جم جزو 5 ايستگاه توليد ملكه عسل كشور است

موضوعات : اخبار

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد كشاورزي بوشهر:

جم جزو 5 ايستگاه توليد ملكه عسل كشور است

به گزارش ارم نیوز ، حميدرضا جهان‌بخش ظهر امروز در بازديد از مناطق پرورش زنبورعسل در شهرستان جم اظهار داشت: سازمان جهاد كشاورزي استان بوشهر در سال جهاد اقتصادي از تمام ظرفيت و توانمندي خود براي افزايش بهره‌وري در حوزه كشاورزي استفاده مي‌كند و در سال جاري جهش قابل‌توجهي در كشاورزي استان صورت گرفته است.

وي افزود: از تمام كشاورزان در شهرستان‌هاي 9 گانه حمايت مي‌كنيم و انتظار داريم ساير دستگاه‌هاي اجرايي نيز همكاري لازم را با كشاورزان داشته باشند.

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد كشاورزي استان بوشهر با بيان وضعيت مطلوب جم در كشاورزي خاطرنشان كرد: شهرستان جم در كشاورزي قطب بزرگي است و توليدات بالاي محصولات اين شهرستان نشان دهنده موقعيت بالاي كشاورزي جم است.

جهانبخش در ادامه با اشاره به اينكه برداشت عسل در استان از پانزدهم ماه جاري آغاز شده تصريح كرد: شهرستان‌هاي دشتستان، جم، تنگستان و دشتي از مراكز عمده توليد عسل استان هستند و از ابتداي ماه جاري برداشت عسل در مناطق اصلي پرورش زنبور استان بوشهر آغاز شده است.

وي از وجود بيش از 14 هزار كندوي عسل در استان بوشهر خبر داد و گفت: هم‌اكنون 186 زنبوردار با دارا بودن 14 هزار و 500 كندو در اين استان فعاليت دارند و سالانه بيش از 180 تن عسل توليد مي‌كنند.

اين مسئول از حضور بيش از 300 زنبوردار غيربومي در استان خبر داد و ابراز داشت: سالانه حدود 300 زنبوردار غيربومي از استان‌هاي فارس، اصفهان، چهارمحال و بختياري، همدان و... در زمستان به استان بوشهر مي‌آيند و حدود 45 تن عسل را از استان بوشهر برداشت مي‌كنند.

جهان‌بخش از توليد سالانه 25 تن عسل در جم خبر داد و يادآور شد: شهرستان جم با داشتن 20 زنبوردار و 2 هزار كندو و توليد سالانه 25 تن عسل در دو فصل بهار و پاييز دومين منطقه پرورش زنبور عسل استان است و نقش اين شهرستان در توليد عسل بسيار تاثيرگذار است.

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد كشاورزي استان بوشهر با بيان اينكه جم يكي از پنج ايستگاه توليد ملكه عسل كشور است متذكر شد: يكي از پنج ايستگاه توليد ملكه زنبورعسل كشور در اين شهرستان مستقر است.

جهانبخش از صادرات عسل به كشورهاي حاشيه خليج فارس خبر داد و افزود: بخشي از عسل توليدي استان بوشهر به كشورهاي حاشيه خليج فارس صادر مي‌شود.

وي اذعان داشت: سازمان جهاد كشاورزي استان بوشهر براي رشد و رونق كشاورزي استان از تمام ظرفيت موجود بهره مي‌برد و انتظار داريم با تلاشي همگاني در مجاهده اقتصادي مشاركت كنيم.

منبع : فارس  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : سه شنبه 28 تير ماه 1390
  • 3827 بازدید
  • 0 نظر