داروي هايوكلين براي مبارزه با كنه واروا

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبریز
تشکر کرده: 8 دفعه
تماس:

هایوکلین داروی جدید برای وارو

پست توسط saman656 »

در این ادرس با این داروی جدید اشنا شوید قیمت هر بسته 1500 تومان در تبریز

http://www.darounameh.com/d987/d987d8a7 ... hive-clean

نمایه کاربر
m63
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران
تشکر کرده: 38 دفعه
تماس:

Re: هایوکلین داروی جدید برای وارو

پست توسط m63 »

saman656 نوشته شده:در این ادرس با این داروی جدید اشنا شوید قیمت هر بسته 1500 تومان در تبریز

واقعا جالب بود .با توجه به توضیحاتی که داشت اگر اثر خوبی هم داشته باشه قیمتش خیلی مناسبه
نمایه کاربر
kazemi
تشکر کرده: 99 دفعه
تماس:

پست توسط kazemi »

saman656 نوشته شده:در این ادرس با این داروی جدید اشنا شوید قیمت هر بسته 1500 تومان در تبریز

سلام آقا سامان ادرس محل فروش دارو را اگه ممکنه بزار
MIRKAZEMI
نمایه کاربر
silvar
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: همدان
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط silvar »

با سلام
من از بهمن ماه پیگیر خرید این دارو هستم و دیروز با دکتر پیروزنیا مدیر فروش شرکت کرپا ( وارد کننده این دارو) صحبت کردم طبق گفته ایشان این دارو در بسته های 10 تایی میباشد و از مردادماه یا شهریورماه در اختیار زنبورداران قرار خواهد گرفت.
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
اینطور که من مطلب رو خوندم فکر نمیکنم این دارو همه گیر بشه . به چند دلیل :
1 قیمتش با داروهای دیگه تفاوتی نداره بلکه گران تر هم هست
2 استفاده اون دردسر داره
3 گفته زمان استفاده تخم و لارو تو کندو نباشه ( خوب عزیز من اگه تخم و لارو تو کندو نباشه که خودم دستی کنه ها رو میکشم )
در کل به نظر من استفاده از پودر شکر هم میتونه همین قدر موفقیت داشته باشه البته با هزینه کمتر
نمایه کاربر
turkmansahra
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گلستان - بندرتركمن
تشکر کرده: 201 دفعه
تماس:

پست توسط turkmansahra »

ehsanklop نوشته شده:سلام
اینطور که من مطلب رو خوندم فکر نمیکنم این دارو همه گیر بشه . به چند دلیل :
1 قیمتش با داروهای دیگه تفاوتی نداره بلکه گران تر هم هست
2 استفاده اون دردسر داره
3 گفته زمان استفاده تخم و لارو تو کندو نباشه ( خوب عزیز من اگه تخم و لارو تو کندو نباشه که خودم دستی کنه ها رو میکشم )
در کل به نظر من استفاده از پودر شکر هم میتونه همین قدر موفقیت داشته باشه البته با هزینه کمتر

سلام آقا احسان . مقدار مصرف پودر شکر برای هر کندو چقدره ؟ اگر نکات کلیدی و مهم داره که باید رعایت بشه لطفا توضیح بدین . ممنونتصویرتصویر
نمایه کاربر
silvar
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: همدان
تماس:

پست توسط silvar »

با سلام
مقدار لازم برای هر کندو 125 گرم میباشد
نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط saman656 »

شربت ابلیمو جواب داد تقریبا 80 درصد کنه ها از بین برد تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on saman656, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

Re: داروي هايوكلين براي مبارزه با كنه واروا

پست توسط saman656 »

دارو تو تبریز در دامپزشکی موجود است قیمت 1500
نمایه کاربر
m63
تماس:

پست توسط m63 »

saman656 نوشته شده:شربت ابلیمو جواب داد تقریبا 90 درصد کنه ها از بین برد تصویر

سلام
لطف میکنین غلظت آبلیمو و کلا میزان شکر و اب و ابلیمو رو توضیح بدین.تشکر
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام دوستان
منم امروز یه شیشه ابلیمو خریدم میخام امتحان کنم
نمایه کاربر
kazemi
تشکر کرده: 99 دفعه
تماس:

پست توسط kazemi »

saman656 نوشته شده:دارو تو تبریز در دامپزشکی موجود است قیمت 1500

سلام لطفا آدرس دامپزشکی را برام ارسال فرمایید
MIRKAZEMI
نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط saman656 »

