن و بیشتر هم جهت درمان ازش استفاده میکنند حتی مردم عادی که وضعیت مالی متوسط به پایین دارند.دوستمون گفتن این عسل که در جنوب هست عسل کنار هست..نه برادر عزیز..عسل کنار هم در منطقه هست و با عسل کوهی متفاوت هست..عسل کنار در منطقه ما فروش چندانی نداره چون بعد از چندماه نشده شکرک میزنه و اصلا کیفیت خوبی نداره.عسل کوهی اصلا کنار نیست چون در کوهستان مند اصلا درخت کنار انچنان موجود نیست.درختچه هایی مثل دریمه..کلیشر..کنگر..اشنان...بنگو..و حتی درختچه هایی که من اسمشونو نمیدونم در کوهستان هست و عسل کوهی از این گیاهان و درختچه ها بوجود میاد و نه کنار..شما برای بدست اوردن این عسل باید کیلیومتر ها در کوه برید تا بتونید چندتاشو پیدا کنید و عسل استخراج کنید.کوهستان مند یه کوهستان کاملا خشک و البته حفاظت شده هستش و تنها منبع اب این کوهستان هم ابریزهای عمیق هست که در فصل زمستان پراب میشن و تا پایان تابستان هم اب دارند.درپایان باید خدمت دوستان عرض کنم که مردم منطقه ما عسل کاملا خالص رو قبول دارن و ازمایششون هم بدین شکل هست و البته درست هم هست..باریکه عسل رو در اب نستا سرد میریزند و منتظر میمونند..بعد از بیست دقیقه تا نیم ساعت اب رو تکون میدن ..اگر عسل ته نشین شده در ته لیوانبه طرفین لیوان حرکت کرد یعنی در اب حل نشده بود اون رو اصل میدونن و اگر عسل رو چسپیده به ته لیوان ببینن نشون از شکری بودن عسل داره و اگرم حل شد که دیگه کاملا تقلبیست.عسل خالص نباید حل بشه به خودی خود چون ته لیوان هم خیس هست و سیال میمونه.این عسلی که از کوه میارن بدین شکل هست و حقیقتا هم خواص دارویی داره چون خود بنده هم امتحان کردم.از مدیریت هم خواهش میکنم مطلب رو حذف نکنند و ما رو هم بایکوت نکنن..اگرم این سایت انحصاری برای اقای مدیر هست که حرفی نیست.یاحق
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

sadeghdr65m نوشته شده:
avrinasal نوشته شده:
جناب آقای اصغر پور

با سلام دوست عزیز اولا که انالیز برای عسل اجباریه و استاندارد ملزم کرده که حدود استانداردهای موجود رو در نظر بگیرند و رعایت کنند حالا شرکته میاد عسل تقلبی و بی کیفیت میده بازار این از بی عرضگی مسئولینه و ارگانهای ذی ربطه . در عسله درصد ساکارز مهمه ولی از اون مهمتر فاکتورهای دیگه ای هم وجود داره نظیر قندهای احیا . رطوبت . میزان فرکتوز به گلوکز . میزان انزیمهای موجود عسل . اسیدیته . و....فرق عسل وحشی با عسل پرورشی دراینه درسته که هر دو از یک گل و منطقه تغذیه میکنند ولی اون عسل از عسل شما برتره علتش چیه ؟ ببینید اون از شکر استفاده نکرده پس از عسل شما خالصتره ولی شما شاید به مقدار کم هم شده استفاده کردید - عسل وحشی دارای انزیمهای بیشتر از عسل شماست - عسل وحش ارگانیکه ولی عسل شما نه . چون زنبوردارها انواع اقسام داروها و انتی بیوتیک ها بدون اینکه بدونند اینها چیه و چه تاثیری بر روی کلونیها و همچنین عسل تولید شده از این کندوها داره رو دارند به خورد زنبور بدبخت میدند اسمشم گذاشتند مبارزه با افات و تقویت زنبور و غیره ... بگذریم درصد ساکارز عسل وحشی میاد زیر نیم درصد در حالی که عسل شما حدود سه درصد اومده پس نشون میده که از شکر استفاده کردید این ملاکه که شما خواسته بودید بدونید موفق باشید

باز هم سلام
جناب اقای اصغر پور
شرمنده خدمت شما استاد محترم این صنعت جسارت میکنم .
من متن بالا رو در مورد توضیحات شما که با رنگ قرمز مشخص کردم نوشتم حرفمم این بود که عسل طبیعی که از کندو حاصل میشه با عسل وحشی همون منطقه از لحاظ ساکاروز و انزیم فرق نداره تنها فرقش اینه که تو عسل ما به احتمال زیاد اثرات دارو وجود داره . یاد آور شم که این برداشت منه اگه برداشت من از این موضوع اشتباهه بی زحمت راهنماییم کنید.[/quote]

با سلام دوست عزیز اثرات دارو از لحاظ ساکارز زیاد تاثیر نداره من مشکل رو از انالیز کننده میبینم و همچنین به احتمال زیاد نوع نژاد زنبور . کسی که مطمئنه عسلش شکر نخورده و یا انواع افت کش و انتی بیوتیک بهش نداده پس نیازی به انالیز نداره انالیز فقط جهت اثبات گفته های ما به خریدار مبتدی نیازه و بس فرق عسل وحشی با عسل خالص بدون تغذیه فقط در نوع پرورش اونه و میزان تغذیه و مقدار آنزیمهای زنبوران خلاصه میشه البته اینم بگم که نوع زنبور نیز در این قضیه بی اثر نیست نژاد زنبوران و میزان واندازه خرطوم انها نیز در نوع عسل تولید شده دخیله حتی طعم عسل دو نژاد مختلف زنبور عسل با هم فرق میکنه چیزی که هنوز که هنوزه برای بسیاری از زنبورداران مجهول مونده که برا خودش داستانی داره بازم اگه سوالی داشتید میتونید از طریق تلفن در تماس باشید موفق باشید

[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

amir67777 نوشته شده:
avrinasal نوشته شده:
Kismar نوشته شده:

با سلامی دوبارهببخشید که مجبور شدم دوباره و با یه اسم دیگه وارد سایت بشم چون مدیریت زحمت کشید و یوزر و وپسوورد بنده رو قفل کرد تا نتونم وارد سایت بشم.باید خدمت دو دوست خودم عرض کنم که شما مثل اینکه خیلی وقت هست بوشهر تشریف نیاوردید.چون به لحاظ مادی مردم بوشهر در اوضاع بهتری نسبت به سایر استانها قرار دارند و این رو کافیه در شهرستانی مثل دشتی بیاید و از شهرهایی مثل خورموج و کاکی و بادوله دیدن کنید که حداقل شهرستان خود بنده هست و از کوچیک و بزرگ ماشین های خارجی سوار میشن.شهر کوچکی مثل بادوله فقط دوتا نمایشگاه اتوموبیل خارجی داره و بدلیل کشاورزی و کاشت گوجه و سودی خوبی که میده وضعیت مادی مردم منطقه از این رو به اون رو شده.اما در مورد عسل باید عرض کنم که مردم بوشهر هیچوقت استقبال خوبی از عسل کندو نمیکنند چون از بس این عسل تقلبیش زیاده و هردوره گردی از این عسلا میفروشه اصلا اعتماد نمیکنند و نه اینکه عسل نمیخورند و یا استفاده ندارند.به همین دلیل فقط عسل کوهی رو مطلوب میدونن و با اینکه قیمت بالایی داره باز خریدار هستن و بیشتر هم جهت درمان ازش استفاده میکنند حتی مردم عادی که وضعیت مالی متوسط به پایین دارند.دوستمون گفتن این عسل که در جنوب هست عسل کنار هست..نه برادر عزیز..عسل کنار هم در منطقه هست و با عسل کوهی متفاوت هست..عسل کنار در منطقه ما فروش چندانی نداره چون بعد از چندماه نشده شکرک میزنه و اصلا کیفیت خوبی نداره.عسل کوهی اصلا کنار نیست چون در کوهستان مند اصلا درخت کنار انچنان موجود نیست.درختچه هایی مثل دریمه..کلیشر..کنگر..اشنان...بنگو..و حتی درختچه هایی که من اسمشونو نمیدونم در کوهستان هست و عسل کوهی از این گیاهان و درختچه ها بوجود میاد و نه کنار..شما برای بدست اوردن این عسل باید کیلیومتر ها در کوه برید تا بتونید چندتاشو پیدا کنید و عسل استخراج کنید.کوهستان مند یه کوهستان کاملا خشک و البته حفاظت شده هستش و تنها منبع اب این کوهستان هم ابریزهای عمیق هست که در فصل زمستان پراب میشن و تا پایان تابستان هم اب دارند.درپایان باید خدمت دوستان عرض کنم که مردم منطقه ما عسل کاملا خالص رو قبول دارن و ازمایششون هم بدین شکل هست و البته درست هم هست..باریکه عسل رو در اب نستا سرد میریزند و منتظر میمونند..بعد از بیست دقیقه تا نیم ساعت اب رو تکون میدن ..اگر عسل ته نشین شده در ته لیوانبه طرفین لیوان حرکت کرد یعنی در اب حل نشده بود اون رو اصل میدونن و اگر عسل رو چسپیده به ته لیوان ببینن نشون از شکری بودن عسل داره و اگرم حل شد که دیگه کاملا تقلبیست.عسل خالص نباید حل بشه به خودی خود چون ته لیوان هم خیس هست و سیال میمونه.این عسلی که از کوه میارن بدین شکل هست و حقیقتا هم خواص دارویی داره چون خود بنده هم امتحان کردم.از مدیریت هم خواهش میکنم مطلب رو حذف نکنند و ما رو هم بایکوت نکنن..اگرم این سایت انحصاری برای اقای مدیر هست که حرفی نیست.یاحق

سلام برادر
اگه مدیر مطالب اشتباه شما رو حذف کنه حق داره . عسل کنار بسیار دیر رس میزنه . معروف هست که اصلا رس نمیزنه من 8 سالشو دارم هنوز رس نزده . بو و عطر عسل کنار مست کننده و بسیار خوش خوراک هست . اگه احتمالا تا حالا عسل کنار مرغوب ندیدید ادرس بدین 1 کیلو تقدیم کنم متوجه میشید عسل به چی میگن .
در مورد ازمایشتون هم با عرض شرمندگی 100 درصد اشتباه هست تصویر
نمایه کاربر
Kismar
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

تصویراقا ما عسل کنار رو میخوریم و برای سلامتی تولید کننده ان دعا میکنیم برای ما بفرست تا هم بخوریم هم برای شما تبلغات کنیم تصویر تصویر تصویر
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

amir67777 نوشته شده:
avrinasal نوشته شده:
Kismar نوشته شده:

با سلام تا حالا اسم و یا نام کاربری کسی تو سایت حذف یا قفل نشده احتمال زیاد سایت بلوکتون کرده به خاطر دفعات زیاد وارد کردن یوزر پسورد جهت وارد شدن.هر شب من بخش ای پی رو پاک میکنم تا دوستانی که بلوکه شدن بتونن باز وارد بشن.
باز به دوستان اطلاع میدم اگه نتونستن وارد سایت بشن نام کاربریشونو به 09144929484 جهانی اس ام اس کنن. و ایمیلشون رو .با تشکر.
نمایه کاربر
110022
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد
تشکر کرده: 45 دفعه
تماس:

پست توسط 110022 »

سلام به همه دوستان

من عسل رو کیلوئی 70000 تا نهایتا 60000 تومن دادم یک قرون از 60000 تومن کمتر ندادم عسل کوهستان و خالص ؟ فقط تو فروش عجله نکردم حوصله بخرج دادم واقعا با این

گرونی وزحمت نباید مفت فروخت تو یک هتل توریستی عسل رو از من خرید 70000 تومن و جلوی خودم به عرب کویتی فروخت به 150000 تومن بدون زحمت فقط دلالی کرد دوستان سعی کنن

عسل خالص رو ارزون نفروشن
نمایه کاربر
nargmosa
محل اقامت: گچساران
تشکر کرده: 149 دفعه
تماس:

پست توسط nargmosa »

110022 نوشته شده:سلام به همه دوستان

من عسل رو کیلوئی 70000 تا نهایتا 60000 تومن دادم یک قرون از 60000 تومن کمتر ندادم عسل کوهستان و خالص ؟ فقط تو فروش عجله نکردم حوصله بخرج دادم واقعا با این

گرونی وزحمت نباید مفت فروخت تو یک هتل توریستی عسل رو از من خرید 70000 تومن و جلوی خودم به عرب کویتی فروخت به 150000 تومن بدون زحمت فقط دلالی کرد دوستان سعی کنن

عسل خالص رو ارزون نفروشن

متاسفانه من در فروش عسل عجله کردم وهمه را مفت فروختم کیلوی سی تومان اون هم عسل کنار را تصویر
hasanpoor
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران
تماس:

پست توسط hasanpoor »

سلام
من مازندران زندگی میکنم حوالی چالوس هستم ( رود بارک ) برای خودمون و آشنایان زیاد عسل میگیرم (هر دو ماه حدود ده کیلو )
اکثرا هم اینترنتی خرید میکنم با پست ارسال میکنن از شهر های مختلف مثل کرمان -شیراز - خور و بیابانک - خراسان شمالی
اینجا حوالی خودمان عسل متنوع کمه اکثرا گون هست اما اینترنتی میتونم عسل با طعم های مختلف سفارش بدم
متوسط قیمت خرید هم کیلو 55 تومان بوده ضمنا وقتی ده کیلویی سفارش میدم دو ونیم کیلو اشانتیون و ارسال رایگان هم داره
بعضی عسل ها متاسفانه بوی خوبی نداشتن و بچه ها از خوردنشون امتناع میکنن
اما از عسل خار شتر بیشتر راضی بودم
موفق باشید
نمایه کاربر
mohammadtaleghani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران_طالقان
تشکر کرده: 9 دفعه
تماس:

پست توسط mohammadtaleghani »

من که میدم کیلو 100 تومن مشتری هام هم فامیلو آشنان صد در صد طبیعی اینو آزمایشگاه تآیید میکنه تغذیه مصنوعی هم فقط پاییز انجام میدم عسل هم فقط یک بار مرداد میگیرم زنبورامم طالقان هستن و از طبیعت کوه تغذیه میکنن
نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: فارس
تشکر کرده: 552 دفعه
تماس:

پست توسط mohammad123 »

سلام

با توجه به تجربه اساتید گرامی عسل حاصل شده از گیاه یونجه حدودا چه میزان ساکارز دارد تشکر
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان