بیش از 17 هزار كلنی زنبورعسل به خنج انتقال دا?

موضوعات : اخبار

بیش از 17 هزار كلنی زنبورعسل به خنج انتقال داده شد
مدیر جهاد كشاورزی شهرستان خنج گفت: از آغاز فصل پاییز تا كنون بیش از 17 هزار كلنی زنبورعسل از مناطق سردسیر كشور از جمله شهرستان های سردسر شمال استان فارس و استان های اصفهان و تهران به این شهرستان انتقال داده شد.
صدرالله احمدی در گفت وگو با ایرنا ،بیان داشت: با توجه به باران های های بسیار خوبی كه درتابستان امسال درشهرستان خنج بارید، ممكن است این رقم تا 20 هزار كلنی افزایش یابد.
وی افزود: شهرستان خنج با داشتن هوای نسبتا معتدل درفصول پاییز وزمستان ووجود گونه های مختلف گیاهانی همچون كنار ، گون ، كهور، گل رنگ وحشی و آویشن و برخورداری شكوفه های این درختان از شهد فراوان ، بهترین منبع تغذیه زنبورعسل است.
احمدی ، اضافه كرد: با توجه به ویژگی های یاد شده، این شهرستان همه ساله در نیمی از ایام فصل سرد سال ، پذیرای تعداد زیادی از كلنی های زنبورعسل است كه توسط پرورش دهندگان زنبورعسل ازشهرستان های سرد سیر شمال استان فارس واستان های اصفهان و تهران به این شهرستان كوچ می دهند .
وی افزود: زنبوردارانی كه مجوزرسمی از جهاد كشاورزی شهرستان خنج ، اخذ كرده اند می توانند شش ماه از سال را در خنج سپری كنند.
احمدی ، میانگین برداشت عسل از هر كندو را هشت كیلوگرم اعلام كرد و اظهار داشت: برآورد می شود، به سبب وضعیت خوب آب و هوای این شهرستان ، زنبورداران طی شش ماه 160 تن عسل از این كندوها برداشت نمایند.
او ادامه داد: یكی از مزایای عسل شهرستان خنج ، شهد گیری زنبورها از شكوفه های كنار است كه دارای عطر وبووطعم ویژه ای است وبه گفته اكثریت زنبورداران این نوع عسل ها تا دوبرابر قیمت عسل معمولی به فروش می رسد كه این امر نقش موثری درافزایش درآمد آنان دارد.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : جمعه 4 آذر ماه 1390
  • 2682 بازدید
  • 1 نظر