با با جان تو تبریز یه دونه دامپزشکی است منظور خیابان دامپزشکی
نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط saman656 »

تو نیم لیتر شربت 1*1اب شکر نیم لیتر اب لییمو طبیعی اضافه می کنیم حتما طبیعی باشه تا ندیدن باور نکنیم لیمو رو بخریرن و ابشو بگیرین با هم مخلوط کنین برای هر کندو 50میلی لیتر استفاده کنید اگر رضایت بخش نبود این کار رو به فاصله 1 هفته می توانید تکرار کنید لطفا اول بر روی یک کندو امتحان کنید بعدا روی همه استفاده کنید

lemon juice against varroa این متن رو تو گوگل سرچ کنید تا مطالب بیشتری رو ببینید
دفعه بعد می خوام برگ گردو رو امتحان کنم
نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط saman656 »

دوستان حتما ابلیمو طبیعی

باشه ابلیموهای اماده

اسید هستند هرگز

استفاده نکنید
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام اگه اين دارو تو تبريز هستش و تا الان اومده تو بازاره برام بفرستين.من مشتريش هستم. تصویر چون من مطمئن هستم اين دارو تا الان وارد بازار نشده و 1.5 تا 2 ماه ديگه وارد بازار ميشه و تازه قيمت اصليش هنوز در نيومده.من موندم چطور 1500 تومن شده قيمتش.
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

saman656 نوشته شده:
دوستان حتما ابلیمو طبیعی

باشه ابلیموهای اماده

اسید هستند هرگز

استفاده نکنید

الان میگی اقا سامان . من استفاده کردم تموم شد حالا پناه بر خدا تا فردا ببینیم نتیجه چی بوده
نمایه کاربر
fara
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

سلام اقا سامان ریزش کنه چطور بود شما که امتحان کردید؟
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط saman656 »

من که راضی بودم 80 درصد جواب داد به نظر من از نوار های موجود در بازار خیلی بهتر است
نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط saman656 »

اقای انصاری دوست من است. و 5 عدد برای تست بهم داده از 1500 تومان هنوز هم تست نکردم. ببینم جواب داده یا نه اگه باور نداریم یه عکس از دارو و خودم بگیریم بزارم سایت .
نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط saman656 »

اقای جهانی من خیلی شک دارم درباره هایوکلین چون از ترکیباتش اطلاعاتی نداده. و این هم خیلی بده بدونه هیچ اطلاعاتی از ترکیباتش از دارو استفاده کنیم.
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

من شربت یک به یک با 50 درصد ابلیمو ( البته ابلیمو شرکتی نه طبیعی ) اسپری کردم ولی هیچ کنه ای نیوفتاد . شما چیکار کردین دقیقا ؟
نمایه کاربر
m63
تماس:

پست توسط m63 »

saman656 نوشته شده:تو نیم لیتر شربت 1*1اب شکر نیم لیتر اب لییمو طبیعی اضافه می کنیم حتما طبیعی باشه تا ندیدن باور نکنیم لیمو رو بخریرن و ابشو بگیرین با هم مخلوط کنین برای هر کندو 50میلی لیتر استفاده کنید اگر رضایت بخش نبود این کار رو به فاصله 1 هفته می توانید تکرار کنید لطفا اول بر روی یک کندو امتحان کنید بعدا روی همه استفاده کنید

lemon juice against varroa این متن رو تو گوگل سرچ کنید تا مطالب بیشتری رو ببینید

دفعه بعد می خوام برگ گردو رو امتحان کنم

آب لیمو ترش دیگه؟
نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط saman656 »

[HIGHLIGHT=#dfdfdf]بررسی آب لیمو برای کنترل مخرب واروآ در مستعمرات زنبور عسل[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf]توسط[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf]MF عبدالرحمان 1 و SH Rateb 2[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf]1 - موسسه تحقیقات گیاهپزشکی، تحقیقات کشاورزی مرکز Dokki، جیزه، مصر.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf]آدرس پست الکترونیکی: [/HIGHLIGHT][HIGHLIGHT=#dfdfdf]m_fathalla70@yahoo.com[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf]2 - حفاظت از گیاه، دانشکده کشاورزی، Assiut دانشگاه، Assiut، مصر.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf]انتزاعی[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] پژوهش حاضر در زنبورستان در محل، آل فتح Assiut G overnorate، مصر علیا، از 8 امین دسامبر، 2007 به 3 سوم ژانویه، 2008 انجام شد. هدف از این مطالعه به منظور تعیین اثر آب لیمو بر روی کنه های واروآ، واروآ تخریب (اندرسون و Trueman) در مستعمرات های زنبور عسل، عسل Apis mellifera L.، با کمی خون ریزی به منظور کاهش جمعیت واروآ به سطوح قابل تحمل است. پنج غلظت (10٪، 25٪، 50٪، 75٪ و 100٪) آب لیمو (V / V) با قند شربت 1:1 (W / V) در برابر کنه واروآ روی کارگران بالغ زنبور عسل به کار گرفته شد. پنج برنامه های کاربردی غلظت مورد در طول دوره درمان به هر مستعمره ساخته شد. درصد از آلودگی واروآ روی کارگران بزرگسال، تعداد کنه مرده افتاده، تعدادی از زنبورها مرده و درصد کاهش از هجوم واروآ در کلنی های آزمایش تعیین می شد. نتایج نشان می دهد که اد درصد کاهش واروآ 32.514٪، 40.577٪، 82.88٪، 84.411٪ و 86.613٪ است که مشاهده شده در مستعمرات تحت درمان با 10٪، 25٪، 50٪، 75٪ و 100٪ آب لیمو بود است. امکان استفاده از آب لیمو در برابر کنه واروآ در کلنی های زنبور عسل به عنوان یک جایگزین به درمان های معمول شیمیایی مورد بحث قرار گرفته است. استفاده از این استراتژی به زنبورداران را قادر می سازد برای حفظ آلودگی واروآ زیر آستانه خسارت منطقی با نیروی کار اضافی و در همان زمان، آن اطمینان محصولات زنبور عسل با کیفیت بالا.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf]واژه های کلیدی: زنبور عسل، واروآ، کنترل، آب لیمو.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf]معرفی[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] واروآ تخریب (اندرسون و Trueman، 2000) که قبلا به نام Oudemans jacobsoni واروآ به طور بالقوه انگل اصلی عسل Apis mellifera L. و می تواند از فروپاشی کلنی درمان نشده در چند سال شود. فروپاشی کلنی به دلیل نه تنها به آلودگی کنه، اما همچنین به هجوم ویروسی، باکتریایی و قارچی ثانویه (هونگ و همکاران، 1996). کنترل کنه به منظور حفظ جمعیت مستعمرات زنبور عسل در بسیاری از مناطق پرورش زنبور عسل در سراسر جهان ضروری است.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] مواد شیمیایی مختلفی را با موفقیت استفاده شد کنترل کنه، و یک آرایه وسیعی از مواد شیمیایی بسیار موثر بود، کشته شدن بیش از 99٪ از کنه ها در کلنی های آلوده در حال حاضر (فرر-Dufol و همکاران، 1991). در سال های اخیر، مقاومت به آفت کش ها مشکل عمده ای در کنترل واروآ تبدیل شده است. افزایش تحمل به طور گسترده استفاده می شود مواد تشکیل دهنده فعال مصنوعی مشاهده شده است. سویه های مخرب واروآ گزارش شده است که مقاوم به fluvalinate و flumethrin است (باکستر و همکاران، 1998)، coumaphos (Spreafico و همکاران، 2001)، و به amitraz ( Elzen و همکاران، 2000). همچنین، استفاده از آفت کش ها باید در پرورش زنبور عسل به دلیل باقی مانده و محصولات شکست خود را در عسل و موم (Wallner از، 1999) به حداقل برسد.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] مشکلات مرتبط با استفاده از آفت کش ها نشان داد که انگیزه قابل توجهی برای توسعه استراتژی های درمان جدید و غربالگری برای آفت کش ها بالقوه که این مشکلات را به حداقل رساندن. محصولات طبیعی با اجزای با حالت های مختلف از عمل ممکن است راه حل های موثر برای این مشکل از varroatosis است (Imdorf و همکاران، 1999) ارائه می کنند. این محصولات طبیعی مانند روغن های ضروری و جزء خود را و یا اسیدهای آلی، به ویژه اسید فرمیک، اسید اگزالیک و اسید سیتریک (Mutinelli و همکاران، 1997). متوجه شد که اسید سیتریک کمتر به واروآ سمی تر از اسید اگزالیک (میلانی، 2001) بود. همچنین، روغن گریپ فروت (Elzen و همکاران، 2000 ب)، روغن سنبل هندی (کراوس ها روغن lemongrass (فتحی و Fouly، 1995) و همکاران، 1994) و برای کنترل کنه های واروآ معمولا مورد استفاده قرار گرفت.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] فشار انتخاب برای مقاومت در برابر آفت کش طبیعی است در حال حاضر کم است (میلانی، 1999). تجمع در موم رخ نمی دهد و باقی مانده در عسل کوچک است و toxicologically مهم نیست (Imdorf و همکاران، 1996). برای زنبورداران بدون خطر در درمان مستعمرات با اسیدهای آلی در صورتی که اعمال می شود اقدامات saffety وجود دارد.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] گریپ فروت (Citrus SP.)، به علت فلج سریع واروآ پس از زنبوران آلوده به دود سوختن برگهای خشک (Eischen و ویلسون، 1997) قرار گرفتند مشخص شد. تغذیه کلنی با عصاره گشنیز در کاهش آلودگی از کارگران بالغ و شفیره، به ویژه در بهار است (Shoreit و حسین، 1994). مشاهده شد که کاهش تعداد کنه واروآ از کندو باقی مانده پس از پاشش کلونیهای با رازیانه، میخک، گشنیز، زیره سبز، اکالیپتوس و روغن علف لیمو. کاهش واروآ در کندو باقی مانده است حدود 2.2 برابر بیشتر از کسانی که سلول های نوزادان در داخل (حسین و همکاران، 2001) بود. اثر آب لیمو و پرتقال در آزمایشگاه و کندوی عسل، حسین و عمر (1989) مورد مطالعه قرار گرفتند.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] اثر 39.2٪ پس از سه تیمار اسید اگزالیک زمانی که نوزادان حاضر بود و 99.4٪ نوزادان وجود ندارد است (Gregorc و Planinc، 2001) پیدا شد. در منطقه Assiut، مصر علیا، حداقل درصد از کارگران ماهانه نوزادان مهر و موم شده در نوامبر و دسامبر (عبدالرحمان، 2004) مورد توجه قرار گرفت. شمارش کنه که قطره اد از یک مستعمره بر روی هیئت مدیره پایین یک روش تشخیصی قابل اعتماد برای ارزیابی اثربخشی درمان سموم (سیب زمینی سرخ شده و همکاران، 1991) است.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] این مقاله به داده ها را از سقوط کنه طبیعی در غیر - درمان و آب لیمو مستعمرات تحت درمان با نوزادان کم در نوامبر و دسامبر تحت شرایط منطقه Assiut به منظور بررسی اثر آب لیمو در کنترل کنه های واروآ.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf]مواد و روش ها[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] این کار در حیاط کندوی عسل در آل فتح مکان، Assiut G overnorate، مصر علیا، در دوره از 8 هفتم دسامبر 2007 تا 3 ژانویه، 2008 انجام شد.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] سی زنبور عسل (عسل Apis mellifera L.) مستعمرات انتخاب شدند هفتم کار در Assiut است. آنها به شش گروه (هر یک از پنج مستعمرات) قدرت تقریبا مساوی تقسیم شدند. همه مستعمرات به حال کنه واروآ سطح متوسط ​​(24.2-27.6٪). یکی از این گروه به عنوان شاهد، پنج تیمار 10٪، 25٪، 50٪ و 75٪ آب لیمو (V / V) با قند شربت 1:1 (W / V) بودند. مستعمرات پنج بار، هر شش روز یکبار با استفاده از 5 میلی لیتر از هر یک از درمان در هر قاب زنبور عسل (زنبور پر کردن فضای بین بین دو فریم های پایان برای پایان دادن به)، پاشش به طور مستقیم بر روی زنبور عسل تحت درمان قرار گرفتند.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] درصد آلودگی های واروآ در مستعمرات آزمایش قبل و بعد از درمان، در حدود 100 زنبور کارگر زندگی به طور مستقیم از شانه با استفاده از شکر و تخم مرغ شکر (روش تکان شکر) (مرقس و کلیف، 2001) تعیین شد. ما میزان آلودگی بر اساس فرمول زیر (Alloui و همکاران، 2002) محاسبه می شود.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] [/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf]که در آن، TX: میزان آلودگی، NV: تعداد واروآ، سدیم: تعداد زنبور عسل.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] بقایای کندو جمع آوری شد و کنه های مرده افتاده در پایین هیئت مدیره را با قرار دادن یک کاغذ سفید قوی در کف کندو شمارش شد. (3 مش میلی متر) قاب های چوبی و سیمی در بالای کاغذ برای آمدن در تماس با باقی مانده مانع از زنبورها. در زمان نمونه گیری، 24، 48 و 72 ساعت پس از درمان، تعدادی از کنه ها و زنبوران مرده ثبت شد و insets، تخلیه شدند.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] در پایان آزمایش، درصد کاهش با استفاده از معادله هندرسون و Tilton (1955) برای ارزیابی بهره وری از آب لیمو آزمایش تخمین زده شد.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] تجزیه و تحلیل واریانس (ANOVA) برای داده های به دست آمده انجام شده است برای تعیین اگر درمان های متفاوت از یکدیگر و یا کنترل با توجه به روش والر و دانکن (والر و دانکن، 1969).[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf]نتایج و بحث[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] برای کمک به زنبورداران را انتخاب کنید جایگزین های کنترل کنه امن، استفاده از آب لیمو در غلظت های مختلف مورد بررسی برای تعیین اثرات خود را بر روی کنه و زنبور عسل و به توسعه تکنیک های نرم افزار است که محصولات کندو محافظت از آلودگی.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] موثر از آب لیمو بر روی کنه های واروآ در جدول (1، 2 و 3) نشان داده شده است. جدول (1) میانگین تعداد کنه های جمع آوری شده از کهیر بعد از سم پاشی با آب لیمو را نشان می دهد. در مستعمرات تحت درمان با غلظت های مختلفی از آب لیمو، حداکثر میانگین تعداد کنه مرده پس از اولین درمان پس از آن، آن را به تدریج از اولین اسپری اسپری پنجم (پایان از درمان) کاهش یافته بود مشاهده شد. این نتایج با یافته های Shoreit و حسین (1994) که که حداکثر تعداد میانگین کنه مرده پس از اولین درمان با عصاره گشنیز در هر دو فصل زمستان و یا بهار تغذیه، پس از آن متوجه شد، آن را به تدریج مرحوم پس از دوم و سوم درمان. نتایج موجود در جدول (1) نیز نشان داد که تعداد مرده افتاده واروآ که در آن بالاتر پس از 24 ساعت، از پس از 48 ساعت، و بعد از 72 ساعت که کمترین تعداد را به نمایش گذاشته.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] در طول سه اسپری نخست، همه از درمان به طور معنیداری موثرتر در برابر کنه واروآ نسبت به گروه درمان نشده بود. بالاترین غلظت (50٪، 75٪ و 100٪) از آب لیمو باعث بسیار تعدادی از کنه های مرده کاهش یافته است.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] عبد ال وهاب و Ebada (2006) ثبت در غلظت های مختلف، تفاوت معنی داری بین نارنجی ترش، علف لیمو و روغن سنبل هندی (25٪، 50٪ و 100٪) و کنترل در میانگین درصد آلودگی واروآ در هفته دوم، سوم هفته و در هفته چهارم پس از درمان.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] به طور کلی، به تعداد متوسط ​​بزرگ افتاده مرگ و میر کنه واروآ 32.56 ± 10.406 و، 61.6 ± 41.29 و 141.84 105.864 ، 161.6 و 193.96 ± 118.887 و 137.478  در مستعمرات تحت درمان با 10٪، 25٪، 50٪، 75٪ مشاهده شده و 100٪ آب لیمو، بود.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] داده ها در جدول شماره (2) ثبت شده که کل تعداد متوسط ​​بزرگ از کارگران بزرگسال مرده 12.36 4.424  11.4 3.792  11.08 3.509  10.52 و 10.24 ± 2.763 و 3.534  متوجه در گروه تحت درمان با 10٪، 25٪، 50٪، 75٪ و 100٪ آب لیمو، بود. جدول (2) نشان می دهد که تفاوت معنی داری بین درمان و کنترل پس از برنامه های کاربردی آب لیمو وجود دارد.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] اسمیرنوف و همکاران. (1984) با شربت شکر برای کنترل واروآ در تمام طول فصل (از جمله در طول زمستان) مستعمرات) بدون آسیب رساندن به زنبورها با استفاده از آماده سازی اکریکیدل بوته (KAS-81).[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] نتایج به دست آمده در جدول (3) نشان می دهد که درصد کاهش از کنه های واروآ در کارگران بالغ زنبور عسل پس از برنامه های کاربردی آب لیمو 32.51٪، 40.58٪، 82.88٪، 84.41٪ و 86.61٪ در مستعمرات تحت درمان با 10٪ مشاهده شده، 25 ٪، 50٪، 75٪ و 100٪ آب لیمو بود. Shoreit و حسین (1994) دریافتند که، کاهش درصد آلودگی واروآ روی کارگران بزرگسال پس از کاربرد گشنیز 75.98٪ بود. کراس و صفحه (1995) اظهار داشت که، 50 تا 80 درصد راندمان در کنترل varrosis با استفاده از سیر، توتون، گردو، گوجه فرنگی، برنجاسف کوهی، کاج و گیاهان tansey. فتحی و Fouly (1995) ثبت شده که 10 پی پی ام از روغن علف لیمو باعث 44.9٪ درصد کاهش کلنی های زنبور عسل کنه های واروآ آلوده شده است.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#dfdfdf] اسید سیتریک، citral: اگر چه، نحوه عمل آب لیمو شناخته نشده است اما، نتایج به دست آمده و بهره وری از آب لیمو در برابر کنه واروآ در کلنی های زنبور عسل ممکن است به عنوان نتیجه از اثر گردد شیمیایی اجزاء آب لیمو تفسیر citronellal و لیمونن.[/HIGHLIGHT]
نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط saman656 »

http://www.saudibi.com/files/image/pdf/conT6/100.doc
اینم تحقیق درباره اثرات اب لیمو در دانشگاه مصر بر روی واروا ترجمه اش رو بالا زدم
نمایه کاربر
saman656
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط saman656 »

دوست عزیز اب لیمو شرکتی تشکیل شده از اسانس و اسید و مواد نگهدارنه است اصلا ربطی به ابلیمو طبیعی ندارد من خودم لیمو رو از بیرون خریدم و دادم ابشو گرفتن
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

ممنون ميشم يه تصوير از دارو برام بزارين تو سايت.اقاي انصاري رو ميشه بيشتر معرفي كنين.
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

saman656 نوشته شده:دوست عزیز اب لیمو شرکتی تشکیل شده از اسانس و اسید و مواد نگهدارنه است اصلا ربطی به ابلیمو طبیعی ندارد من خودم لیمو رو از بیرون خریدم و دادم ابشو گرفتن

سلام
لیمو ترش دیگه ؟ دو نوع داریم یکی که انداره الو هست و یکی که اندازه پرتقال هست . کدومش رو شما استفاده کردین ؟
نمایه کاربر
ghasedack
محل اقامت: ایلام
تشکر کرده: 19 دفعه
تماس:

پست توسط ghasedack »

دوستان لطفا شیوه اسپرس کردن محلول (شربت آبلیمو) رو توضیح بدید.
نمایه کاربر
ayazdani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط ayazdani »

سلام دوستان
من دكتر يزداني هستم مدير فني شركت كرپا وارد كننده هايو كلين
محموله دارو هم اكنون در گمرك بوده و هنوز ترخيص نشده و وارد بازار نشده و قيمت آن هم بستگي به اين دارد كه دولت به ما ارز مبادله اي بدهد يا نه

اين محصول را ميتوان در تمام طول سال بكار برد فقط در زماني كه تخم و لارو در كندو حداقل باشد ( ابتداي زمستان) تاثير دارو حداكثريست و يكبار درمان كافيست ولي در صورت وجود تخم و لارو تكرار درمان در هفته بعد نياز است
مكانيسم داروي هايو كلين شيميايي نيست و بر اساس تحريك رفتار بهداشتي زنبوربا ايجاد سينرژي بين چند اسيد و برخي مواد حامل ميباشد بطوريكه زنبوران در اكثر مواقع خود كنه هارا از ميان ميبرند. اين مكانيسم بسيار پيچيده بوده و بنابر اين درست كردن شربت آبليمو براي تقليد از آن توصيه نميشود
اگر به بروشور دارو مراجعه كنيد يك تقويم درماني وجود دارد كه در آن دفعات درمان بر اساس فصل سال توصيه شده.
مسلما تيم فني شركت كرپا پس از عرضه دارو به بازار در خدمت زنبورداران با تشكيل كلاس و همچنين پاسخ به سئولات خواهد بود
توجه داشته باشيد در حال حاضر هيچ دارويي هنوز به بازار عرضه نشده و فريب دلالان را نخوريد.
قفل شده قفل شده

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان